Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

zarrini

Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте, имам нужда от идеи за дизайн на магазин за модни аксесоари, чанти и дрехи. Моля за Вашите предложения с цени тук или на лични.
 
Последно редактирано:
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Здравейте, каква е таргет групата - и само мъжка мода ли е или микс?
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Таргета е предимно женски пол.
 
Последно редактирано:
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Призива ми е по към дамите- имам нужда от помощ, не ми идва музата...
 
Последно редактирано:
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Здравей, всъщност имате всички дадености за чудесна подканваща фасада. Първо погледнете витрините до вас - и двете имат транспарент облик, има въздух, подканващи са. 450279201F_14_f.jpg

Преминаващата жена на снимката дори не поглежда към магазина ви :wink:

Всъщност, дали все още търсите идеи или направихте нещо?
Бих изпринтнала само една чанта, в голям мащаб, като тази на снимката и залепила от горе до долу, в ляво на фасадата, (където е изписано спайдър), и без това името сложено там, и с този фонт, е трудно да се прочете, т.е в момента липсва всякаква комуникация към евентуален ваш клиент. : )
Спайдер ще изпиша отгоре на фасадата. Още повече, бих махнала този голям паяк, ама дали?

Бих дала повече светлина на витрината, да има виждане от вън навътре. Бих слагала еднотонни ( в един чвят, а не карирани) дрехи на манакена. Бих боядисала вътре или изцяло в бяло, или в черно. Така ще изпъква всеки един продукт - чанта, дреха, аксесоар, които са ви продажни, и сте експозирали като вървежните.

Не ви струва много, и е за една късна вечер работа, с добра органицазия.

Когато слагам надпис sales, ще го сложа на витрината, използвайте да печатате sales върху транспарантна хартия А4, не фолио, за да не ви излиза скъпо. На още един прозрачен А4 бих изпринтнала намигаща :wink: икона, за да има малко визуална закачка. Дамите в офиса са свикнали на знака, момичетата го ползват в чат или на мобилен, просто ще е един познат, приканващ символ. Не всички биха се съгласили да принтират на прозрачна хартия, трябва да намерите студио което го прави, но си струва.

Чантата, обаче ще изпринтна на фолио, бяло, или прозрачно, за да се върже и с магазина, и със съседните витражи, в които има бяло и транспарент. Лично аз бих избрала бяло. При принтирането, ако искате, поискайте да ви ги нарежат на четири еднакви части, като ги залепите на фасадата, оставете по 0.5см разстояние между отделните части. Така леко разчленено, чантата няма да е скучна, а и ще се връзва визуално с дясната част на фасадата, златистия (?) мраморната част.

Ако се заинтригувахте и имате въпроси, оставете на лична домашен стационарен телефон, за да ви набера. Това са съветите от мен. Не търся парично обезщетение за съветите, дано да съм инспирирала някакви идеи :)
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

В общи линии представите ми съвпадат с Вашите.
 
Последно редактирано:
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

А на мен ми хрумва да се освежи леко паяка и да му се закачи чанта в тоя стил на някое от пипалата (в смисъл пребоядисване и стилизирана чантичка в друг цвят) :D Изглежда добре отвън фасадата на магазина, има топъл и стилен цвят, но надписа не се разчита. Друг вариант евентуално от 2те страни на паяка да има по 1 стилизирана мъжка и дамска чантички
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Надписа ще го скрием.
 
Последно редактирано:
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Паяка привлича вниание, но повечето жени имат страх от паяци, а този огромен паяк подсъзнателно ги вкарва в ужас, факта, че го знаят отдавна обаче го оправдава:) , но според мен трябва да се измести акцента някак, съветите по-горе са много добри.

Аз лично бих заменил паяка с чанта с гравиран паяк примерно или нещо по-елегантно или пък бих го направил закачкив, като му добавя очи с мигли за да стане по-тематичен, някак си паяка не ми се връзва с предлаганата стока, но това е въпрос на личен избор, успех:)
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Стига с тези "страхове" от паяци и подсъзнателно нещо си. Всички магазини и надписи станаха еднотипни заради такива разсъждения - това било привлекателно за жените, друго не било и тн. А всъщност по-важни са стоката, отношението на продавачката, огледалата, широка пробна. Паяка го прави отличителен магазина и запомнящ се, само че според мен му трябва една боя
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

В общи линии представите ми съвпадат с Вашите.
Снимката е стара. В момента е само за чанти и бижута:

Над бялата етажерка ще има лед екран.

За горната част от ламарината мислех да сложа нещо такова:

............

Отстрани където е надписа Спайдър, ми се върти в главата силует на жена или ако се съберат на мъж и жена.

Надписа "SALE" е на картон, който махаме и слагаме.

Магазина в този си вид е от 15години, всички го знаят визуално и постоянно го снимат, все пак си е някаква реклама. Така съм го наел, мисля че няма да е разумно да махна паяка, въпреки че не ми харесва.

Ако Ви се занимава пишете на лично какво Ви е предложението.

Hanging-Handbags.jpg

Ok, като искате жена силует на мястото на надписа, постнатата снимка може да послужи като тема (theme).

Като купуваме от Apple не отиваме там да купуваме ябълки, нали, но името е дадено от ден първи. Аз принципно не бих съветвала да сменяте името, даже то е ваша много силна страна, освен поради някакви авторрски права т.н не трябва да го сменяте, но пак казвам, то е твърде добро за бизнеса.

