Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

redrum

Well-Known Member
Не знам какво стана тази година, обаче навсякъде се появиха супер брутални дупки, направо ями. Редовно пътувам в района Околовръстното - Витоша - Студентски - Дианабад - Дървеница - Мусагеница - Младостите и е някакъв ад. Как е положението в другите краища на София? Как е в другите градове?
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Как да е положението? Държавата на дупките. Само псувам. А през Руски Паметник минавал ли си? А по Цар Борис? А по Дондуков? Центърът на София и България. Абе то е навсякъде - просто не мога да си го обясна. В никоя друга държава в която съм бил не е така. А съм бил и из Африка.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Ами предни години ЧАК така не е било. Сега направо е все едно са паднали бомби. Направо си е живо премеждие да караш по тия пътища.

п.п. Утре ще снимам и ще кача в темата.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Дам, днес на завоя пред онтарио в посока дианабад има две (по соломоновски за всяко платно в посока по една) огромни, сигурно 30 см дълбоки :)

А най много ме дразни на св. Наум след руското училище една дупка в цялото платно, която няма избегване и минавам от там почти всеки ден

едит: подкрепям за руски паметник, по-криво място не знам да има в слънчевата система :D
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Трябва да се направи едно мобилно приложение с което да се маркират дупките и съответно да те предупреждава когато наближаваш кратер :lol:
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Трябва да се направи едно мобилно приложение с което да се маркират дупките и съответно да те предупреждава когато наближаваш кратер :lol:
Само дано да няма "дупки" и в кода, че скъпо ще струва доверието... ;)
 
От: От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Дам, днес на завоя пред онтарио в посока дианабад има две (по соломоновски за всяко платно в посока по една) огромни, сигурно 30 см дълбоки :)

А най много ме дразни на св. Наум след руското училище една дупка в цялото платно, която няма избегване и минавам от там почти всеки ден
430x281.jpg
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Точно пък от както Фандъкова е кмет , София все повече прилича на европейска столица. Метрото , обновените ключови кръстовища .... дупките са проблем с изпълнителите , които крадат от пари и изполват некачествени материали.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Въпроса е не какво се случва с дупките, а какви са тези кратери по дяволите, като този на бул.Брюксел вчера?

А дупките са нормално нещо като се асфалтира предимно с дзифт, какво очаквате, то си требе качествен асфалт за тая работа, ама нема файда, че ше вземе да изтрае 20 години:)
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Не е само в София. Аз обикалям почти цяла България и навсякъде е така. Има места с огромни ями, където може да се побере цяла кола.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Положението е трагично. Чакали били търг за изпълнител и ще трябва да си трошим колите най-рано до края на този месец...
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Ремонтират дупките с асфалт менте и след една зима пак се отварят същите дупки. Не че фирмите изпълнители не могат да ги ремонтират кчествено, но като няма дупки, няма пари.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Изобщо асфалтирането се прави с ниско качество. Отделно изпълнителите взимат "от тук малко, от там малко". Така положения асфалт не отговаря дори и на най-ниския стандарт (в 90% от цялостта си). Запълването на дупките винаги е по-скъпо (като цена на Х м/км.) и позволява слагането на по-голяма печалба. Отделно от това връзката м/у двата асфалта е по-слаба.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

От началото на годината съм назад с огънат ляв носач, 2 скапани гуми и 1 джанта, отделно съм им дал 67 лв. за винетка на уродите... :mad:
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Карал съм по асфалт който е положен преди повече от 30 години, път е към едно военно поделение и е полаган от военните, почти не е мръднал, но си личи, че съдържанието на чакъл е значително не е само дЗиФт и основите са стабилни, така трябва да се полага.
Като казах стабилни основи се сетих има един мост на гара Елин Пелин който всяка година се асфалтира, ако някой минава от там знае за кво иде реч, някой гении е построил целия мост от желязо и след това е положил асфалта директно върху желязото, на всеки е ясно какво се случва с желязото при температурни разлики, аз не знам как не е паднало това гениално творение още.
 
Не знам какво стана тази година, обаче навсякъде се появиха супер брутални дупки, направо ями. Редовно пътувам в района Околовръстното - Витоша - Студентски - Дианабад - Дървеница - Мусагеница - Младостите и е някакъв ад. Как е положението в другите краища на София? Как е в другите градове?

Както викаше Ной "И водата се отдръпна и бе земя" - Земя - буквално. :)

При нас в зоната е същото - преди зимата що годе ставаха, сега може да си пускаш корбчета в тях. ;) Пълен ужас и сега като сменям гумите, ще им кажа на гумаджийте да подсилят някак бордовете, защото такива дупки при нас не само пукат, но цепят гумата. Случи ми се миналото лято във Варна това сцепване. Кофти е, особено ако си с добра скорост. Изведнъж губиш гума, няма го момента да спада постепенно.

Ако дупките са част от програмата им да стимулират хората да зарежат колите и да се качат на метрото и градския, доста добра стратегия. То с тези дупки в един момент, ще ти излезе супер дебело да почнеш да се возиш от точка А до Б.

Вчера скочих в една и не че не я видях, но просто заобиколих по-голямата, до нея. И имах само една посока за заобикаляне, защото другата е насрещното. Абсурд пълен. Тук е точно да се движиш с ония Лади Ниви и да не се притесняваш за гуми,окачване, джанки и там каквото се разбира. Но най ми е жал за тези с BMW-тата, там си идват явно бързо ремонтите на окачването. :)
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Мангалите с каруците са си най-добре:lol:

И те чупят оси на каруците и си контузват конете и магаретата в дупките. Добре са единствено гумаджиите и измекярите, които "ремонтират" пътищата с нашите пари...
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

И те чупят оси на каруците и си контузват конете и магаретата в дупките. Добре са единствено гумаджиите и измекярите, които "ремонтират" пътищата с нашите пари...
Конят като прецака преден носач и една седмица извън строя:)
 

Горе