Дякон Левски?

Fozzy

Well-Known Member
Абе това вярно ли е била такава подигравка?

Оценка 1:

След 3 часа и 40 минути филм, от които един час поне е на бавен каданс, осанката ми е добила формата на стол от зала 1 на НДК! Все пак режисьорът сложи микрофони на сцената, помислих си да остана, за да чуя дали ще се извини, а той каза "от уважение към екипа, ще изчакаме да минат надписите, преди да говори, който и да било"! Усетих, че все още имам чувствителност в пръстите на краката и си тръгнах... Мил ЕКИП, извинете! ..... Не, не, не, не мога да заспя, тревожни мисли бушуват в главата ми!!! Вие нищо не знаете, бе, цялата зала пляскаше като уби първия турчин!!!! Но най-трогващо беше, когато го водеха с една каруца към бесилото и едно заптие му каза "ако не издържиш до там, дерета по пътя много" и тогава дякон Игнатий му каза "Да ти еба майката"!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ЗАЛАТА ИЗБУХНА в аплодисменти!!!!! Вярно, в 3 часа и 40 минути не намери място да каже "Ако спечеля, печеля за цял народ, ако загубя, губя само себе си"!!!! Но "ДА ти еба майката" от устата на Апостола........ ей тая реплика оттекна във вечността!!!! Представям си новите банкноти от 75 лева с лика на Апостола и под него "да ти еба майката - В. Левский"!!!! Настръхнах!!!! Духът на България беше тази нощ в зала 1 на НДК!!! Скинари, майки с деца, младо и старо, момчета и момичета облечени като гвардейци изиграха съчетание преди началото на филма на фона на рок патриотична песен!!! Там имаше още влюбени двойки, решили да пропуснат 14-и февруари и да си подарят филм за Левски! Освен това чух и няколко диалекта, смятани от учените за отдавна изчезнали!!!! Зад гърба ми се проведе спор дали е редно да се ядат пуканки на ТАКЪВ филм!!!! Ами не е редно, аз и без пуканки щях да се задавя, когато един си отряза езика и го метна пред турците. детето до мен попита майка си "този защо така прави"!!! И аз питам, този Максим Генчев "защо така прави"????

Оценка 2:

По-добре да си бях купила хероин и да бях отишла да гледам "50 нюанса кафЕво", отколкото да гледам поредната гавра с българската ни история, гавра с Апостола и с всички "глупаци", които са си дали живота, за да можете ВИЕ отрепки да живуркате сега.
Заслужаваме си съдбата!
Срам ме е от малоумниците в залата, които аплодираха тази помия. Знаят ли си историята изобщо, за да се радват на това, което видяха?
Народ, който не знае и не помни историята си, ЗАСЛУЖАВА да я изживее отново. А ние определено я изживяваме.
Плюя на измислената ни свобода.
Плюя на създателите на този урод, който гледах тази вечер.
Плюя на глупаците, заради които тази България умира.
Бесилото за вас, предатели!
"За враговете на демокрацията и републиката — смърт!"

Оценка 3:

Много просташко на моменти, да не говорим за абсурдните сцени и историческата недостоверност.Срам за работата, която е свършена, доста неубедителна игра на главните артисти, а обръщението на кмета на Кърджали беше за капак.Останах с впечателнието, че това е някаква сатира.

Оценка 4:

Има един + за кифльочите, които се бяха бАрнали като за БИАД, малко си опресниха знанията по турски, като ходят на екскурзийки.

Оценка 5:

Аз ще се радвам, ако това нещо не се покаже повече никъде!
Публично трябва да бъде изгорена тая лента.

Оценка 6:

... Левски, който излиза с два заредени пистолета и започва да прави рататататата на турците и прилага тайни средновековни хватки?
Специално Чък Норис е помагал за сцените, така чух.

