Домейн /бг дума, но и търговска марка в Европа/. Какво да го правя?

sedo

Active Member
Купих домейн, който значи дума на български. След проверка установих, че има и такъв голям немски новинарски сайт, но с друго разширение.
Компанията държи 4-5 разширения от думата, според вас има ли начин да им го предложа за купуване, без това да се счете за BAD FAITH и да могат да ми го вземат.
Ако само ги попитам дали проявяват интерес към домейна, това може ли да се използва за отнемане на домейна?
 
От: Домейн /бг дума, но и търговска марка в Европа/. Какво да го правя?

Твоето разширение .bg ли е?
 
От: Домейн /бг дума, но и търговска марка в Европа/. Какво да го правя?

Твоето разширение .bg ли е?

.eu е моето

Те държат .it .net .com .biz .info .tv
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Домейн /бг дума, но и търговска марка в Европа/. Какво да го правя?

Може скоро да те потърсят. :)
Ако е регистрирана търговска марка за Европа, мисля че ще те/го потърсят като нарушител по Търговските марки и означения.
 
От: Re: От: Домейн /бг дума, но и търговска марка в Европа/. Какво да го правя?

Ако е регистрирана търговска марка за Европа, мисля че ще те/го потърсят като нарушител по Търговските марки и означения.

Търговската марка не се нарушава, ако на домейна се извършва друга дейност, различна от тази на марката. Освен, ако за Европа няма други условия?
Затова пуснах темата да дадете някой съвет :)
 
От: От: Re: От: Домейн /бг дума, но и търговска марка в Европа/. Какво да го правя?

Търговската марка не се нарушава, ако на домейна се извършва друга дейност, различна от тази на марката. Освен, ако за Европа няма други условия?
Затова пуснах темата да дадете някой съвет :)
Е това вече е друга. Тази марка ако е регистрирана, е с някакви класове. Ти не трябва да си в тях.

Имам такъв домейн и преди години ми казаха или регвай друг или спираме партньорството.
 
От: Домейн /бг дума, но и търговска марка в Европа/. Какво да го правя?

Сега няма сайт на домейна, но е паркиран в SEDO. Това не знам дали пак не нарушава по някакъв начин търговската марка.
 
От: Домейн /бг дума, но и търговска марка в Европа/. Какво да го правя?

Не им го предлагай, нека те да те потърсят.
Или си го продавай/развивай с българското значение, поне според пост-а ти ставя ясно, че си го взел първоначално с тази цел.
 
От: Домейн /бг дума, но и търговска марка в Европа/. Какво да го правя?

Ами взех го, защото ми хареса. Нямаше как да го изпусна. Иначе после видях и това, че има такъв сайт... Освен ще си го държа паркиран и това е.
 
От: Домейн /бг дума, но и търговска марка в Европа/. Какво да го правя?

Не им го предлагай, не го паркирай ( може да се появят реклами в техен ущърб и това да е повод да ти го вземат ), дръж си го с открит ухоис, ако те потърсят ок, ако не и решиш да си го развиваш пак е ок, само не се намесвай в нишите за който те държат търговската марка.
 
От: Домейн /бг дума, но и търговска марка в Европа/. Какво да го правя?

Не им го предлагай, не го паркирай ( може да се появят реклами в техен ущърб и това да е повод да ти го вземат ), дръж си го с открит ухоис, ако те потърсят ок, ако не и решиш да си го развиваш пак е ок, само не се намесвай в нишите за който те държат търговската марка.

Мда, и аз това за рекламите го бях чул, че може от рекламите, които излизат да излезе нещо подобно на тяхната ниша и да го използват като повод за взимане на домейна. Ще сложа някакъв текст тогава :)
 
От: Домейн /бг дума, но и търговска марка в Европа/. Какво да го правя?

Да не отварям нова тема ще пиша нещо друго тук. Купих домейна XAROX.com , за него имате ли някакви съвети, не открих такава търговска марка, на XEROX дали да им го предложа?
 

Горе