Доматена революция?

dintronix

New Member
531043_455653641138340_728786466_n.jpg


Всички страни са имали своите революции, обаче не съм сигурен за България.
Тя имала ли е своята революция или всичко е режисирано от някои хора?
В интернет се надигна някаква форма на протест, след протеста на Николай Колев - Босия, макар че така наречения доматен протест има по-дълбоки корени и аз виждам някаква символика с фалшивия преход и вътрешно партийния преврат 99 година
Та мисълта ми е, има ли нужда от протест, кога треба да е, или сичко си е по наште стандарти и сме му свикнали тъй да се каже?
Аа, че и друго искам да кажете треба ли 40 полицаи да арестуват един човек, въоръжен само с домати?

Все пак гневът и разочарованието на Колев от политическата класа на България е успяла да затрогне избирателите, ми каза Кадиев в едно кафене близо до парламента. „Хората вече не вярват на държавата. Дали България е по-малко корумпирана отпреди четири години. Определено не”.
40 полицаи бяха нужни, за да арестуват Колев в демонстрация на държавната власт, която вероятно е припомнила на поета за лошото старо време по време на управлението на комунистическия диктатор Тодор Живков. Интересен пример за нишките, които свързват българското минало с настоящето на страната, е фактът, че човек, който е бил охранител на Живков, сега е премиер на България.
Източник

Фейсбук - Доматена Революция

8759_2535120873785_1328989326_n.jpg
 

Прикачени файлове

  • Елате на домате&#1.png
    Елате на домате&#1.png
    333.7 KB · Преглеждания: 7
Последно редактирано:
От: Доматена революция?

12881_3440592354045_1882003260_n.jpg


Lyudmil Dimitrov
САТИРА

Банда от разпасани гавази
ден и нощ от Босия ни пази -
щял да стреля в родни депутати
с автомат за скапани домати!
Но защо полицията хулите -
хванаха на Босия цървулите...

ЛИРИКА

Как не проумя, чапкън проклет,
че за скапаните депутати
много са и скапани домати -
тук е нужен просто лайномет!

Лайномет ли казах? Ах, едва ли,
и това за тях е комплимент -
клетия ни роден парламент
те отдавна са осрали!

Ех, поезия, поезия... и лайна
 
От: Доматена революция?

"Доматите" не променят нищо, но има надежда да потънат истински под *айната, из*рани през годините, изсипани по въздушен маршрут ;)
 
Последно редактирано:
От: От: Доматена революция?

"Доматите" не променят нищо, но има надежда да потънат истински под *айната, из*рани през годините, изсипани по въздушен маршрут ;)

Даа, напълно верно
Все повече се увеличава песимизма ми, пък аз от доста време съм песимист
Дали пък ако се увеличи песимизма на възможно по голямо количество хора, това няма да преобърне нещата

"Времето е в нас и ние сме във времето
то нас преобръща и ние него" - цитат от Апостола

Неее, Не и Не, това е доста оптимистично,
ПЪК АЗ КАКТО КАЗАХ СЪМ ПЕСИМИСТ
 
От: Доматена революция?

С Доматена полюция не се прави революция.
 
Последно редактирано:
От: Доматена революция?

Хехе, има рима
Ми то като не сме се изградили, като демократично мислещи и граждански отговорни хора,
Требва да минем и през съзряването и полюциите, па чак след това са революциите
 

Горе