Оценка 7:

Аз не съм против да покажат Левски в малко по-екшън светлина , тъй като все пак е имал някакво военно обучение .. , но дори и там се бяха провалили и сцените приличаха на неочаквано сбиване в каубойски бар.
Въобще филма прилича на направен от няколко режисьора от различни жанрове и с различни виждания за образа на Левски.

Оценка 8:

Тоя барон ме закопа,братче...Както и че Левски си щъка напред назад без дегизировка...много реалистично.Туркинята в европейски дрехи, подаваща ръка за целувка на религиозно лице.Смях да има.Грандиозни сцени,снимани от високо,понеже не е имало кой да си направи проучванията.Абе... а за играта да не говорим.Но всичкокото си има и доста добро обяснение, доплащаните от ДПС-то пари, че и цяло обръщение, върхът на цинизма, от най-големите разделители на народа, в лицето на кърджалийския кмет.Все едно не знаем каква автономия си посториха там и то не е тенденция само от последните 2

Оценка 9:

Със силно смесени чувства съм от филма, музикалното оформление и заснемането бяха добри, ама... мутрите от 90-те години, кунг-фу сцените, историческите несъответствия и слабата актьорска игра на доста от участниците развалиха доброто впечатление.

Оценка 10:

Връщам се току-що от НДК, където търпеливо изгледах филма на Максим Генчев "Дякон Левски". Филмова боза от измислици и полуистини за националния ни герой в стил холивудска драма с алогичен филмов разказ, който на места дори мен затрудни да гадая кой кой е от историческите личности, въпреки че над 3 години чета и се ровя из архиви, за да науча максимално точно и безпристрастно истината за Васил Левски и неговите съратници. В двете части на филма половината реплики бяха на турски със субтитри на български и българските личности в историята за Левски бяха второстепенно допълнение. Та се чудех дали гледам филм за Левски или за събирателен образ на бей, чиято роля изпълнява Максим Генчев - сценарист и режисьор на филма, и измислен образ на някакъв английски масон, търсещ свещен "артефакт", когото Левски криеше и спасяваше от него.... Операторът на филма Христо Генков има добри снимки, но майсторството му се губи заради бездарната режисура. Има и една сполучлива добре изиграна роля на Христо Иванов Големия, както и няколко епизодични добри роли на нотабилите Георгиеви, руския консул Найден Геров и Иванчо Хаджипенчович и една единствена силна сцена на клетва в църква, която е силна заради оператора и статистите! Слаб филм, но по-тъжното е, че е на ръба на гаврата с паметта на Апостола на свободата...

Оценка 11:

Филмът е ужасен . С Оси сме меко казано разочаровани. Ако детето ни гледа този филм , не само ,че няма да разбере какво е правил Левски , той няма да разбере кой е Левски! Този филм наистина е гавра,омаловажаване и пълна пародия . Не само,че са усвоени едни пари,ами и Левски е обезличен ,принизен .... абе ужас... Поне видях колко голяма нужда имат хората от филм за Левски . Зала 1 беше пълна с млади , стари ,всякакви
и всички бяха разочаровани !
 
От: Дякон Левски?

За голямо съжаление ДА. Не вярвах, че модернистите могат да се изгаврят и с този образ, но уви.
 
От: Дякон Левски?

Нe съм гледал филма, но ще коментирам някои от оценките от първия пост на критиците.

Оценка 6
... Левски, който излиза с два заредени пистолета и започва да прави рататататата на турците и прилага тайни средновековни хватки?
Специално Чък Норис е помагал за сцените, така чух.

Коментар: В филма Джанго и Джанго се разхожда с два заредени постолета, защо Левски да не се радхожда така. Нормално е човек като Левски да може и да се бие.

Оценка 3
Много просташко на моменти, да не говорим за абсурдните сцени и историческата недостоверност.Срам за работата, която е свършена, доста неубедителна игра на главните артисти, а обръщението на кмета на Кърджали беше за капак.Останах с впечателнието, че това е някаква сатира.

Коментар: това е филм и винаги нещата в филмите са по-различни от историческите събития. Така прави Холивуд и това е нормално.

