Една година във форума - тема за новаците тук

ktomov

Premium
Преди време бях попаднал на една тема за "надъхване" на колегите. Ето я и моята в малко перифразиран вариант.
Защо я пиша? - За да покажа, че всичко е възможно стига да си достатъчно амбициран. Темата е насочена основно към новаците във форума, а и тези които до сега не са успели да оставят достатъчно добро впечатление.

Та ето какви бяха моите преживявания :)
Мнозина от вас не помнят кой бях аз преди една година или по-точно как бях приет във форума. Ще ви припомня с ей тази тема тук. Разполагах с количество ключове за win7 създадени от MSDN акаунт, които бях решил да продам. Да, ама не! Офертата не се прие особено добре и си понесох нужната критика.
Какво стана тогава? Първата ми червена точка - "харкон - мошеник". Светнах целия в червено.

Виж какво глупако, такива лешояди, като теб, сме ги дишали много във форума. Няма пари за теб тук.

Ех глупако, глупако ... сам ще разбереш, че не ти е мястото тук. Жалко, че високата ти култура не ти е помогнала да го осъзнаеш преди да си пуснал темата.

Именно тази червена точка и тези цитати ме амбицираха да покажа, обратното на твърденията.
За една година в този форум прочетох хиляди полезни и няколко не толкова полезни теми. Взех си поука, научих много нови неща и успях да стана част от тази общност, макар първоначално да бях подметката на форума.
Именно заради престоя ми в този форум, приходите ми от интернет се увеличиха х3 и макар, да имам друго основно занимание, след всичко случило се, до половин година мисля всичките ми приходи да идват само от интернет сайтовете ми и това ми решение е подтикнато от прочетеното тук от форума. Е оборих твърдението на Harkon - има пари за мен тук. Оборих и другото му твърдение - има място за мен тук.

Всичко се постига момчета! Абсолютно всичко. Две са основните правила за успех - яко четене и здраво бачкане.

Опитайте се да се интегрирате, не е особено сложно, предвид моя опит в това. Издъних се в началото, не знам колко от хората с които в момента контактувам и работя помнят тази моя издънка, но мисля, че съм успял да променя каквото и да е било негативно впечатление.

Основното което исках да кажа - тук много хора хапят и стискат, включително и аз, но това е само за ваше добро. По някой път човека който те стиска го прави не за да ти причини болка, а за да те събуди от розовия сън в който живееш.

Благодарен съм на Харкон и Амоун, които ме амбицираха да променя грешното впечатление с което стартирах. Предполагам, че и двамата си нямат на идея колко много ми помогнаха с тези си мнения, за което им дължа едно голямо БЛАГОДАРЯ, а и някоя друга бутилка ирландска ракия :)

За това, момчета - налягайте си парцалките. Започнете да четете, а не само да задавете въпроси. Всичко, което ви е необходимо за да започнете да печелите го има изписано тук във форума.

Не се стряскайте от заяжданията и нападките, а се амбицирайте да покажете, че можете, че не ви мързи, че имате желание да стане нещо от вас.

Всичко е четене, четене и много бачкане. Мързи ли те - загинал си.
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

Еммм... Наздраве! :clap:
:)

И моят първоначален експириънс не беше положителен, ама аз си го изпросих доколкото си спомням понеже още с първите си няколко поста обявих 1-2 юзъра за тъпи. А и никога не съм се опитвал особено да внасям някакъв положителен за къмюнитито принос.

Томов е друго нещо. Само респект и зелени точки за него! :mrgreen:
 
От: От: Една година във форума - тема за новаците тук

Яката работа! ... и аз скоро правя годинка тук и въпреки, че в началото не светнах в червено, точно Ноке ме посрещна във форума ... :)
Дали искаш да се доказваш или не ... без особено значение. Истината е, че наистина има много полезно изписано в предприемач.
И аз ще благодаря на всички ама имам време докато като ударя лазарника ... :)
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

Евалата на Томов за хубавия разказ и като се замислих вярно, че тук отношението към новобранците е кураво и сураво, но то всъщност е здравословно, защото това е и един вид тест - оцелееш ли тука първите няколко месеца значи и шансовете ти за пробив в онлайн бизнеса са добри.
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

КОЙ ША ДАДЕ ПАРИ ЗА ЦИФРИ И ТИРЕТА ДЕТ СА ВЪРГАЛЯТ У НЕТА БЕЗПРИЗОРНИ ? ходи у бг-мама мой да излъжеш някоя свиня майка
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ей още от малък не ги обичам тея бг мами ей :) да ходя на психолог да види да нямам нещо в детството си :)
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

А и никога не съм се опитвал особено да внасям някакъв положителен за къмюнитито принос.

Идея си нямаш колко много си помогнал. Ти спадаш към графата в която са Амоун, Харкон, а и аз в случая, защото и аз на моменти не оставам назад с критиката. Защо това е положително в следващия параграф.

Евалата на Томов за хубавия разказ и като се замислих вярно, че тук отношението към новобранците е кураво и сураво, но то всъщност е здравословно, защото това е и един вид тест - оцелееш ли тука първите няколко месеца значи и шансовете ти за пробив в онлайн бизнеса са добри.

