Днес е Цветница

Izida

New Member
Честит празник на всички, които празнуват днес!

Остава да почерпят всички, които носят имена, произлизащи от названия на растения: Ангел(ина), Биляна, Божура, Виолета, Върба, Върбан, Върбинка, Гергин(а), Гроздан(к)а, Далия, Дафина, Делия, Делян(а), Дилян(а), Димитър-другото име на Богородичката е Димитровче, Динка, Детелин(а), Елица - идва от Ела, Жасмина, Здравка, Здравко, Зюмбюл(ка), Ива, Иглика, Калин(а), Камелия, Карамфил(к)а, Китка, Латинка, Лили, Лила, Лилия, Лиляна, Лора, Люлина, Маргарита, Магнолия, Малина, Нева, Невен(а),Незабравка, Петуния, Ралица, Роза, Росен, Росица, Смилян(а), Теменуга, Теменужка, Трендафил(ка), Фидан(к), Ангел(ина), Цвета, Цветан(а), Цветанка, Цветелин(а), Цветомир(а), Цветослав(а), Цвятко, Череша, Явор(а), Ягода, Ясен(а), Ясмина и др.
 
От: Днес е Цветница

Ако си търсите повод за напиване разбирам :) мен не ми пречи всеки ден да ми е повод ...
Аз признавам само нова година и рожден ден за празник...

И по принцип има ли наистина набожни в тоя форум? мисля че е несериозно интелигентен човек да е набожен... признак за слабост и невежество...
освен ония промитите като оня дето се е писал муслим и се е снималс с костюма от абитюриентската :) но тях им промиват от бебета мозъците... та не е виновен той за ограниченоста и простотията си
 
От: Днес е Цветница

Честито и от мен.

AMOUN, не съм набожен, но какво общо има това с религията? Това е просто един имен ден. Нека си празнуват хората.
 
От: Днес е Цветница

Честит имен ден на празнуващете днес !

AMOUN нямаш представа какво може господ :) ( не разбирай , че съм набожна , но съм суеверна )
 
От: Днес е Цветница

Честито и от мен.

AMOUN, не съм набожен, но какво общо има това с религията? Това е просто един имен ден. Нека си празнуват хората.

е именния ден какво е :) да не е икономически празник или политически :)

нали за всяко име си има светия и имения ден дефакто е празника на светията там никулден свети ви никола и там рибата плюскане.. и другите там не се сещам :)

но всичко е свързано с религията. това са религиозни празници ! и като такива невиждам ползата от тях ...
както и великден ? това нее празник незнам защо го направиха толкова голям празник при положение че дори и тези които го направиха такъв знаяр че е простотия...
пък и аз варени зародиши не ям и хляб със захар също не обичам.. това не е празник...
а цветница? да накъсат клоните на върбите мангалите ида ги продават по 20 стинки ?
мани простотии големи сори че се отнесох :)
с две думи ... ПРАЗНИЦИ ЗА РАЯТА... да се почустват щастливи и доволни
 
От: Днес е Цветница

Честит имен ден на празнуващете днес !

AMOUN нямаш представа какво може господ :) ( не разбирай , че съм набожна , но съм суеверна )

ти си нямаш на идея КАКВО МОГА АЗ :) не разбирай че се хваля или надценявам - и господ няма нищо общо с това !
само да уточня да няма неразбории - не го казах в сексуален контекс...

суеверието пак е натикано в главите ни от тъпи миризливи баби и изперкали родители които са изтрещели от техните баби...
затова и имаме страхове от тъмнотго заради пшредразсъдъците наслоени ни от подобни елементи ...
Ама тези същите противни бабички що не са ни казвали цял живот че не трябва да хвърляме боклуци по улиците? ако го бяха правили сега нямаше да е мръсно :)
суеверието е признак на слабост и невежество също !
 
От: Днес е Цветница

Вярно че е свързано с разни светци, но аз не го гледам по този начин. Според мен е хубаво да има такива поводи за празници.

Иначе за религията и аз съм против. Това религиите са метод за промиване на мозъци, който всъщност се оказва доста ефективен и продължителен.
 
От: Днес е Цветница

Религията е най-лошото нещо което се е случило на хората ... още от едно време такъв застой е налагала ...
ако не е била религията сега сигурно щяхме да си печем задниците през девет галкактики в десета!
така е карала хората да са послушни овце че ако имам власт всички църкви ще са съборени и поповете публично насилени !
Мръсни и мизерни попчета алчни и нагли... но народа си го заслужава като е прост да им вярва ... какво толкова :) нека си му вземат парите
и изобщо сори че се запалих и извратих темата но много се дразня от религиозни работи направо ... избеснявам

чужденците се шашакат колко празници имаме бре :)
и европейци и араби ... направо се смайват :)
 
От: Днес е Цветница

и изобщо сори че се запалих и извратих темата но много се дразня от религиозни работи направо ... избеснявам

верно си се отнесъл , но за суеверието си прав -не е хубаво когато човек е с предразсъдъци , да е предубеден и да не може да възприеме друго обяснение или виждане различно от неговото ;)
 
Последно редактирано:
От: Днес е Цветница

Не виждам нищо лошо в това да вярваш в Бог. Виж вече за религията съм на друго мнение.
Религиите са бич за човечеството и нищо добро не са донесли.
 
От: Днес е Цветница

Религията е най-лошото нещо което се е случило на хората ... още от едно време такъв застой е налагала ...
ако не е била религията сега сигурно щяхме да си печем задниците през девет галкактики в десета!
така е карала хората да са послушни овце че ако имам власт всички църкви ще са съборени и поповете публично насилени !
Мръсни и мизерни попчета алчни и нагли... но народа си го заслужава като е прост да им вярва ... какво толкова :) нека си му вземат парите
и изобщо сори че се запалих и извратих темата но много се дразня от религиозни работи направо ... избеснявам

чужденците се шашакат колко празници имаме бре :)
и европейци и араби ... направо се смайват :)

Тук ще се съглася напълно с теб. Дори в училище промиват мозъците. Цитирам "Днес ще започнем нов раздел от литературата, Новия Завет. Учението върху него няма религиозна цел, все пак всеки си решава в какво да вярва..." има ли смисъл да продължавам. Защо като всеки си решава, трябва да анализирам как Моисей спасил 15 еврея и зарад него измрели 150 египтянина. Вярвам, че има нещо по-висшо от нас, като цял си вярвам в Бог, но религията е пълна глупост. Средство за власт и подчинение.
 

Горе