Евтино VPS в България

Vasil Milev

New Member
Здравейте, търся възможно най-евтиното vps(нямат значение параметрите) с локация България.
 
От: Евтино VPS в България

Защо точно в България трябва да е сървъра?

Какво им е на германските сървъри? Виж например: http://www.giga-international.com/?show=vserver - 9,99 евро/месец за VPS с 2GB RAM, 100 GB диск и колкото искаш swap (може да инсталираш всякаква операционна система). Връзката до там е бърза.

Българските фирми продават на същата цена (20 лева) сървър с много по-лоши параметри - например 256-512MB RAM, 8GB дисково пространство...

Заради ефекта на мащаба (и по-точно липсата му) българските доставчици на хостинг услуги (тези с целева група само клиенти в България) се затрудняват да предложат по-добри цени.
 
От: Евтино VPS в България

Защо точно в България трябва да е сървъра?

Какво им е на германските сървъри? Виж например: ********** - 9,99 евро/месец за VPS с 2GB RAM, 100 GB диск и колкото искаш swap (може да инсталираш всякаква операционна система). Връзката до там е бърза.

Българските фирми продават на същата цена (20 лева) сървър с много по-лоши параметри - например 256-512MB RAM, 8GB дисково пространство...

Заради ефекта на мащаба (и по-точно липсата му) българските доставчици на хостинг услуги (тези с целева група само клиенти в България) се затрудняват да предложат по-добри цени.

Погледнах няколко review-та на тази компания в Интернет и не бих я препоръчал, няма и един човек с позитивно мнение за тях.

Колкото до автора на темата, понеже на скоро си правех мое проучване за евтини VPS в България най-евтиното на което попаднах бяха услугите на qhoster.bg, но тъй като никога не съм ги ползвал не мога да ги препоръчам.
 
От: От: Евтино VPS в България

Погледнах няколко review-та на тази компания в Интернет и не бих я препоръчал, няма и един човек с позитивно мнение за тях.

Може би си видял това оплакване? Там ползващият услугите не е разбрал, че трябва да ползва DNS сървърите на фирмата, която му е регистрирала домейна. Няма абсолютно никакъв проблем да си купите домейн от където искате и да хоствате сайта си на VPS при който и да е доставчик. За DNS може да ползвате даже трети доставчик - има много такива, някои от тях са безплатни и въпреки това услугите им са добри - напр. Cloudns.net, CloudFlare. Не препоръчвам да ползвате сървъра за DNS, независимо кой ви е доставчика.

Ползвах близо година услугите им за VPS + Windows, сега тествам същия VPS под Linux, от месеци не са го рестартирали, не помня да е бил някога офлайн (май само един път правиха някакво обновяване, но не съм сигурен те ли бяха или другия ми доставчик).

Сравнете 9,99 евро за 2GB RAM и 100GB дисково пространство с тези оферти.
 
От: От: Евтино VPS в България

Може би си видял това оплакване? Там ползващият услугите не е разбрал, че трябва да ползва DNS сървърите на фирмата, която му е регистрирала домейна. Няма абсолютно никакъв проблем да си купите домейн от където искате и да хоствате сайта си на VPS при който и да е доставчик. За DNS може да ползвате даже трети доставчик - има много такива, някои от тях са безплатни и въпреки това услугите им са добри - напр. Cloudns.net, CloudFlare. Не препоръчвам да ползвате сървъра за DNS, независимо кой ви е доставчика.

Ползвах близо година услугите им за VPS + Windows, сега тествам същия VPS под Linux, от месеци не са го рестартирали, не помня да е бил някога офлайн (май само един път правиха някакво обновяване, но не съм сигурен те ли бяха или другия ми доставчик).

Сравнете 9,99 евро за 2GB RAM и 100GB дисково пространство стези оферти.

Да, това беше едно от нещата на които попаднах и прочетох. След като си ги ползвал и си нямал проблеми с тях, автора на темата може и той да ги пробва ако желае. :)
 
От: Евтино VPS в България

До автора ползвам най-малкия vps на суперхостинг.бг, супер доволен съм винаги адекватни винаги на линия, съпорта помага даже когато не им е работа и принципно трябва да се заплаща.

Въобще, ако искаш да си доволен препоръчвам ги горещо!
 
Последно редактирано от модератор:
От: Евтино VPS в България

Гледам, че оперативната им памет за този план е 512MB, не ти ли се препълва паметта? Може би хостваш само един-два сайта (иначе ще се препълни паметта с процеси php-cgi)?

Сега са два да, миналата година беше само един, но с 38 000 дневно държеше до 1800 човека онлайн, имало е проблеми понякога но като цяло се държеше супер машината. :)
 
От: Евтино VPS в България

Гледам, че оперативната им памет за този план е 512MB, не ти ли се препълва паметта? Може би хостваш само един-два сайта (иначе ще се препълни паметта с процеси php-cgi)?

Сега ти видях темата - и аз имах подобен проблем, тук съм писал как го реших: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=27324&p=252857#post252857 дано да ти помогне, а за сървър с такива параметри, апача наистина се олива да яде от рамта...
 
В повечето случаи това, което яде паметта е PHP-то, а не апачето. Ако се хоства wordpress блог то всяка една заявка има горе долу 5-20MB (в зависимост от темата и плъгините). Сами си правете сметка колко памет ви трябва ако всяка една заявка средно заема 10мб памет. При 10 клиента в един и същи момент това са 100мб на око.
 
От: Евтино VPS в България

Ако трябва да е непременно в България, вземайки предвид и фактора цена, погледни Delta.bg. Ако се предплати за година план BOOSTER идва за около 18лв/месец.
 

Горе