Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

numberwan

New Member
За регистрация в Пейпал е небходимо да имаш карта издадена от банка... Проблемът е, че в банките в Бг ми е невъзможно, понеже веднага ще ми сложат запор (за карта не съм сигурен, но при условие, че са ми запорирани банковите сметки...). Та въпросът ми е мога ли да си отворя сметка в чужда банка или по някакъв начин да си издам карта оттам? Само дето не съм сигурен, доколко е възможно примерно съдия-изпълнителят да се докопва до онлайн разплащания...:)
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

За какво ще го ползваш тоя акаунт?
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

За какво ще го ползваш тоя акаунт?

Решил съм да пробвам малко търговия в Амазон и/или Ибей...
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Ами хващаш някой роднина или приятел и правиш акаунт с неговата карта.
Няма друг вариант
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Ами хващаш някой роднина или приятел и правиш акаунт с неговата карта.
Няма друг вариант

Не че няма... това, което открих дотук е, че като граждани на ЕС всеки има право да си отвори банкова сметка, но всяка банка си има политика. Възможно е да искат постоянно пребиваване в страната. И най- вече трябва да си там, на място. Другият вариант е някакви фирми, които предлагат услугата, но са доста скъпички...
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Не че няма... това, което открих дотук е, че като граждани на ЕС всеки има право да си отвори банкова сметка, но всяка банка си има политика. Възможно е да искат постоянно пребиваване в страната. И най- вече трябва да си там, на място. Другият вариант е някакви фирми, които предлагат услугата, но са доста скъпички...

Ами действай ;)
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Откриването на банкова сметка в Гърция не е сложна процедура. Необходимите документи са:
паспорт

документ, доказващ адресната регистрация

Можете преди да заминете в Гърция да си откриете банкова сметка и в някой от клоновете на следните банки, които имат клонове и в Гърция – Емпорики Банк или Пиреус Банк. Нужно е само да кажете на банковия служител, че искате да ползвате банковата сметка и в Гърция.

Ша видим...:)
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Друга възможност е да си получаваш парите по пейпал и след това да си ги прехвърлиш в ипей (тук във форума някои потребители предлагат подобна услуга) И от там вече на каса
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

То половината му печалба ще отиде в комисиони за разни платежни системи :)
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Иначе трябва да пътува до чужбина да си открие сметка, след това като тегли в България с чуждестранна карта пак ще са му доста високи таксите.
Най добрия вариант е оправя си запора и започва на чисто
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Друга възможност е да си получаваш парите по пейпал и след това да си ги прехвърлиш в ипей (тук във форума някои потребители предлагат подобна услуга) И от там вече на каса

Този вариант не го знаех, мерси, а иначе не ми е проблем да ида до Солун (живял съм в Гърция), но е много вероятно да ми искат адресна регистрация...в Гърция. Доколкото си спомянм имаше нещо такова... Вариантът със оправяне на запора на този етап е невъзможен (колкото и да искам). :(
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Защо не поръчаш карта от Payoneer, която да вържеш към PayPal.
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Защо не поръчаш карта от Payoneer, която да вържеш към PayPal.

Ако обясниш какво представлява, че вече аман от проучвания...:) Иначе попаднах на виртуална карта от ЦКБ (не се изисква банкова сметка), която може да бъде регистрирана в Пейпал. Или поне така твърдят. Ще трябва да вникна в самият процес на разплащане, за да преценя дали ще стане. Все пак ще трябва и да тегля (евентуално) пари...
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Да аз също имам виртуална карта от ЦКБ, става за ПейПал. За да си откриеш виртуална карта трябва да направиш първоначално зареждана на минимум 20 лева от друга карта или от ePay.bg. Ако имаш ePay.bg за няколко минути можеш да извадиш виртуална карта от ЦКБ.

