Долу-горе какви посещения/продажби да очакваме от онлайн магазин?

KISS

Active Member
Здравейте.

Един въпрос към хората, които са правили и развивали онлайн магазини. Въпросът е супер относителен и зависи от 1000 различни фактора, ясно ми е. Но все пак, съвсем грубо, някакъв нормален онлайн магазин с някакъв бюджет за маркетинг и реклама, какво долу горе се очаква да постигне от към посещения/продажби и след колко време?

По-конкретно се интересувам от нишата обувки, но каквото и да кажете, ще е полезно.

Идеален отговор би бил нещо от сорта на: Ние правихме един онлайн магазин за еди си какво, после с бюджет за маркетинг и реклама от еди си колко лв на месец, постигнахме след еди си колко време толкова посещения или толкова продажби на месец.

Нещо такова очаквам, ако някой реши да сподели опит.

Благодаря.
Поздрави.
 
От: Долу-горе какви посещения/продажби да очакваме от онлайн магазин?

Моя опит е, че от реклама ползата е малка. По-добър вариант е SEO оптимизация.
 
От: Долу-горе какви посещения/продажби да очакваме от онлайн магазин?

Здравейте.

Един въпрос към хората, които са правили и развивали онлайн магазини. Въпросът е супер относителен и зависи от 1000 различни фактора, ясно ми е. Но все пак, съвсем грубо, някакъв нормален онлайн магазин с някакъв бюджет за маркетинг и реклама, какво долу горе се очаква да постигне от към посещения/продажби и след колко време?

По-конкретно се интересувам от нишата обувки, но каквото и да кажете, ще е полезно.

Идеален отговор би бил нещо от сорта на: Ние правихме един онлайн магазин за еди си какво, после с бюджет за маркетинг и реклама от еди си колко лв на месец, постигнахме след еди си колко време толкова посещения или толкова продажби на месец.

Нещо такова очаквам, ако някой реши да сподели опит.

Благодаря.
Поздрави.

Тази информация струва пари!!! Ако желаете можете да дойдете до офиса ми в Пловдив и да получите необходимата информация по начина по които се нуждаете от нея. Консултацията в рамките на 60 минути е 1000 лева.
 
От: Долу-горе какви посещения/продажби да очакваме от онлайн магазин?

Всеки знае,че за стартиращ магазин е най-удачно да се пуска реклама(много бързо ще се реализират продажби)!Нишата е много конкурентна и затова рекламата е решението-още повече ако действително има хубава стока!
В твоя случай най-глупаво е да правиш SEO-след 2 години ще бъдеш в средата на 2-ра страница!
 
От: Долу-горе какви посещения/продажби да очакваме от онлайн магазин?

Аз имам въпрос към собствениците на онлайн магазини и той е какви надценки слагате във вашите онлайн магазини или това зависи изцяло от продукта?
 
От: Долу-горе какви посещения/продажби да очакваме от онлайн магазин?

Аз имам въпрос към собствениците на онлайн магазини и той е какви надценки слагате във вашите онлайн магазини или това зависи изцяло от продукта?

Това е много относително. Освен от продукта, зависи от неговата наличност, търсене и други.

Добрата практика е да подбереш някои хубави и търсени артикули, да ги пуснеш с малка надценка, за да си спечелиш клиенти. След като си спечелил клиенти можеш да им набиваш други продукти с крос-сейл и ъп-сейл и други техники.
 
От: Долу-горе какви посещения/продажби да очакваме от онлайн магазин?

А от къде зареждате стоката?От aliexpress или някъде от България?
 
От: Долу-горе какви посещения/продажби да очакваме от онлайн магазин?

Какво наричаш "зареждане"? Реално, физическо зареждане в склада или зареждане на снимки и описание в сайта?
 
От: Долу-горе какви посещения/продажби да очакваме от онлайн магазин?

Реално,физическо зареждане в склада или иначе казано от къде купувате стоката,която продавате.
 
От: Долу-горе какви посещения/продажби да очакваме от онлайн магазин?

Зависи какво продаваш. Най-удачния вариант е да купуваш официално от производителя или представителя на дадения бранд. Няма да имаш ядове с гаранции, фактуриране и т.н.
 
От: Долу-горе какви посещения/продажби да очакваме от онлайн магазин?

Аз лично смятам че по отношение на SEO в нишата обувки нямаш шанс
фейсбук реклама и адсенс , както правят всички :)
готина стока и готини снимки и описания :)
 
От: Долу-горе какви посещения/продажби да очакваме от онлайн магазин?

Зависи от вида на посетителите и от това какво продаваш, но средната конверсия е не повече от 2% на 100. Което не значи, че като си направиш магазин ако имаш по 20 посещения на ден, на 5 дни ще правиш по една продажба. Това са конверсии на утвърдени магазини с таргетирани посетители. Даже за България може и по-нисък да е тоя процент.
 

Горе