Оценка 1
След 3 часа и 40 минути филм, от които един час поне е на бавен каданс, осанката ми е добила формата на стол от зала 1 на НДК! Все пак режисьорът сложи микрофони на сцената, помислих си да остана, за да чуя дали ще се извини, а той каза "от уважение към екипа, ще изчакаме да минат надписите, преди да говори, който и да било"! Усетих, че все още имам чувствителност в пръстите на краката и си тръгнах... Мил ЕКИП, извинете! ..... Не, не, не, не мога да заспя, тревожни мисли бушуват в главата ми!!! Вие нищо не знаете, бе, цялата зала пляскаше като уби първия турчин!!!! Но най-трогващо беше, когато го водеха с една каруца към бесилото и едно заптие му каза "ако не издържиш до там, дерета по пътя много" и тогава дякон Игнатий му каза "Да ти еба майката"!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ЗАЛАТА ИЗБУХНА в аплодисменти!!!!! Вярно, в 3 часа и 40 минути не намери място да каже "Ако спечеля, печеля за цял народ, ако загубя, губя само себе си"!!!! Но "ДА ти еба майката" от устата на Апостола........ ей тая реплика оттекна във вечността!!!! Представям си новите банкноти от 75 лева с лика на Апостола и под него "да ти еба майката - В. Левский"!!!! Настръхнах!!!! Духът на България беше тази нощ в зала 1 на НДК!!! Скинари, майки с деца, младо и старо, момчета и момичета облечени като гвардейци изиграха съчетание преди началото на филма на фона на рок патриотична песен!!! Там имаше още влюбени двойки, решили да пропуснат 14-и февруари и да си подарят филм за Левски! Освен това чух и няколко диалекта, смятани от учените за отдавна изчезнали!!!! Зад гърба ми се проведе спор дали е редно да се ядат пуканки на ТАКЪВ филм!!!! Ами не е редно, аз и без пуканки щях да се задавя, когато един си отряза езика и го метна пред турците. детето до мен попита майка си "този защо така прави"!!! И аз питам, този Максим Генчев "защо така прави"????

Коментар: В филмите е нормално да се псува. Какво и е на рок патриотичната песен? Песента или ще е рок или рап, защото така се изразяват емоциите от онова време най-добре.
 
От: От: Дякон Левски?

Нe съм гледал филма, но ще коментирам някои от оценките от първия пост на критиците.

Оценка 6
... Левски, който излиза с два заредени пистолета и започва да прави рататататата на турците и прилага тайни средновековни хватки?
Специално Чък Норис е помагал за сцените, така чух.

Коментар: В филма Джанго и Джанго се разхожда с два заредени постолета, защо Левски да не се радхожда така. Нормално е човек като Левски да може и да се бие.

Оценка 3
Много просташко на моменти, да не говорим за абсурдните сцени и историческата недостоверност.Срам за работата, която е свършена, доста неубедителна игра на главните артисти, а обръщението на кмета на Кърджали беше за капак.Останах с впечателнието, че това е някаква сатира.

Коментар: това е филм и винаги нещата в филмите са по-различни от историческите събития. Така прави Холивуд и това е нормално.

