Дръпнаха ми малко пари от картата

miraco

Member
Вчера трябваше да купя онлайн една глупост и при плащането ми дава че нямам достатъчно салдо, проверявам наличността в карта и гледам липсват 75 лв. Гледам в транзакците че преди седмица съм купувал нещо от един китайски сайт / Алиекспрес /. А аз не съм. Обадих се в банката но от там ми казаха че е минало време и нищо не могат да направят. С две думи пих една студена вода.
Питах ги не могат ли поне да разберат от къде е плащано, ако е онлайн поне по IP да видят, ако по друг начин пак да видят. От Алиекспрес не могат ли да им дадат информация кой е купувал и къде е адрес на доставка и да подадат сигнал в полицията....но с две думи ми казаха че вече всичко е свършило. Банката ми е ПИБ.
Добре че тази карта я използвам само когато пазарувам онлайн, в нея държа пари само когато трябва да купя нещо.
Проверих си компа за вирусчета и други гадинки но всичко е чисто, странно как са ми взели всичко за картата.
Някой имал ли е подобно премеждие и какъв е резултата, получил ли си е парите...
 
От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Каква точно карта е?
Туй за вирусите си в грешка. За Windows има десетки милиони вируси, а антивирусите винаги пропускат части от процента. Което е предостатъчно.
 
От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Активирай си СМС сигнализиране при транзакция. За всички карти.

Също така си активирай 3d authentication-a. Пак за всички карти.

Така няма да ти се налага да пиеш студена вода :)
 
От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Що за идиоти са тия в банката. Естествено, че има какво да направиш - пускаш си процедура за оспорване на транзакция и действаш там. Дано картата ти е кредитна, ще е много по-лесно, с дебитната е с една идея по-пипкаво, но не е невъзможно. Звъни на колцентъра наред, докато не попаднеш на служител, който не е пълен олигофрен.
 
От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Що за идиоти са тия в банката. Естествено, че има какво да направиш - пускаш си процедура за оспорване на транзакция и действаш там. Дано картата ти е кредитна, ще е много по-лесно, с дебитната е с една идея по-пипкаво, но не е невъзможно. Звъни на колцентъра наред, докато не попаднеш на служител, който не е пълен олигофрен.
Има срок за оплакване. Надхвърлиш ли го - гориш!
А мафията само реве за картови разплащания... гъчкани са с проблеми. По магазините като се запъне някоя опашка - значи някой се мъчи да плаща с карта.
 
От: От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Има срок за оплакване. Надхвърлиш ли го - гориш!
А мафията само реве за картови разплащания... гъчкани са с проблеми. По магазините като се запъне някоя опашка - значи някой се мъчи да плаща с карта.

Има, но със сигурност е повече от седмица. 30 дни минимум мисля. По магазините голям проблем е и необучения персонал. Вече са масови безконтактните терминали и карти, но лелката като си знае само по стандартния начин и се губи време.
 
От: От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Има, но със сигурност е повече от седмица. 30 дни минимум мисля. По магазините голям проблем е и необучения персонал. Вече са масови безконтактните терминали и карти, но лелката като си знае само по стандартния начин и се губи време.
Картите дават много проблеми. Кой ПОС терминал с кои карти работел, пък нета се бъгнал, пък няколко стинки блокирали картата... За 2 стотинки, буквално, са ми заключвали кредитната. Някаква лихва излязла, и пълен блок, че най-лесно!
Тая система не е мислена нещо, не мога да повярвам колко тъпо е проектирана. Особено когато трябва да си даваш номера и пина, че да пазаруваш онлайн. След това с тия данни имат достъп до целия ти портфейл докато пластиката е валидна!
 
Абе ти сигурен ли си, че не си пазарил нещо от Aliexpress? Съмнително ми изглежда някой да ти открадне номера на картата и да източи само 75лв. - по-логично би било да източи всико.
 
От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Да провери си акаунта, за поръчани работи, някои може да е кликал и да си е поръчал нещо...
 
От: Re: Дръпнаха ми малко пари от картата

Абе ти сигурен ли си, че не си пазарил нещо от Aliexpress? Съмнително ми изглежда някой да ти открадне номера на картата и да източи само 75лв. - по-логично би било да източи всико.

Често пазарувам от Aliexpress, тази карта ми е само за такива случай, онлайн разплащания. Когато трябва да купя нещо онлайн прехвърлям определената сума от другата ми сметка в тази карта. Имах 90 лв. в картата защото преди няколко дни трябваше да купя един GPS.
Просто ми е странно че от ПИБ не предприеха нищо, сигурно за такава сума не си правят труда. Активирах си вече 3D securety, ще си сменя карта и напред.
Странно че не подават сигнал в полицията и от там по IP или ID не проверят кой е пазарувал и кой ще получи пратката .
 
От: От: Re: Дръпнаха ми малко пари от картата

Често пазарувам от Aliexpress, тази карта ми е само за такива случай, онлайн разплащания. Когато трябва да купя нещо онлайн прехвърлям определената сума от другата ми сметка в тази карта. Имах 90 лв. в картата защото преди няколко дни трябваше да купя един GPS.
Просто ми е странно че от ПИБ не предприеха нищо, сигурно за такава сума не си правят труда. Активирах си вече 3D securety, ще си сменя карта и напред.
Странно че не подават сигнал в полицията и от там по IP или ID не проверят кой е пазарувал и кой ще получи пратката .

