Дублирано съдържание и osc

realdark

Member
Днес докато си гледах "Max Pain" на компа ме озари един въпрос 8). В един от магазините си имам 3к артикула като описанието (и снимките) на тях е "duplicate content", както знаем Г. не хе харесва такива неща и се зачудих какво може да се направи по този въпрос.

1. Може да се преразкажат тези описания (които се състоят от 2-3 изречения), ама не ми се мисли колко $$ ще ме одрусат за тази услига :rolleyes:.
2. Другото е да си продължавам да си слагам уникални статий в блога и да се надявам да се ранкне по добре в Г от сайта ми. Но при положение че блога е към домейна на сайта sait.com/blog нз дали ще има ефект.
3. Или да ми предложите някоя друга идея, ще съм ви много благодарен.

Това съм направил до момента:

Преди 2-3 дена си сложих уникално описание на сайта (на главната страница) като се надявам от една страна това да облекчи многото дублирано съдържание на продуктите. Също така си доплатих за удължаване на домейна с 4г, добавих сайта в директорий, дизайна на моя сайт се ползва от още 3-4 други сайта, оптимизирах от динамични на статични връзки, добавих описание и ключови думи, има блог с уникални статий, този блог има 3 връзки с други блогове от моята ниша, блога е добавен в социални мрежи...

Еми това е, всякакви съвети ще са добре дошли.
 
3k описания по 2 изречения <2 минути на описание приблзително 6000 минути или 100 часа работа което е 12 работни дни и половина по 8 часа ако не ти се наема някои направи си го сам (някои колеги ще ти обеснят че и с дупликейт може ама с уникален контент е много по добре затова може да ме послушаш) няма да е лесно но този бизнес иска труд а това ще е еднократно после бенефитса ще е постоянен

пп попрочети по нета за сео оскомерс и да ползваи сео модулите които има гледам пише че ползваш аз съм виждал само платени де (ама не бяха много скъпи)...

и да блога си го развиваи

пп може да изведеш последните новини от блога да излизар на сяка страница на оскомерса така като блогнеш ще имаш мърдащо съдържание навсякъде...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Дублирано съдържание и osc

И аз така си мислех че ще е най добре, ама в момемнта нямам много време. Дали ще можете да пи препоръчате някой човек да го направи това и съответно колко ще ми струва :).

П.С. А и другото да предположим че някой продукти са в суплиментала, ако се промени съдържание дали ще излязат от там?

А и искам да се боря да съм в топ 10 в моята ниша :), даже първа позиция ме устройва най-много. Хехе какви амбици имам (да не ме помислите за луд) :).
 
Последно редактирано:
не се измъкваи с това аи най-добре едит в реално време през админ панела иначе ти пак ще си играеш да ги качваш... нали ползваш някои да ти пише стаиите ако си доволен работи си с него?

да ще им помогне по бързо да излязат уникалния контент + мърдащата част (заглавята от блога) + стабилен линк билдинг на сайта ти за да може да протече пеидж ранк по пеиджовете (може и малко пр скулптинг да приложиш)

по стара дефиниция която не съм чел да са я отменяли като невалидна (отмениха да показва съплементал) страницте в съплементал индекса са странци които нямат достъчно пр
 
От: Дублирано съдържание и osc

Ако искате гъвкави решения - учете php, иначе няма как да стане.
 
От: Дублирано съдържание и osc

Мерси за отговорите :), реших да се пренапишат статийте, и се договорих с моя човек за сумата и така. Пък след време ще избивам :).

Мерси.
 
От: Дублирано съдържание и osc

Ей това нещо и аз трябва да го направя някой ден на моя сайт :)
 
От: Дублирано съдържание и osc

bodydoc някой ден ми прозвуча като никой ден :)

според мен колкото по скоро стане това толкова по добре за сайта ...
 
Последно редактирано:
От: Дублирано съдържание и osc

Една последна молба :). Дали ви се намира плъгин който да показва последните новини в osc или някое линкче да дадете? Претърсих Г. и форума на комерса ама без резултат (намерих един който не бачка). Няма значение дали е безплатен или платен.
 
От: Дублирано съдържание и osc

тъкмо започвам да си пиша tool който с двупосочен превод ти "уникализира" текстовете :) немислимо е да ги пренаписвам
ако имаш интерес пиши, вероятно до 1 седмица ще е готов
 
От: Re: Дублирано съдържание и osc

На него му трябва много качествен сеилс текст иначе няма да вървят продажбите иначе това май ще е перфектно за адсенс

в такъв случай наистина не е подходящо за него. гугъл при двупосочният превод прави малко грешки, но все-пак ги има.

засега съм си написал api-то и направих няколко теста :)
променя се около 10% от съдържанието
очаквана производителност: около 700 страници / час
скоро може да ви го представя на практика
 
От: Дублирано съдържание и osc

въпроса ми е МНОГО СЕРИОЗЕН,
за 20 мин издирване открих над 15 сайта които са ми откраднали статиите 1:1, някои даже и с картинките. Аз издирвах само за 5 от статиите ми а имам над 90 на сайта, което по тази статистика ще значи че ще открия около 270 кражби. Говоря за български сайтове. С някои от тях се свързах - никакво неудобство: "Ами аз не знам, едни хора ми го писаха, ще им кажа пък ще видим..."
Някой успял ли е да си извоюва правата над авторството.
Кой в българия защитава авторските права и има ли смисъл (надежда) да се боря.
Мога ли да пусна репорт към Google.
А най ме подразни следното: хващам 1 изречение от статията и пускам Google търсене за него. Излизат крадците като резултат а мен ме няма или съм назад.
 
От: От: Дублирано съдържание и osc

въпроса ми е МНОГО СЕРИОЗЕН,
за 20 мин издирване открих над 15 сайта които са ми откраднали статиите 1:1, някои даже и с картинките. Аз издирвах само за 5 от статиите ми а имам над 90 на сайта, което по тази статистика ще значи че ще открия около 270 кражби. Говоря за български сайтове. С някои от тях се свързах - никакво неудобство: "Ами аз не знам, едни хора ми го писаха, ще им кажа пък ще видим..."
Някой успял ли е да си извоюва правата над авторството.
Кой в българия защитава авторските права и има ли смисъл (надежда) да се боря.
Мога ли да пусна репорт към Google.
А най ме подразни следното: хващам 1 изречение от статията и пускам Google търсене за него. Излизат крадците като резултат а мен ме няма или съм назад.

По принцип няма спасение от крадци. Но може да пробва да сложиш "Creative Commons" - http://creativecommons.org/license/

Поне юредически ще ти бъдат уредени нещата и ще може да плашиш крадците със съд ако се наложи.
 
От: Дублирано съдържание и osc

Вече съм в етап на слагане на новите статии, но се чудя дали да сложа параметрите на продуктите:
5" x 3 3/4" x 15 1/2" high.
4" diameter x 10 1/2" high.
Все пак си копи от официалния сайт :).
 

Горе