Добавяне на текст в име на меню на сайт към СЕО

От: Добавяне на текст в име на меню на сайт към СЕО

Няколко думи повече в сайта ти нищо няма да прменят
Следвай правилата и всичко ще бъде ок
Напиши смислени статии,ако не можеш дай на някой тук да ти ги напише
 
От: Добавяне на текст в име на меню на сайт към СЕО

Колегата питаше за менюто а не статиите. И на мен ми е интересно какво ще споделят протата
Няколко думи повече в сайта ти нищо няма да прменят
Следвай правилата и всичко ще бъде ок
Напиши смислени статии,ако не можеш дай на някой тук да ти ги напише
 
От: Добавяне на текст в име на меню на сайт към СЕО

Може би не се изказах достатъчно ясно в първият пост, така че ще опитам отново...
Искам да променя името на едно от менютата от " ала бала " на "ала бала, портокала". Сайта не е за портокали, ей! Не бързайте да поръчвате за новогодишната трапеза! :)
Ще се радвам да чуя мнението на СЕО-спецовете, че доста се чудя по този казус в момента! :cry:
 
От: Добавяне на текст в име на меню на сайт към СЕО

Искам да променя името на едно от менютата от " ала бала " на "ала бала, портокала". Сайта не е за портокали, ей! Не бързайте да поръчвате за новогодишната трапеза! :)

Добре де, щом сайта не е за портокали, що тогава ще слагаш портокал в името?
 
От: Добавяне на текст в име на меню на сайт към СЕО

Добре де, щом сайта не е за портокали, що тогава ще слагаш портокал в името?
Добре си отговорил шеговито, но я дай сега и сериозният отговор, Странник! :)
 
От: Добавяне на текст в име на меню на сайт към СЕО

Добре си отговорил шеговито, но я дай сега и сериозният отговор, Странник! :)

Къде видя да се шегувам, сериозен съм! ;)
 
От: Добавяне на текст в име на меню на сайт към СЕО

Ако е "Портокали" и искаш да го направиш на "Продавам портокали" - няма лошо. :) И за потребителите, и за търсачките.
Ако е "Здраве" и го направиш на "крем Здраве" - сменяш цялата концепция. :D

Зависи от ситуацията. Но като цяло колкото по-смислено, толкова по-добре. Самата промяна, като промяна - едва ли ще се отрази съществено на SERP.
 
Здравейте!
Ако добавя още думи към имената на едно от менютата, как Гого би го приел, кучият му син хейтърски?... :) Надявам се, въпроса ми да е ясен! Благодаря!

Има значени. Това са ти реално анкори, ако говорим за статични линкове-менюта. Така, ако ще се прави е важно на страницата, на която ще водиш да се отнася за това. Например, ако един от текст-менюто е "Скъпи коли", вместо само "Коли", хубаво е да отиде на страница, на която освен, че присъства - реално наистина да се отнася за това. Слагането е лесно, важното с е какво го подсилиш после.

Аз лично държа така линковете в менютата, но не защото гоня SEO (и това де, но не е основното), за защото колкото по-описател е един линк в менюто, толкова по-лесно се навигира из сайта, попадайки на правилните места. Често дори се сблъсквам с момента да кажа много с макс 2 думи. ;)

С две думи, ОК е, но определено имай идея зад това, не просто едно "оптимизиране". :) Но пък меню с много думи като "Скъпи и Бързи Коли в САЩ" изглежда отвратително и тук вече се мисли на база съб-категоризиране и т.н. :) Аз лично като видя такова нещо, си правя два извода: Човекът няма идея за какво става дума или не му стига акъла да го съкрати или да ги сформира по-подредено. ;)
 

Горе