Оценка 1
След 3 часа и 40 минути филм, от които един час поне е на бавен каданс, осанката ми е добила формата на стол от зала 1 на НДК! Все пак режисьорът сложи микрофони на сцената, помислих си да остана, за да чуя дали ще се извини, а той каза "от уважение към екипа, ще изчакаме да минат надписите, преди да говори, който и да било"! Усетих, че все още имам чувствителност в пръстите на краката и си тръгнах... Мил ЕКИП, извинете! ..... Не, не, не, не мога да заспя, тревожни мисли бушуват в главата ми!!! Вие нищо не знаете, бе, цялата зала пляскаше като уби първия турчин!!!! Но най-трогващо беше, когато го водеха с една каруца към бесилото и едно заптие му каза "ако не издържиш до там, дерета по пътя много" и тогава дякон Игнатий му каза "Да ти еба майката"!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ЗАЛАТА ИЗБУХНА в аплодисменти!!!!! Вярно, в 3 часа и 40 минути не намери място да каже "Ако спечеля, печеля за цял народ, ако загубя, губя само себе си"!!!! Но "ДА ти еба майката" от устата на Апостола........ ей тая реплика оттекна във вечността!!!! Представям си новите банкноти от 75 лева с лика на Апостола и под него "да ти еба майката - В. Левский"!!!! Настръхнах!!!! Духът на България беше тази нощ в зала 1 на НДК!!! Скинари, майки с деца, младо и старо, момчета и момичета облечени като гвардейци изиграха съчетание преди началото на филма на фона на рок патриотична песен!!! Там имаше още влюбени двойки, решили да пропуснат 14-и февруари и да си подарят филм за Левски! Освен това чух и няколко диалекта, смятани от учените за отдавна изчезнали!!!! Зад гърба ми се проведе спор дали е редно да се ядат пуканки на ТАКЪВ филм!!!! Ами не е редно, аз и без пуканки щях да се задавя, когато един си отряза езика и го метна пред турците. детето до мен попита майка си "този защо така прави"!!! И аз питам, този Максим Генчев "защо така прави"????

Коментар: В филмите е нормално да се псува. Какво и е на рок патриотичната песен? Песента или ще е рок или рап, защото така се изразяват емоциите от онова време най-добре.

Пич,....провери в някой учебник кога се използват двойни предлози.
 
От: Дякон Левски?

Абе това псуване. 100% Апостола е псувал, обаче не по тоя начин. Да го бяха направили поне автентично, като например:

[video=youtube;UaF6lkYz4fc]https://www.youtube.com/watch?v=UaF6lkYz4fc[/video]

Иначе, чух че ДПС са дали пари за филма. Доста тънък начин да се подгираят с всички нас и то брутално.

10990817_10205743424405759_9050529985863139333_n.j  pg
 
От: Дякон Левски?

Иначе, чух че ДПС са дали пари за филма. Доста тънък начин да се подгираят с всички нас и то брутално.
..

http://www.dnes.bg/kino/2015/02/17/filmyt-diakon-levski-obida-psuvni-ili-realnost.254824

Бившият и сегашният лидер на БСП - Сергей Станишев и Михаил Миков, кметът на Кърджали Хасан Азис, актьорът Николай Сотиров бяха само част от гостите на премиерата на "Дякон Левски" в зала 1...

Гвардейците на снимките са ученици от Кърджали, нищо против тях но, в този град българите са рядкост, а българска реч трудно можеш да чуеш...
 
От: Дякон Левски?

Кой/кои от всичките БГ филми/сериали ви даде надежда, че този филм ще бъде нещо различно, а не поредния филм, който ще се опита да ви закара на кино използвайки обичан от всички образ и в крайна сметка ще ви остави да се чудите защо сте дали пари за този филм? Нека да ви отговоря, дали сте пари заради името на филма. Това е.
 
От: Дякон Левски?

Кой/кои от всичките БГ филми/сериали ви даде надежда, че този филм ще бъде нещо различно, а не поредния филм, който ще се опита да ви закара на кино използвайки обичан от всички образ и в крайна сметка ще ви остави да се чудите защо сте дали пари за този филм? Нека да ви отговоря, дали сте пари заради името на филма. Това е.
"Дървото на живота" беше много добър исторически сериал.
 
От: Дякон Левски?

Кой/кои от всичките БГ филми/сериали ви даде надежда, че този филм ще бъде нещо различно, .......
Историческата фигура, заради която е направен филма и надеждата, че малко или много няма да си позволят да плюят върху образа му. Но за създателя на филма всички ние сме наркомани и не разбираме от изкуство.
 
От: Дякон Левски?