Представете си диалога: ауу много хубава чанта, откъде я купи, Елена?
Отговор: От Спайдър (от спайдър-а, от спайдърите, от паяка) я взех, много съм доволна.
Запомня се добре и е звучи уникално за дамите пазаруващи от магазина ви, т.е. идентифициране на пазаруващите от вас е много силно. Е, личи си, че наситина препоръчвам да не сменяте името :)

Паяка прави паяжина, нали? Събира мухи,....... чанти... гривни хаха т.н. Като не може да махнете паяка, използвайте го! Залапете, под него, на ламарината снимки с чанти и/или аксесоари, да изглежда все едно той си ги събира, малко да изглежда като пристрастен. Задявката ще се хареса на жените много.

Още - в паяка имаме висящ елемент. Би било тематично свързващо като виснете нещо на витрината, ето защо ми допадна снимката с висящите чанти. Т.е на витрината ако имате вляво силует на жена, вътре на витрината спуснати с ръце сложете висящи две, три чанти.

Ако все още имате тази ваза вътре, махнете я от витрината, защото тематично не се връзва, даже и в момента. Женски елемент е, да, но не се връзва.

Много ми допадна това, че вътре имате тухли/блокчета структура стена, а не гладка стена. Похвално и че общината е подменила тротоара, много е красиво. Може ли да измислите нещо - там където свършва ламарината, до нивото на тротоара има около 10ина см стои като незавършено, да го запълните с нещо?

Името S P i D E R сложете на тясната част на ламарината горе, тази част която стои отвесно на тротоара, така ще може да се чете. Ламарината е от три части - препоръчвам надписа на най-дясната трета пловина.

Ако не ви допада идеята с ръце с висяши щанти, купете няколко паяка, сложете ги прикрепени някак си на видно, и на тях сложете пръстени, на краката им, или обеци, или гривни омотайте на краката им. Да има закачка че носят и те аксесоари.

Всичко да е мислено в елегантен стил и неутрално - да може и елегантно облечена жена, и тиийнейджър, и такива които са почитателки на чалга да си оставят парите при вас

Като тема - този линк да ви инспирира ако ползвате пластмасови паяци, или пък ръце - има и много цвят, щото виждам че искате цвят малко ......... линк
а за закупуване манекенски ръце, не можах да намеря подходящи в българия, та ако ползвате йбей .......... линк

След като сте мъж, сложете една едноцветна риза, сложете вратовръзка, и говорете с клиентките. Не им продавайте, а си говорете. Страшно ще им хареса :D и ще се връщат.

Един ден живот и здраве, ще имате и уебсайт и ще си засилите темата на спайдер-а който има addiction да си купува чанти и аксесоари и каквото допълните след време към асортимента.

Желая ви успех

пс нарочно изписвам в името с малко i, защото звучи модерно и малко разчупва надписа
пм ъммм странна политика, не мога очевидно да постна линкове, щото имам недостатъчно постове.
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Стига с тези "страхове" от паяци и подсъзнателно нещо си. Всички магазини и надписи станаха еднотипни заради такива разсъждения - това било привлекателно за жените, друго не било и тн. А всъщност по-важни са стоката, отношението на продавачката, огледалата, широка пробна. Паяка го прави отличителен магазина и запомнящ се, само че според мен му трябва една боя

нещо пръст ли размахваме?!
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Хареса ми идеята с висящите ръце. Размислих и за името. Ако го сменим, то тогава присъствието на паяка е безсмислено и без връзка с тематиката на магазина.
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Арахнофобията е сигурна най-разпространетата фобия на света - много добро решение да сложите нещо толкова грозно и голямо на тавана на фасадата. Вместо стелка можеш да сложиш и няколко изкуствени фекалии на входа, в случай че паяка не си е свършил работата да ти подплаши клиентелата.

33625886.jpg


Не знам как очакваш някой да те вземе насериозно и да се хване да ти помага, като най-добрия съвет до сега в темата го пренебрегна като най-безполезния.
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Колега, ако искате да пишете адекватни мнения, би трябвало да изчитате цялата тема. Споменах че фасадата е така от 15г, така съм го наел преди 2г. Премахването му и поставянето на нова фасада би струвало към 5000лв, които бих предпочел да вложа в стока. Самият паяк е на същата цена и е дело на скулптор. Отделно е емблематичен за града.
Някои биха го махнали, а други оставили.
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Паяка да си стои и инвестиция в хубава стока и това е то. Магазина вероятно не е известен като спайдър, а магазина с паяка и по-добра реклама от това накъде, и то в голям град.
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Чакай да оправят площада първо ... че сега е като на война.

Иначе аз лично бих го пооцветил малко този паяк че бях останал с впечатление че има нещо като ръжда, най-вероятно е търсен ефект но на фона на мизерията и мръсотията в града няма нужда от подобен ефект.
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Затова и аз предложих освежаване, но на снимка е едно, там е друго, във всеки случай ръжда не трябва да има
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

паяка да отива на вторични :)
 
От: Дизайн на фасада на магазин за чанти и аксесоари

Спайдер не беше ли марка спортни дрехи?
В смисъл, ако това ви е бранда според мен не е много ок.
 

Горе