Директория за сайтове на WP

rak

Active Member
Имам един WP сайт, с много смотан домейн, обаче има pr 2. Тъй като се чудя какво да го направя, взех да се замислям, да го направя директория за статии. Има ли някакви особености, освен потребителите да се регват и да публикуват? Иначе проверката за уникалност на статиите ще намеря с какво да я правя.
 
От: Директория за сайтове на WP

Еми не знам може, това е достатъчно , може би някаква система за оценка на статиите thumb up, thumb down. Ако е по специфична тематика може да се търсят още неща.
 
От: Директория за сайтове на WP

Еми не знам може, това е достатъчно , може би някаква система за оценка на статиите thumb up, thumb down. Ако е по специфична тематика може да се търсят още неща.
Намерих един плъгин за артикъл директория, която дава някои възможности на авторите, а това с оценките няма никакъв смисъл, то който влиза да чете изобщо не му идва на ум да клика рейтинги. Колкото по-простичко, по-добре, да не се бъгва.
 
От: Директория за сайтове на WP

за какво ти е плъгин ?
отваряш регистрациите за всеки - публикациите като се изпратят да са Чернови и готово

и хубаво ще е, директория да си остане не само до като изтече домейна...
 
От: Директория за сайтове на WP

Как се прави това:
"отваряш регистрациите за всеки - публикациите като се изпратят да са Чернови"

Настройки - Общи -
намираш и отбелязваш това - Всеки може да се регистрира и под него - Автор
 
От: Директория за сайтове на WP

А публикациите чернови ли ще са?

да

Съобщението,което сте въвели е прекалено кратко.Моля ,въведете съобщение ,което съдържа поне 10 символа.
 
От: Директория за сайтове на WP

Директорията на английски ще бъде, обаче трябва да видя как и къде да я рекламирам, за да пускат хората публикации вътре. Аз вчера бях направила настройката всеки да се регистрира като автор, обаче не видях откъде се прави публикациите да са чернови, явно че това автоматично става, сега ще направя един акаунт да видя като вляза като автор, как ще са нещата.
 
От: Директория за сайтове на WP

да

Съобщението,което сте въвели е прекалено кратко.Моля ,въведете съобщение ,което съдържа поне 10 символа.

Мисля че не си прав. Авторите имат право да публикуват.

Обобщение на Роли
Super Admin - Някой с достъп до блога характеристики на мрежата администрация контролира цялата мрежа (вижте Създаване на мрежа).
Администратор - някой, който има достъп до всички функции на администрацията
Редактор - някой, който може да публикува и управлява мнения и страници, както и управление на мнения на други потребители, и др.
Автор - някой, който може да публикува свои собствени и управлява мнения
Сътрудник - някой, който може да се записва и управлява мнения, но не публикуват своите Them
Абоната - някой, който може да управлява само профила им

Сътрудник ще трябва да се използва май?
 
От: Директория за сайтове на WP

Директорията на английски ще бъде, обаче трябва да видя как и къде да я рекламирам, за да пускат хората публикации вътре. Аз вчера бях направила настройката всеки да се регистрира като автор, обаче не видях откъде се прави публикациите да са чернови, явно че това автоматично става, сега ще направя един акаунт да видя като вляза като автор, как ще са нещата.

Направи го Сътрудник понеже автора има право да публикува директно. В мойта преди да я продам всички се регваха като автори и директно си я постваха. Като видя, че някой слага шит статии му сменях статуса на сътрудник. Така другия път като пусне нещо то чака да бъде одобрено от някой админ или редактор.
 
От: Директория за сайтове на WP

Направи го Сътрудник понеже автора има право да публикува директно. В мойта преди да я продам всички се регваха като автори и директно си я постваха. Като видя, че някой слага шит статии му сменях статуса на сътрудник. Така другия път като пусне нещо то чака да бъде одобрено от някой админ или редактор.

това как се прави?
 
От: Директория за сайтове на WP

това как се прави?

Автора си има право да публикува по дефаулт. Сетинга ти си го написал горе как става Settings -> New User Default Role. А ако питаш за промяната, нея я правя ръчно
 
От: Директория за сайтове на WP

Правиш ги Contributor да са потребителите и отваряш регистрациите. Освен това ако искаш да може да се добавят снимки от потребителите, трябва да добавиш този код отдолу във functions.php файла на темата ти. Всичко се прави през админ панела. Също ако на темата ти не са се виждали до сега линкове за регистрация и логин, трябва да се виждат вече. На регистрацията ще е добре да има някаква капча. Ако е на английски дори доста сериозна най-добре къстъм решение :).

Код:
//allow contributors to upload images

if (current_user_can('contributor') && !current_user_can('upload_files') )
	add_action('admin_init', 'allow_contributor_uploads');

function allow_contributor_uploads() {
	$contributor = get_role('contributor');
	$contributor->add_cap('upload_files');
}
//allow contributors to upload images
 
От: Директория за сайтове на WP

Автора си има право да публикува по дефаулт. Сетинга ти си го написал горе как става Settings -> New User Default Role. А ако питаш за промяната, нея я правя ръчно

Питах защото направих ацц Автор и чрез него изпращах статията но тя се записва като Чернова - не се публикува в сайта
ти по-горе каза, че който е Автор публикува статиите направо в сайта - или поне аз така разбрах?
 
От: Директория за сайтове на WP

С коя версия си, при мен автора си публикува директно, пробвах в няколко сайта
 
От: Директория за сайтове на WP

Нещо да не си пипал правата, аз поне нямам спомен да съм променял моите :)

не съм променял нищо
сега за първи път пробвах това
 
От: Директория за сайтове на WP

Някой друг да го пробва и да каже. Много е странно да се разминават така
 

Горе