Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

tanipo

Well-Known Member
Тъй като имам достъп до различни стоки, като слънчеви очила, масова бижутерия и.т.н. се чудя кой вариант е по-добър - аффилейт или дрошип. Сега някой стоки не стават за дропшип, тъй като никой няма да ги купи - например контактни лещи се купуват само от специализиран сайт и там явно - само афф. Ама слънчеви и бижутца стават навсякъде. Та мисля в БГ би вирял повече дропшипа защото аффа все ще си мислят хората че ги ментосват нещо. Може да откаже някой поръчка , да не плати, да се покрие и аффилиейта да си помисли че просто не искаш да му даваш комисионна, ако в западен сайт има такъв случай, ще го приемеш, ама понеже си бг афф програма и малко ще те гледат съмнително, то не че при дропшипа получателя не може да се покрие някъде....та какво ви е мнението?
 
От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

Еми мисля, че и двете. Вече много зависи какъв модел ще следващ. Имай предвид, че с едното даваш сводоба на афилиейтите си, а с другото не чак толкова на партньорите си, но пък ги компенсираш с % маржин. При афилиейтите, ако не продават и не правят пари от теб, те те махат, няма сърдити, просто бизнес. При другите, сами си поемат отговорността за сделката и всичко по нея. Реално и 2-те са ок, като модели, но имай предвид, че при афилиейта можеш да имаш нива на системата, при дропшипа - не, или поне не така както при първия вариант. Въпросът тук е реално какво ще ти свърши най-добре работа на теб. Може да изброи някои неща, които искаш да има бизнес системата и вече да се прецени - при едното как е и при другото. Няма значени от продукта, по-ското от удобството. Реално контактни леши ако не се купуват като афф., няма да се купуват и като дропшип. Конверсията на продукта е друга тема.

Дай си изискванията. И ще решим групово кое ще е по-подходящо. Аз лично не бих те насочил така от воле, без да имам и други налични фактори. ;) Явно стоката е ясна - всякаква. :)
 
От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

Окей, но какво правим при дропшипинг, когато да речем търговецът е от Силистра, а дропшипъра е от София и клиент от София иска да поръча ?
Какво правим тогава? Едва ли ще натоварим дропшипъра да обикаля и търси адреса на клиента или клиента да търси склада на дропшипъра.
Пък и като знаем к'ви сме българите, от там ще почнат едни уговорки, едни заобикаляния на сайта и т.н.
 
От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

Аз ако давам стока за дропшип нямам интерес да се занимавам с кокошарски истории да прескачам сайта..имам интерес да продавам по бързо и повече....който дава стоката сам си я праща на адреса винаги. Не знам как стоят нещата в случаи, когато на сайта на уебмастъра има стока от 2-4-5 фирми и ако някой поръча 3-4 неща от различни доставчици...
 
От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

За дропшипинг тук единствената голяма пречка, която аз виждам е че основно се работи с наложен платеж. Въпросът е как ще се осъществява плащането.
За по-конкретен отговор наистина е добре да се зная по-точно какви са стоките.

Ако клиент поръча няколко неща на различни дропшипъри - просто получава няколко пратки. Може евентуално да бъде уведомен, че ще ги получи по този начин.

Окей, но какво правим при дропшипинг, когато да речем търговецът е от Силистра, а дропшипъра е от София и клиент от София иска да поръча ?
Какво правим тогава?
Стоката се праща с куриер респ. локацията не е от значение. В случая клиентът ще е щастлив, защото ще получи стоката си по-бързо от очакваното.
 
От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

Мда, това може да се яви голям проблем. Има алтернатива. Но трябва да се измисли така, че 3те страни да са максимално защитени и техните интереси. Говоря за клиент, дропшипър и търговец (човека с дропшип сайта). Едната алтернатива е депозит, който е при дропшипъра. А другата е при някакъв лимит сайта-търговец да праща фактура на база генерирани продажби от сайта му. Но тогава отива повече към схемата с афилиейт. Трябва да се измисли и да ще се взима под внимание, че някой ще го играе терикат, то тогава няма да стане схемата. Но с договори всичко е възможно. ;)

Ако говорим за честни хора тук, то всякакви опции са възможни. Реално е въпрос на оптимизиране на целия процес. Нищо сложно няма. ;)
 
От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

Мда, това може да се яви голям проблем. Има алтернатива. Но трябва да се измисли така, че 3те страни да са максимално защитени и техните интереси. Говоря за клиент, дропшипър и търговец (човека с дропшип сайта). Едната алтернатива е депозит, който е при дропшипъра. А другата е при някакъв лимит сайта-търговец да праща фактура на база генерирани продажби от сайта му. Но тогава отива повече към схемата с афилиейт. Трябва да се измисли и да ще се взима под внимание, че някой ще го играе терикат, то тогава няма да стане схемата. Но с договори всичко е възможно. ;)

Ако говорим за честни хора тук, то всякакви опции са възможни. Реално е въпрос на оптимизиране на целия процес. Нищо сложно няма. ;)

Привет Аз съм новобранец в това но според мен тъй наречените банкови акредитиви са подходящи но са скъпи,това проучвам аз сега.Най сигурният начин на плащане при големи поръчки.
 
От: От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

Аз голямото го виждам ,но малкото ми убягва..................
 
От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

Дропшипингът все пак в Бг е малко по-разпространен, афилиейта за много е непонятна материя.
 
Re: От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

Привет Аз съм новобранец в това но според мен тъй наречените банкови акредитиви са подходящи но са скъпи,това проучвам аз сега.Най сигурният начин на плащане при големи поръчки.

Здравей и добре дошла при нас. Успехи и за много години. ;) Надявам се да ти допада информацията тук във форума. :)
 
От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

Направи и 2-те и тествай.
 
Re: От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

Дропшипингът все пак в Бг е малко по-разпространен, афилиейта за много е непонятна материя.
Ако трябва да сме честни, някак афилиейта е малко по-развит, ако може да се използва въобще тази дума. И това е най-вече заради афилиейт програми като на Grabo, ICN, и компании, които са израснали до това ниво. За шипинг, мисля, че там е леко по-слабо...нямат култура. Винаги давам за пример мои познат, който искаше да дропшипва колела тук, а самите представители на големите брандове се чудят как да го отиграят този момент, защото за тях е една нова вселена. :) Абе като видите какви материали могат да ви предоставят и какъв търговски марджин в %, става ти ясно, че тази форма на партньорство има още време, докато се обособи на местно ниво. :)
 
От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

Здравейте.
Мисля сегя за дропшинг и афилейт (български). Ами въпрос е такив: какви данни (за хора, коите купуват стоки в интернет-магазина - клиентите) получава от интернет-магазина търговец и той, кто предлага афилейт, при следващи начини на плащане: наложен платеж, банковска карта и PayPal?
Мисля че: gsm, имената, адрес на доставка. Емейли също ли?

И друг поголям въпрос е:
- някой от вас хубово ли живеет със схемата на дропшинг и/или афилейт?
- реално ли да печелим 3-4 000 лева през месец?

p/s/ извинявам за своят български, още уча :)
 
Последно редактирано:
От: Дропшипинг или афилиейт ще вирее повече в БГ-то

Афилейт със сигурност. Дроп шипинга е такъв, че е по-изгоден за другите държави, отколкото за БГ. Не че и тук не може и че не го правят, но като цяло е така.
 

Горе