Аз мнение за филма ще дам, след като го изгледам.
 
От: Дякон Левски?

Има ли нещо което е тотално изопачено? (тук не включвам псувните за които всички са се хванали).
трябва да се дадат поне няколко примера за откровени лъжи, за да има някаква почва конспиративната теория, че людовик го е финансирал
 
Re: От: Дякон Левски?

За голямо съжаление ДА. Не вярвах, че модернистите могат да се изгаврят и с този образ, но уви.

Верно ли?

Аз бях много навит и ентусиазиран, че има филм за него, но и не само тук, но и навсякъде чета много кофти отзиви, дори хейт, за това, че нещата са представени много криво. И четивото, на което попаднах за първи път около това, е това, което Фози цитира. То е реално от един блог. Ще се гледа 100%. ;)
 
От: Дякон Левски?

Само като прочетох коментарите от поста на Фози и ми се отщя да го гледам, за Левски не може да се прави такъв филм ала холивудски екшън
Бахти изпростяването стана покрай тази демокрация, ще се отречем от себе си, само и само да ни дадат американски визи
 
От: Re: От: Дякон Левски?

Верно ли?

Аз бях много навит и ентусиазиран, че има филм за него, но и не само тук, но и навсякъде чета много кофти отзиви, дори хейт, за това, че нещата са представени много криво. И четивото, на което попаднах за първи път около това, е това, което Фози цитира. То е реално от един блог. Ще се гледа 100%. ;)

Банко, не ангажирам никой с моето мнение, то си е лично мое разбиране. Но определено не бих гледал нищо друго от тези режисьор и сценарист.....
 
Re: От: Re: От: Дякон Левски?

Банко, не ангажирам никой с моето мнение, то си е лично мое разбиране. Но определено не бих гледал нищо друго от тези режисьор и сценарист.....

Да, ясно. Но честно казано, ако ти и други хора, които познавам имат такова мнение, по-вероятно е да не ми допадне. :) Гледах ги завалиите по телевизията - тези режисьора и някакви помощници, теглили са половината пари на заем, а другата са я имали налична. Като бюджета на това произведение е 2 млн. Слушайки и четейки хорските мнения, направо са пари хвърлени на вятъра. :)

Има и някакво много кофти колажи - С една доста типичка и използвана псувня. Това ли е най-дебилното във филма или има и други все такива "приятни" изненади. Пешо, ти кога си го гледал като реално преди 1-2 бе премиерата? Или а нещо съм изпуснал.
 
От: Дякон Левски?

Бюджета ми се струва е извънбюджетен, т.е. някой е платил за тази гавра, бахти поръчковите филми последно време само простотии. Или ще се направи реклама на чужда държава или ще се оплюе нещо наше, ама да си упражняват режисурата върху Левски ми идва в повече
 
От: Дякон Левски?

Моля да ме прощавате, но какво очаквахте? Супермен в холивудска продукция как убива всички с поглед или пък биографичен филм за живота му? Или пък да бъде издигнат на пиедестал, в ролята мъченик? Това, че във филми е показан човешкия му образ, а не този от превъздигания от учебниците е друг въпрос. Относно художественото, сюжетното и времевото представяне не мога да коментирам, тъй като нямам обективно мнение. Обаче ми прави впечатление как всички искат да бъдат като другите, да са на общото мнение и веднага се преиначават.

Знам че това мнение няма да се хареса на много, но пък ми е важно.
 
От: Дякон Левски?

Моля да ме прощавате, но какво очаквахте? Супермен в холивудска продукция как убива всички с поглед или пък биографичен филм за живота му?

Биографичен филм за живота му.
Той си е въздигнат на пиедестал, той е мъченик, не е нужно да се комерсиализира по холивудски, това не е граф дракула или известен американски бандит
Крисорк на колко години си, нещо май ти бяга историята, но това е проблем в днешното училище, ти не си виновен ще ти дойде акъла, ако спреш американските филмови бози
 

Горе