Доставка от САЩ, как?

Cybertack

New Member
Здравейте всички,
доста търсих металотърсач който да е евтин и от една страна да е ефикасен при работа, но такъв на българска земя не се намери (един дори ми предлагаше самоделка направена от PVC тръби само за 400.лв) говорих си даже с официалния представител на много марки металдетектори за България но много им са високи цените..

Както и да е намерих това което търсих в нета, онлайн магазин, цените са много добри но с доставката до България нещата се развалят.. Та исках да ви попитам дали имате някакво инфо как протича целия процес и какви такси трябва да плащам в бг.

Значи продукта който съм си избрал е $212.44 казаха ми че доставката ще ми струва $65 обаче и после ми казаха, че не отговарят за нито една такса след като продукта достигне в България, някой може ли да ми каже горе долу какво ще трябва да платя???

Благодаря на всички които обърнаха внимание и на тези които ще си направят труда да ми отговорят :)

Ако съм объркал нещо кажете, че доста бързо го написах ;0
 
веднага ти казвам : ще трябва да платиш 20 процента на митницата за мито и това е всичко
 
С тия 20 процента май това искаше да каже, защото митото май е било някъде към 4 или 9%.. Хайде нека някой който има experience да кажа какво точно, къде и как ще трябва да се плаща и горе долу как протича целия процес?!
 
преди беше над 100$ плащаш 20% ддс и 5% мито и доста разправия по митницата, сега незнам как е :)

потвърждавам, преди месец и половина ми дойде часовник и точно такава беше ситуацията 5% мито и 20% ддс. Ако намериш металотърсач от страна от EU няма да има мито.
 
И аз това търся, от 5 дена чакам един мейл от един онлайн магазин в UK просто ги питах дали доставят до Бг защото я нямаше в списък и те така и не ми отговориха, писах пак и ще видим какво ще стане.. Но с всеки ден ставам по нетърпелив :(
 
banditko.info мерси много за инфото но след тоста търсене разбрах, че всеки гледа да преметне насрещния (специално в България) :) За това си поръчах от УСА, доста далеч но да ти кажа дори след като се заплаща $65 за доставка и очакваните 20% ДДС и 5% мито ми излиза къде къде по ефтино, дори от официалният дистрибутор на марката която съм купил..
 
Аз имам металотърсач българско производство и съм много доволен. Някакъв пич в монтана ги прави и това са най-добрите български металостърса4и на цена около 300-400 лева(поне аз като купих моя). Този за които говориш на тази цена която каза сто процента ще е пълен боклук гаранция ти давам че ще се набуташ и никаква работа няма да ти свърши. Ще хваща на десет санта монета и ще обикаляш къра като луд и ни6то няма да намери6(слушаи патило) Първо бях се преебал с един китаиски металотърсач добре че успях да го продам на малка загуба, а последно се набутах с една калпава рамка от варна за 750лв. Ако мисли6 да забогатяваш с тази деиност забрави.
 
godjara далеч съм от мисълта да забогатея (не че няма такива) от тази "дейност" аз си го дефинирам като хоби.. А иначе за машинката незнам какво да ти кажа, специално аз си купих Garrett ACE 150 исках 250 но реших първо да пробвам с по евтиния модел, а доколкото разбрах няма недоволен човек от тази машина.. Цената на това което ти говоря от официялният вносител на Garrett за България е 530.лв а аз си го купих за $152.95 + $65 доставка и плюс бонус предмети на стойност $120.... значи в крайна сметка $217,95 които правят 274,61.лв и ако случайно някой се сети да ми иска 20% ДДС и %5 мито (които много хора твърдят, че ще ми доставят директно на адреса без излишни клупости).. както и да е цената лесно се смята но нека да доставят и ще видим дали машинката заслужава толкова много овации :)
 
Пиши като я полу4иш как стоят нещата с митото и ддс, че и аз мисля да си поръчвам нещо от щатите. Гарет са хубава марка дано да излезе стока. Ако хваща и на уродено направо ще си купя и аз.
 
Веднага след като получа пратката ще те уведомя, ако наистина искаш да си вземеш някоя хубава машинка изчакай да видим как стоят нещата и по добре си вземи от щатите отколкото от България, че всеки надул цените а то и долара падна доста доволно :) Ако всичко мине както трябва ще ти дам и мястото от където да си купиш, че аз след 3 дена търсене се убедих, че техните цени са най добри дори имат и конкурс който гласи, че ако намериш някой който продава на по евтино от тях веднага ще ти направят 120% намаление (вече каквото и да значи) :)
 
Аз въобще не знам, за какво ДДС говорите ... Преди 3 седмици получих колет от щатите . Обявената стойност бе 100$ (бая занижена :) ), но пак ми се събра да платя малко над 60лв (20% мито и такси за попълване на документи ) . Бъди сигурен, че колета няма да достигне до вас, а ще трябва да си го вземеш от някоя митница (да не си помисли някой, че става въпрос за митниците по границите :D ) . Само колети с обявна стойност под 45$ и записани като подарък, могат да ти пристигнат до врата и при положение, че се вписват в килограмите ... Иначе процедурите в митнацата са 1 млн и затова надали ще свършиш по-рано от Час-Час и половина .

Иначе го очаквай до 10-на работни дни . Пратките от САЩ пристигат МНОГО по-бързо от тези в Европейския съюз :\ .
 
Аз въобще не знам, за какво ДДС говорите ... Преди 3 седмици получих колет от щатите . Обявената стойност бе 100$ (бая занижена :) ), но пак ми се събра да платя малко над 60лв (20% мито и такси за попълване на документи ) . Бъди сигурен, че колета няма да достигне до вас, а ще трябва да си го вземеш от някоя митница (да не си помисли някой, че става въпрос за митниците по границите :D ) . Само колети с обявна стойност под 45$ и записани като подарък, могат да ти пристигнат до врата и при положение, че се вписват в килограмите ... Иначе процедурите в митнацата са 1 млн и затова надали ще свършиш по-рано от Час-Час и половина .

Иначе го очаквай до 10-на работни дни . Пратките от САЩ пристигат МНОГО по-бързо от тези в Европейския съюз :\ .
митото е 6%, ДДС е 20%,
ако идва със самолет ще трябва да отидеш на митницата на летището, аз си загубих там цял ден. Плащаш в банката и после чакаш 2-3-4 часа за да получат потвърждение че си платил ...

Но наистина ако го пише подарък може да минеш и без това ...
 
Да допълня нещо, ако доставчика ти е примерно FedEx има вариант да не ходиш до летището. Аз им направих едно пълномощно (3лв) при най-близкия нотариус. По email им изпратих каквото им трябваше. Самото пълномощно и документите за митницата дойде куриер (за това не се плаща допълнително) и ги взе от мен. И изобщо не съм ходил. Това е като допълнение успех!
 
тва е много хитро с куриера и пълномощното, и аз съм чувал че ако се договориш да ти го пратят като подарък или за символична сума която е извън границите на митото, ти спестява тези проценти и главоболието от бг бюрокрацията
 
SniperBG аз пък си нямам и на представа за какво говориш :)

Значи един френд си е поръчал книги, цената незнам колко е била но са му пристигнали след 3 дена (макар, че са казали, че ще пристигнат след 5-6)

Гаджето на същия френд си е поръчала едни китайски хапчета за отслабване които са стрували $150 донесли са ги директно на адреса (от САЩ) без допълнителни глупости и пак за същото време..

Става въпрос за USPS...!!
 

Горе