Аукцион за: Домейн подходящ за IT сектора ZAAIT.COM

stoineff

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
60   0   0
Здравейте,

пускам един петбуквен .com домейн, който считам, че е подходящ за бранд в IT сектора, за каталог на фирмите, които работят в сферата, за новостите, и за каквото още се сетите. По - креативните могат да измислят и абревиатура. Домейнът е регистриран в Godaddy

Тулът на valuate.com ми показва цена от 300 долара, която не съм сигурен до колко е реална и какво означава, нито по какви параметри го оценява.

Тъй като считам, че подобен домейн само може да поскъпва съм му определил начална цена:

Начална цена - 55 лв.
Стъпка - 2 лв.
Купи сега - 1000 лв.
Домейна е платен до - 3/23/2016 г.



ZAAIT.COM


48 часа след последния бид домейна ще бъде продаден на предложилия най - висока цена. Наддаването е явно и само в темата.
 
От: Домейн подходящ за IT сектора ZAAIT.COM

Здрасти колега. Хубава оферта, но леко кофти цена. Ще ти кажа защо - монетизирането на подобен домейн би било успешно само в България. Подобни домейни в чужбина са заети (forIT.com, 4it.com, it4u.com, не споменавам първите, които се сещам). От друга страна този домейн само с разширение com е заето. Останалите разширения са свободни. Тогава логичния въпрос е защо някой да дава дори 55 лв за този домейн, след като с разширение eu например ще му излезе около 18 лв, а с разширение bg - само с 3 лв повече от твоята стартова цена?
Мое мнение, сори, ако мислиш, че е спам.
 
От: От: Домейн подходящ за IT сектора ZAAIT.COM

Здрасти колега. Хубава оферта, но леко кофти цена. Ще ти кажа защо - монетизирането на подобен домейн би било успешно само в България. Подобни домейни в чужбина са заети (forIT.com, 4it.com, it4u.com, не споменавам първите, които се сещам). От друга страна този домейн само с разширение com е заето. Останалите разширения са свободни. Тогава логичния въпрос е защо някой да дава дори 55 лв за този домейн, след като с разширение eu например ще му излезе около 18 лв, а с разширение bg - само с 3 лв повече от твоята стартова цена?
Мое мнение, сори, ако мислиш, че е спам.

Ми не го приемам, като спам, но пък вярвам, че .com домейните са с една идея по - лесни за запомняне, а и по подразбиране тези ,които все още изписват URL адреси в браузърите си проверяват най - популярното TLD. Естествено, че всеки може да си купи .bg, .info . Считам, че петбуквените домейни .com, са на изчезване, а търсенето нараства. Все някъде го има купувача, аз не бързам :). Просто проверявам дали е тук
 

Горе