До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

Ivo_

Well-Known Member
Много ми е итнересно дали са вярни данните в awstat-а та cpanel-a?

Питам, поради две причини...

1. Броя на Add to favorites ми се вижда твърде голям.

2. Посещенията от Direct/Bookmarks - също много голям (при положение, че в тиксото ми показва, че по-голяма част от посещенията са ми гугълски.

:rolleyes:
 
От: До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

да
coolice е прав
всяко външно нещо показва различно, понякога каунтърите не се лоадват, понякога javascript-а някъде не се зарежда, защото е блокнат, много много фактори.

а от логовете на апача сайта отворил ли се е, отчита се всичко както си му е реда, плюс това че австатс-а е доста добър.
 
От: До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

Ами то и аз мисля така, нооо...става въпрос за следното:
Дава ми директни посещения над 80 %, което няма как да е възможно...

Иначе за добавени в букмаркс...как да е... възможно е 5000 от 6000 посетителя да са добавили сайта...
 
От: До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

awstat се базиара на хитовете в лога на апачито

Което брои една камара ботове. Може и това да е причината заради толкоз високия процент директни хотове. Другите каунтъри се базират на заредена картинка от самия браузер на клиента докато ботовете не я зареждат тази картинка и затова идва едно сериозно разминаване в двете статистики ма тиксото примерно и на австат-а
 
сега като погледнах австатса то не брои директни посетители ами директ хитс една страница пез проблем може да генерира 20 хита на едно зареждане

иначе си има за ботовете отделно както и за уникланите
 
От: До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

awstats логва прекалено много посещения от ботове. да не говорим ако си работиш по сайта ип-то ти на колко хиляди места ще се появи.

за външен брояч с общо предназначние препоръчвам само google analytics.
 
От: До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

google analytics ми показва с едно около 50-100 посещения повече от тиксото...на кое да вярвам. :)

На analytics само, че виж там във Filters Manager или каквото беше да си добавиш ip-to да не ти го брои. Ако често си обновяваш сайта, сигурно от там ти идват тези бройки.

Бил съм първо с тиксо, после с гугъл, а накрая и с двете. На базата на активността на потребителите по мои проекти мога да кажа, че аналитикс се справя най-добре с бройката.
 
От: До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

Филтрирах си IP-то, но пък от друга страна не влизам чак толко много в сайта, че да правя 50 посещения. :)

И още нещо да питам... на overview процента new visits какво показва... потребители, които за първи път влизат в сайта ли?
 
От: До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

Филтрирах си IP-то, но пък от друга страна не влизам чак толко много в сайта, че да правя 50 посещения. :)

И още нещо да питам... на overview процента new visits какво показва... потребители, които за първи път влизат в сайта ли?

Да. Съветвам те да погледнеш 1-2 видеота за аналитикс. Само, че ако не се оправяш с английския не знам къде ще си намериш да гледаш..

http://www.predpriemach.net/node/112

И разни други като това, прегледай секциите "webmaster help" и "webmaster tools".
Повечето бяха пуснати от coolice до колкото си спомням.
 
От: До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

Значи, филтрирал съм си моето ip, обаче няма разлика.
Аналитикса ми показва за вчера - 1455 посощения/ 1121 уникални / 12,133 импр
Тиксото ми показва - 1332/1155 уникални / 16 733 импресии

Някой друг има ли такива разлики? :)
 
От: До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

Значи, филтрирал съм си моето ip, обаче няма разлика.
Аналитикса ми показва за вчера - 1455 посощения/ 1121 уникални / 12,133 импр
Тиксото ми показва - 1332/1155 уникални / 16 733 импресии

Някой друг има ли такива разлики? :)


аналитикс има забавяне от 1-2 дена така че няма как да е точно за вчера
 
От: До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

При мен "Avg. Time on Site", "Bounce Rate" аналитикса ги дооправя в продължение на ден-два за минал ден.

Имам няколко различни сметки в аналитикса и забавянето е различно. Сега влезнах в аналитикса и данните за вчера са там. Ще ви покажа screenshot като почне пак 1-2 дена забавяне.
 
От: До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

има въпрос,който не е свързан точно с awstats,а със last visitors.Там показва кои ай-пита са на последните посетители.Любопитно ми е има ли сайт,където да видя на кого е даденото ай-пи?Щото когато напиша в гооглето check ip ми излизат резулати основно за моето ай-пи.
 
Re: От: До колко може да се вярва на awstats в cpanel?

Любопитно ми е има ли сайт,където да видя на кого е даденото ай-пи?Щото когато напиша в гооглето check ip ми излизат резулати основно за моето ай-пи.
Пробвай да търсиш на IP WHOIS :wink:
 

Горе