Доставка до съседните държави

alabam4eto

Active Member
Здравейте,
Един въпрос ме вълнува и ако някой има опит ще съм благодарен, ако сподели.
Интересува ме има ли Българска куриерска фирма, която да осъществява доставки до различни населени места в съседните държави в рамките 2-3 дена (Главно за Румъния и Гърция ме интересува). Става въпрос за продукти от 1 до 5 кг. за момента знам само за еконт, които вземат по 20лв долу горе... Ако може да споделите и вашия опит с комшиите, кои са най-удобните методи за разплащане.

п.п. и преди някой да сподели негативно мнение търси в гоогле. Предпочитам да е човек с опит...
 
От: Доставка до съседните държави

Speedy ;) 22-23 лева за Румъния с ДПД. Иначе за Гърция - ~22 лв., Македония 17 лв (няма ДДС).

За другите - Български пощи колетчета - от 22 лева без застраховка. Това е... Друго няма...
 
От: Доставка до съседните държави

А speedy за всички гръцки градове и румънски или като еконт само за 2-3. Офертата наложен платеж може ли пак да се използва ?
 
От: Доставка до съседните държави

За всички е за Румъния 100%, за Гърция най-вероятно е без островите. Имат подробно описание в сайта, разгледай...

Ако можеш да им цитираш цифри ще ти направят и отстъпки за дадени услуги.

Кофти впечатление ми прави само, че като си получавам стоката 19 килограма му викат "огромен кашон", следващия път ще се постарая да го напълня до 31 кг. и да го влачи как иска до втория етаж. Много са изнежени, като госпожички...
 
От: Доставка до съседните държави

Здрасти,
И мен ме вълнуваше подобен въпрос и като преглеждах цените на Интерлогистика ми се сториха приемливи до 5кг. Имат офис в Пловдив можеш да ги питаш относно крайните дестинации. Иначе до Румъния дават цена 18лв с ДДС до 5кг. За съжаление не мога да споделя опит, защото все още не съм опрял до изпращането.
 
От: Доставка до съседните държави

Аз ще звънна да поразпитам пощите какво предлагат в понеделник, какви договори, отложено плащане и т.н. Много съм скептичен дали ги предлагат въобще, защото са толкова далеч от модерните методи в спедицията и логистиката, че....

Но да пробваме...

Нещо друго - какво е нужно, за да продаваме стоки в страни извън ЕС? Попълвам си декларацииката, която ми лепват на колета (стойност, съдържание, а-у). Фактура ще изпращаме при поискване електронно. Нещо друго? ДДС-та, мДсТа не ме интересуват, защото фирмата не е регистрирана.
 
От: Доставка до съседните държави

Кой начин на плащане е най-ефективен за изпращане в чужбина? Дали с наложен платеж или е по-добре да се застраховаш чрез пейпал или по банков път?
 
От: Доставка до съседните държави

В чужбина едно, че почти никой не предлага услугата НП, а пък и хората там просто не знаят за нея - всичко се плаща с карта (говорим за белия свят, тук Румъния, Гърция може и да има, но то цените на услугата обезмислят начинанието..)
 
От: Доставка до съседните държави

Аз продавам в Румъния с Еконт, наложен платеж. За 2-3 дни най-късно се доставя до всяка точка на Румъния. Може и малко по-скъпи да са от другите, но всяка рекламация са ми уважавали и са ме обезщетявали ако има счупено нещо, а моите неща са чупливи.
 
От: Доставка до съседните държави

Аз продавам в Румъния с Еконт, наложен платеж. За 2-3 дни най-късно се доставя до всяка точка на Румъния. Може и малко по-скъпи да са от другите, но всяка рекламация са ми уважавали и са ме обезщетявали ако има счупено нещо, а моите неща са чупливи.

След като имаш опит, би ли споделил повече? На румънски ли поддържаш сайта или англ? В каква валута продаваш? Кое е по-предпочитано - наложен или плащане с карта и ПейПал? Доставката за 2-3 дни конкурентна ли е на сроковете на местни търговци?
 
От: Доставка до съседните държави

На румънски, да. Наложения платеж е в румънски леи, като еконт ти дават левове естествено. С карта и пейпал нямам продажби, а и малко не вярват на нас в БГ - наложен платеж + преглед на стоката. Нямам представа местните търговци за колко дни доставят, но аз по-бърз вариант нямам, но и моите стоки са уникални. Тоест не мога да правя директен паралел като продукти ценово как стоят на техния пазар.
Имал съм счупени неща и Еконт винаги ми е приемал рекламацията, дори и след като е приета стоката и след това е установено, че е счупена, което е голям плюс за Еконт.
Имай предвид, че съм обявил безплатна доставка за клиентите в Румъния, до врата.
Със Спиди в България имах рекламация и ме забатачиха с някакви Булстрад документи за застраховки и тн, и не ми платиха нищо - пих студена вода, за това Спиди ги ползвам само ако не е нещо важно.
 
От: Доставка до съседните държави

Днес изпращах с бг пощи, но ми казаха,че кремове не можело да се пращат. Свързано с атентата в Бургас. Магазинът ми е за козметика и сега се чудя с кой да изпращам. Вие как процедирате? За Румъния съм пращала с еконт, но това беше по-голяма пратка,та се изби по-високата цена.
 
От: Доставка до съседните държави

Ей, много ме изнервя липсата на варианти! Днес бях в еконт и ми забиха 30лв до 5кг базова до Румъния, а до Македония не доставят... пак ще трябва да се мислят схеми, а до тогава девета глуха. Много разочароващо ми е като ударя на камък точно с транспорта, а той все си мисля би трябвало да е лесната част
 
От: Доставка до съседните държави

Няма оборот - не изнасяме нищо за съседните страни. Как да има ежедневни линии и ниски цени.

А сме на най-точното място на балканите за търговия, транспорт и всичко. Но хората продължават да купуват от Англия, Франция и т.н. Вместо ние да продаваме на съседките, на поносими ценички сме пас.

Моята ниша е със сравнително малък интерес на балканите, но скоро мисля да пускам новия магазин с Преста-та и да почвам да предлагам. Пък който иска да купува. Лошото е че магазина ще е на английски и български само, но... пак по-добре отколкото николко.
 
Последно редактирано:
От: Доставка до съседните държави

Ми не мисля, че ще е проблем - преглеждах и доста македонски са на англ с валута евро, не малко сръбски са така, от румънските намерих най-малко на англ... Та може да се окаже, че не е толкова лоша идея англ език за магазин насочен към съседите.
 

Горе