Добра новина за търговците в Amazon, Etsy и др. - няма да се регистрират като СУПТО

alexinfoag

Active Member
Ето какво излезе от вчерашната среща на бизнес организации в НАП:

http://pixelmedia.bg/ново-облекчени...OxTcufTr83XvXMGe7VclGBPhb4-Ws9bGfmtIW_MMY6_kA

Поне този въпрос се изясни и си е някакво облекчение за търговците в международни маркетплейси. За някои български онлайн магазини обаче проблемът си остава.
 
Иван си гледа бизнеса.
А това, че едни ще се регистрират, други няма да се регистрират, се казва двоен стандарт. По нашенски - аршина не е един и същи за всички.
Мача продължава, ще правим разбор на полувремето.
 
И кво излиза, че не е оферта да имаш онлайн магазин.

Принципно казано - става все по - бизнес неизгодно да наливаш пари само в 100% Интернет търговия в България. Като вземеш минимум 5 г развитие и разходите около тези години....

Доста колеги около мен опитаха - после им изкупувам изоставаща стока и бизнеси.

Нови колеги в нишата ми почти няма.... останаха само стари акули... и окупират квартали ....

Но пък и ви споделям наистина МНОГО малко хора - колеги - разбират ИСТИНСКИ от Търговия в Интернет... или през Интернет и т н....

Поради незнание и неразбиране - според мен - на всеки нов колега му се засилва огромна тежест и сега с тези 1 000 000 изисквания.... вместо да платиш на адвокат да ти оправи всичко или на счетоводна къща - трябва да ги мисля.... колко ще спестя 400-1000 лв за нещо, което ако не е изпипано правилно - носи само вреди в бъдеще време с разправии около НАП.

И не вярвам да става вече лесно в Интернет търговията. Виж в продавалника е най-лесно или извън България... но пак ако не следим числата - НАП идва.... това изисква много мислене и повечето нови колеги са 50/50 в сивата икономика и накрая ги е страх да са 100% сиви и пак влизат в конфликти с НАП....

Съответно НАП е анализирал до тази година къде да удари и как да удари - за да направи търговията все по-отговорен процес. Аз така мисля.... ако никой не може да носи отговорност - всички само крадем.
 

Горе