За Payoneer просто се регистрираш в сайта и те ти изпращат картата по пощата, пристига за около 10 дни.
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

За регистрация в Пейпал е небходимо да имаш карта издадена от банка... Проблемът е, че в банките в Бг ми е невъзможно, понеже веднага ще ми сложат запор (за карта не съм сигурен, но при условие, че са ми запорирани банковите сметки...).

Щом имаш запор, значи си некоректен, неизряден, взимал си пари, които не си връщал и нямаш намерение да връщаш. Обаче имаш пари да правиш бизнес? Интересно, кой бизнесмен ще иска да търгува с теб, след като си некоректен и не си плащаш сметките? А може би смяташ и от другите да вземаш пари и след това да не ги връщаш - няма да ти е за първи път?!
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Щом имаш запор, значи си некоректен, неизряден, взимал си пари, които не си връщал и нямаш намерение да връщаш. Обаче имаш пари да правиш бизнес? Интересно, кой бизнесмен ще иска да търгува с теб, след като си некоректен и не си плащаш сметките? А може би смяташ и от другите да вземаш пари и след това да не ги връщаш - няма да ти е за първи път?!

Това ми прилича на заяждане. Първо, нямаш представа за причините довели ме до това дередже и второ, никъде не съм казал, че нямам намерение да си вдигна запора. Ако можех, бих го вдигнал още утре - най-малкото щеше да ми спести тема като тази плюс куп други негативи, които ми носи това положение. Именно затова търся начини за допълнителен доход, за да реша проблема. И трето - нямаш право да съдиш някого и да си вадиш заключения без лично да го познаваш. Аз познавам една камара хора с изпълнителни дела и то не защото са крали или са били нечестни, а просто защото в един момент не са успяли. Кой си ти, за да ги съдиш? Пък и чак заключения си вадиш? Никой не те кара насила да взимаш участие по темата и ще те помоля да се придържаш към нея, а не да даваш оценки за хората.
 
От: От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Да аз също имам виртуална карта от ЦКБ, става за ПейПал. За да си откриеш виртуална карта трябва да направиш първоначално зареждана на минимум 20 лева от друга карта или от ePay.bg. Ако имаш ePay.bg за няколко минути можеш да извадиш виртуална карта от ЦКБ.

За Payoneer просто се регистрираш в сайта и те ти изпращат картата по пощата, пристига за около 10 дни.

Благодаря! :)
 
От: От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

Това ми прилича на заяждане. Първо, нямаш представа за причините довели ме до това дередже и второ, никъде не съм казал, че нямам намерение да си вдигна запора. Ако можех, бих го вдигнал още утре - най-малкото щеше да ми спести тема като тази плюс куп други негативи, които ми носи това положение. Именно затова търся начини за допълнителен доход, за да реша проблема. И трето - нямаш право да съдиш някого и да си вадиш заключения без лично да го познаваш. Аз познавам една камара хора с изпълнителни дела и то не защото са крали или са били нечестни, а просто защото в един момент не са успяли. Кой си ти, за да ги съдиш? Пък и чак заключения си вадиш? Никой не те кара насила да взимаш участие по темата и ще те помоля да се придържаш към нея, а не да даваш оценки за хората.

Явно той е безгрешния шериф тука... :lol:
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

numberwan - интересно ми е да видя реакцията на всеки, с който правиш бизнес, когато разбере, че сметките ти в банката са запорирани. Или какво... като не ти хареса дадено мнение - и било заяждане?
 
От: Един малко такъв въпрос за издаване на карта и Пейпал

numberwan - интересно ми е да видя реакцията на всеки, с който правиш бизнес, когато разбере, че сметките ти в банката са запорирани. Или какво... като не ти хареса дадено мнение - и било заяждане?

Доколкото знам, този форум не е "Лична драма", нито някой е искал мнението ти извън темата. Отъкде на къде ще даваш оценка за хората? Няма да коментирам мнения извън конкретната тема, не съм длъжен да се обяснявам. Ако ми потрябват нравствени поучения - ще се обърна към някой свещеник.
 

Горе