Директории дискусия за тях

Използвате ли директории

  • Не защото ме мързи

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    18

alabam4eto

Active Member
Здравейте колеги,

Интересувам се от различни мнения има ли смисъл да се използват директории (български).

Преди години беше много модерно всеки да има директория и да добавя сайтове, но днеска това не стана ли демоде. Бърза проверка може да ви покаже, че въпреки повечето директории са с ПР 3+ много вътрешни страници са с ПР 0 или нямат ПР, а именно на такива страници попадат сайтовете. Тези вътрешни страници се обхождат рядко от Г.

Ако сайта ни е нов много хора предпочитат чрез директориите гоогал да индексира страница, но при използване на БГ директории това става обикновено за около 3 дни.

Направих следния експеримент:
Проверка за колко дни ще се индексира сайт без директории използвах само два линка във форуми и един линк в сайт.

За по-малко от 24ч. сайта беше индексиран.

Какво е вашето мнение за използването на директории, лично аз продължавам да ги използвам поради старата им слава, но има ли смисъл според вас ?

П.С. Става въпрос само за БГ директории
 
От: Директории дискусия за тях

Аз съм на мнение да се ползват. Аз си регистрриам сайтовете по директориите, дори аз имам 1 директория.
Срещал съм и други мнения, има хора които не добавят по директориите и пак са си добре.
Така че всеки да си прецени, все пак мисля че да се добави сайт в 50-тина директории не отнема кой знае колко време
 
От: Директории дискусия за тях

Освен за трупане на линкове не знам за какво друго се ползват директориите.
За бързо индексиране има други методи.
 
От: Директории дискусия за тях

Аз пък не ги използвам поради няколко причини:
- в повечето случаи апроув периода трае - 6 месеца ако не си платиш
- линковете стоят определен период, после се трият

Всъщност, използвам Директории, но само 5-6, колкото да тематизират за търсачката сайта ми ( най-известните и само trusted сайтове).
Има къде къде по-бързи методи за индексация : пингване, социални мрежи, articles, rss-feeds, press-release.

Аз пък си правих опит преди няколко месеца- от около 250 директории получих за 1 месец одобрение в около 100 ( сайт на en ) , като от тези 120, около 30 ще ми изтрият линка след 6 месеца, друга част от директориите ще ми даржат линка nofollow, трети ми реват за premium и т.н. и т.н.



пс : иначе редовно си спамим някой траш-шит-сайт от дъното на домейните ми с директори субмитери, но файдата е никаква.
 
От: Директории дискусия за тях

И аз ги ползвам, даже усилено. Няма как без тях. В микса от линкове е редно и те да присъстват. Някои ще кажат, че не струвант, но аз лично не бих се съгласиул с това.

Използвам ги често и ще продължавам да го правя в бъдеще. ;)
 
От: Директории дискусия за тях

Директориите са важна част от линк профила на всеки сайт.
Страрите кучета знаят :) Слушайте Блинки кво ви казва и не си губете времето в четене всеки ден как да не правим еди какво си, щото през тва време кажи речи, ще го постигнете поне 1/4 от целта си
 

Горе