Доста голяма реклама от AdSense

Stoyan Dimitrov

New Member
Здравейте пичове!

Някой може ли да ме светне каква е тази реклама:

ezine.bg/n60-39018-Къци_прощава_обиди_с_философия

Ще я видите под статията, дълга е колкото цялата рамка на сайта.
 
Последно редактирано:
От: Доста голяма реклама от AdSense

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.
Apache/2.2.16 (Debian) Server at ezine.bg Port 80
линка не бачка
 
От: Доста голяма реклама от AdSense

освен ако е слял две полета от новия размер 970 на 90 друго не се сещам
 
От: Доста голяма реклама от AdSense

Тук нещо не ми е ясно.

@strana, Според линка, който си дал горе, наистина става въпрос за адаптивни рекламни елементи. В случая, обаче, сайтът им далеч не е респонсив, т.е. рекламата винаги е такава. Другото което ми направи впечатление е, че тук https://support.google.com/adsense/answer/2953032 са дадени всички позволени размери за реклама и там липсва размер 950x300px, какъвто се използва в горепосочения сайт. Някак си оставам с впечатлението, че нарушават правилата, но може и да не съм прочел хубаво.

Казано накратко - това позволено ли е? Питам, защото примерно на мен пък ще ми е полезен размер 728x300px.
 
От: Доста голяма реклама от AdSense

Тук нещо не ми е ясно.

@strana, Според линка, който си дал горе, наистина става въпрос за адаптивни рекламни елементи. В случая, обаче, сайтът им далеч не е респонсив, т.е. рекламата винаги е такава. Другото което ми направи впечатление е, че тук https://support.google.com/adsense/answer/2953032 са дадени всички позволени размери за реклама и там липсва размер 950x300px, какъвто се използва в горепосочения сайт. Някак си оставам с впечатлението, че нарушават правилата, но може и да не съм прочел хубаво.

Казано накратко - това позволено ли е? Питам, защото примерно на мен пък ще ми е полезен размер 728x300px.

Гугъл препоръчват да се използват кратни на стандартните им рекламни формати за широчина и височина, но не забраняват и други. Идеята е, че ако нещо не се получи с излъчването на адаптивните, то да могат да се подставят банери от стандартните им формати.

Нещо подобно е при стандартния им формат 300x600. Когато няма подходящи банери, от Гугъл заместват с 160x600 (височината е еднаква).

А дали този сайт нарушава нещо или не нарушава не съм гледал - не е моя работа :)
 
От: Доста голяма реклама от AdSense

Аз също не съм гледал дали този сайт нарушава правилата, имах предвид дали с тази реклама се нарушават правилата.

Да разбирам, че преспокойно мога да си сложа реклама от рода на 728x300, 468x250, 728x250 и така нататък?
 
От: Доста голяма реклама от AdSense

Да, би трябвало да можеш.

Честно казано, не съм чел българския превод - пуснах ти го на български, за да ти е по-удобно, и може да има някакви разлики покрай превода с това, което съм чел аз.
 
От: Доста голяма реклама от AdSense

Благодаря ти, че се отзоваваш!

Сега го прочетох и на английски. До колкото разбрах, техните размери са препоръчителни, никъде не е написано задължителни. Така че би трябвало да си прав.
 
Интересна тема, аз също съм се чудил как поставят подобен тип размер! Много благодаря и на двамата!
 

Горе