Докладване за спам на кой адрес?

chefo

Member
Здравейте,
От няколко дена ме тормозят със спам от една БГ фирма, отписвах се няколко пъти от мейлинг листа им, , пак продължиха, писах им лично, отрекоха да с ами пращали мейли най нагло, след което продължават отново да спамят.
Моля кажете на какъв сайт се докадва за спам?
 
От: Докладване за спам на кой адрес?

Взели са ми имейла от нета, не съм им изобщо клиент. :)
 
От: Докладване за спам на кой адрес?

Здравейте,
От няколко дена ме тормозят със спам от една БГ фирма, отписвах се няколко пъти от мейлинг листа им...

В такъв случай първо и основно правило което спазвам и което ми помага в голяма част от случаите - НИКОГА! не се отписвайте от линка към писмото. Това в повечето случаи е врътка - така когато се отписваш, показваш, че пощата ти е активна, често се проверява от нейния собственик. А каква е идеята на този вид спам? - точно това: да се праща на активни имейли, в които хората влизат. Вече има немалко такива фирми, занимаващи се с т.н. имейл маркетинг. Когато се отпишете от дадена спам поща и какво? - OK, ако се извъдят да са коректни, няма да получавате повече писмо от нея за конкретната оферта. Обаче, тук има едно "но" - по този начин както вече споменах - афиширате, показвате, че тази поща е активна, влизате в списъците им и съответно получавате нов спам за техни нови клиенти, за друга фирма. И така до безкрайност.
 
От: Докладване за спам на кой адрес?

В такъв случай първо и основно правило което спазвам и което ми помага в голяма част от случаите - НИКОГА! не се отписвайте от линка към писмото. Това в повечето случаи е врътка - така когато се отписваш, показваш, че пощата ти е активна, често се проверява от нейния собственик. А каква е идеята на този вид спам? - точно това: да се праща на активни имейли, в които хората влизат. Вече има немалко такива фирми, занимаващи се с т.н. имейл маркетинг. Когато се отпишете от дадена спам поща и какво? - OK, ако се извъдят да са коректни, няма да получавате повече писмо от нея за конкретната оферта. Обаче, тук има едно "но" - по този начин както вече споменах - афиширате, показвате, че тази поща е активна, влизате в списъците им и съответно получавате нов спам за техни нови клиенти, за друга фирма. И така до безкрайност.

Блъскай здраво филтри - това е спасението. :)
 
От: Докладване за спам на кой адрес?

Блъскай здраво филтри - това е спасението. :)

Именно, така си е :) Няма отърване от спамаджиите.
 
От: Докладване за спам на кой адрес?

Най-лошото нещо, с което може да се отмъсти за спама ако се ползва читава поща (Gmail, Hotmail, Yahoo) е да се маркира съобщението като спам. След като го направят това достатъчно хора писмата ще започнат да влизат директно в спам папката на пощата и изобщо никой няма да ги вижда. При българските пощи тази тактика не работи, тъй като те в самите си условия за ползване са записали, че могат да ти пращат спам и каквото и да правиш няма да помогне.
 
От: Докладване за спам на кой адрес?

Засега им изпратих една сочна.... и ще им сложа един филтър, ако се сещате за някоя друга стъпка като сладко отмъщение споделете:
 
От: Докладване за спам на кой адрес?

Ми типично по български се сещам...ама... на принципа: тоягата има два края! Да вземем и ние да спамим съответните фирми. Лесно е да се издирят техните официални мейли. И после се заливат с такива писма. Но това едва ли ще свърши работа, може би е малко детинско това... .
 
От: Докладване за спам на кой адрес?

Оффф и мен ме тормозят, я кажи кои са тези които те спамят теб?
Мен ме спамят някакви обучения еу
 

Горе