Как няма да си правят труда? Това им е част от задълженията, ти си клиенти, не ги молиш за услуга. Попълвай тоя формуляр и го носи в клона: http://www.fibank.bg/uploads/_CustomerSupport/docs/CmplntAppl3.pdf Нека писмено ти върнат отговор, че си изпуснал някви срокове. Искрено ме съмнява, че ще го напраят. 80лв хич не са малко пари, има хора цяла седмица бъхтят за тях.
 
Я си влез в акаунта в Aliexpress и провери поръчките? Може за някоя стара поръчка да са ти взели парите, чак след като си потвърдил, че си я получил. Може при поръчката само да са блокирали сумата (Authorize), но не и взели (Capture).
 
От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Мене ми бомбиха пейпала. Винаги съм бил мнителен към картови и онлайн разплащания. Ама след това вече съвсем. Хартиените пари са най-добрия вариант, но просто в някои случай не са удобни за разплата.
 
От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Мене ми бомбиха пейпала. Винаги съм бил мнителен към картови и онлайн разплащания. Ама след това вече съвсем. Хартиените пари са най-добрия вариант, но просто в някои случай не са удобни за разплата.

Хартиените пари се крадат даже по-често. Никога не може да си напълно 100% защитен, но все пак е възможно риска да се сведе до минимум. За този сайт али експрес съм чул много лоши отзиви и от други хора, на които са им изчезвали пари от картата. Не съм пазарувал от него досега, но от други подобни сайтове не съм имал проблеми.

Най-добре е човек да има една карта специално за онлайн пазаруване и да прехвърля в нея точната сума, която ще похарчи. Така, дори да се случи нещо и някой да получи достъп, няма да има какво да вземе.
 
От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Хартиените пари се крадат даже по-често. Никога не може да си напълно 100% защитен, но все пак е възможно риска да се сведе до минимум. .
Защото хартиените разплащания са по-чести. С картите вероятността да попаднеш на мошеник клони към 100% с времето. Как за толкова години не го измислиха лично да напишеш сума и получател, като при банковите преводи. Сегашната система е все едно да дам пълномощно на сметката си на АлиЕкспрес, примерно.
 
Re: От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Защото хартиените разплащания са по-чести. С картите вероятността да попаднеш на мошеник клони към 100% с времето. Как за толкова години не го измислиха лично да напишеш сума и получател, като при банковите преводи. Сегашната система е все едно да дам пълномощно на сметката си на АлиЕкспрес, примерно.

Ти просто си магнит за простотии, а повечето време такива пишеш ( минус за рекламите)

С КК/ДК шанса да ти върнат откраднати пари клони към 100% дори в БГ банки (приятел му върнаха около 7000 лв по КК и ДК в ЦКБ).
В УК, УСА, З.Евр е твърдо 100%.
Откраднат кеш......... сещаш се.
 
От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Защото хартиените разплащания са по-чести. С картите вероятността да попаднеш на мошеник клони към 100% с времето. Как за толкова години не го измислиха лично да напишеш сума и получател, като при банковите преводи. Сегашната система е все едно да дам пълномощно на сметката си на АлиЕкспрес, примерно.

Ами именно поради тази причина, ако не държиш никакви пари във въпросната карта и прехвърляш само преди поръчката, няма да имат какво да ти вземат. По-неудобно е, но пък е много по-сигурно.
 
От: Re: Дръпнаха ми малко пари от картата

Я си влез в акаунта в Aliexpress и провери поръчките? Може за някоя стара поръчка да са ти взели парите, чак след като си потвърдил, че си я получил. Може при поръчката само да са блокирали сумата (Authorize), но не и взели (Capture).

или е това горе или имаш subscription за нещо.

p.s. или в ел. банкиране или в банката могат да ти дадат разпечатка на транзакцията и там пише основание за плащане и при кой са отишли парите.
 
От: Re: От: Дръпнаха ми малко пари от картата

Ами именно поради тази причина, ако не държиш никакви пари във въпросната карта и прехвърляш само преди поръчката, няма да имат какво да ти вземат. По-неудобно е, но пък е много по-сигурно.
Точно това съм направил - имам вирт. карта и електрическо банкиране. На което така и не разбрах как да му експортна сертификата под Линукс за втори комп. И от поддръжката не знаят. За сметка на това ми навъртяха 10 + кинта от поддръжката на ДСК, с добавена стойност бил телефона...
Биткойн и подобни е истината, FUCK-OFF официални разплащания дотук, все нещо не им е като хората. Само таксичките ги интересуват!
Ти просто си магнит за простотии, а повечето време такива пишеш ( минус за рекламите)

С КК/ДК шанса да ти върнат откраднати пари клони към 100% дори в БГ банки (приятел му върнаха около 7000 лв по КК и ДК в ЦКБ).
В УК, УСА, З.Евр е твърдо 100%.
Откраднат кеш......... сещаш се.
Нито ми се разправя, нито ми се чака от умрял писмо. Туй за рекламите не го разбрах. Кажи сега - не е ли малоумно който ти има данните на картата да дърпа на корем? Ти като пазаруваш кеш - правиш ли пълномощно на банковата си сметка, на Сулю и Пулю? Щото точно това се случва с тия карти!
 

Горе