Радвам се, че си ме разбрал правилно.
В интерес на истината отношението не е такова само към новобранците. То трябва, а и е еднакво към всички, поне от моя страна, без значение дали е тук от вчера миналата година или създаването на форума.
Критиката винаги е полезна, пък било то и доста хаплива. Както написах по-горе, благодарен съм на Харкон и Амоун за услугата която ми направиха. Същото нещо го има и в момента, макар, че голяма част от хапливите езици все по-рядко пишат тук, като Лошият да речем, а и Амоун пропуска доста теми в които може да сипе.
Номера не е в това да се бъзваш когато някой ти каже "не ставаш", "ти си мошеник", "проекта ти не струва" и т.н., а да събереш желанието и упоритостта да докажеш обратното. В първия случай - докажи че ставаш. Във втория - направи 3-4 успешни сделки, покажи, че не си този за който са те набедили. Третия - всяко нещо търпи развитие и промяна, било то човек, сайт или елементарно мислене.


:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ей още от малък не ги обичам тея бг мами ей :) да ходя на психолог да види да нямам нещо в детството си :)

На майтап или не - посетих бг-мамата щото ми се наложи, бях писал в другата тема за спамването, но мисля, че мястото ми е тук, а се и надявам, че и твоето мнение се е променило от преди година :)

Впрочем сега се сетих да добавя още едно нещо - не се оправдавайте с възрастта ви. Това е интернет бизнес. Тук дали си на 15-20-50, няма значение. Или го можеш или не. Пример за това е z3al0t (не съм сигурен дали точно така се пишеше ника на пича). До колкото знам тази година (2010та) беше абитуриент, но е може би един от най-можещите дизайнери в този форум, отличаващ се както със стил, така и с професионално отношение. Имах удоволствието да работя с него и свърши работата повече от перфектно.
Извод: Не си подценявайте труда. Научете се на държание, работете като хората и дори да сте на 15 години ще получавате както уважение, така и поръчки, така и хвалби.
 
Последно редактирано:
От: Една година във форума - тема за новаците тук

хахаха... томов, идеално описание :) В интерес на истината и аз останах с впечатление за първоначално коравосърдечно и несходително отношение към новобранците. Да си призная очаквах и да ме схапете здраво като се разписах първоначално, но не ми оправдахте очакванията :)
Честита годинка тук и наздраве
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

Ти си жена, пък и ползваш секси аватар :Д Тука сме уебмастъри, не хапем толкова много, пък и жените сте голямо малцинство тук. С кой ще се дракаме, когато дойде следващата тема за бгмамата? :Д Нямаме полза да ви гоним :)
А годинката ще е след няколко дни, ама ме човъркаше да пусна темата от доста време, та ден-два в повече или по-малко не са от голямо значение :)
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

на тоз бут дет си го отпрала на аватарина кой да ти вика...
па и винаги си бил некакъв такъв не се намесваш директно в разприте, а заобикаляш и си траеш...
само хакаш репутации
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

па и винаги си бил некакъв такъв не се намесваш директно в разприте, а заобикаляш и си траеш...
само хакаш репутации


Това според мен се дължи на придобит опит по форуми, но то е нормално през 2010-2011 човек да има такъв. Малко зависи и от човека де..
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

Мда, не обичам да се драпаме за семки и бонбонки..

Офтопик:
Амоне, от мен нямаш червена репутация в онази тема, ако това имаш предвид. Не си спомням въобще на някой да съм давала някога. Зеленкото ми е любим цвят ;) И жена съм бе човек, не разбра ли? 'Некъв такъв' по като за мъж се отнася.
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

Абе, жена ти на Амун не ги разправяй тия той е старо куче и на автари и табелки не верва. Те хората не случайно са казали око да види ръка да пипне.
И понеже има доста опити за заблуда относно пола предлагам да сформираме комисия която да проверява на живо по гореспоменатият метод :)
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

Съвсем на точната тема попаднах от второ влизане :)
Аз съм юзър от около час!
Наздраве за годината!
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

Това според мен се дължи на придобит опит по форуми, но то е нормално през 2010-2011 човек да има такъв. Малко зависи и от човека де..

абсолютно си прав!
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

Аз мисля, че бях пуснал "надъхваща" тема преди време, където също споделих как при посрещането си не намерих червено килимче, а нужда от червена точка може би, но както вече споменаха, това е здравословно.

Честита годинка, Томов!
Да се подвизаваш още дълго във форума!
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

Не само, че темата е хубава и поучителна, но мисля и аз да я допълня, защото много добре се е постарал един от най-цените ни съфорумци тук.

Това е и поздрав за всички, които светят в зелено. ;) И тези в червено, скоро да минат от другия бряг.

Преди няколко дни чувах нон стоп коментари, че нещата са били зле, как нямало голям смисъл, как всичко което се правело в един момент при реализацията му умирало и т.н. Всичко в държавта било гадно, всичко върви на зле и само те (той/тя) имали чувството, че се движат срещу движението.

И така да е, на кой му пука. Животът по една или друга причина е нито справедлив, нито нещо, в което трябва да се влюбиш от първия път. За това се стиска зъбки и се бута със всички сили, защото последно време като ги гледам хората по улицата, в магазина, по парковете, даже и по заведенията, всеки там е леко по течението. Не само, че нямат идеи за развитие, но и ги мързи и не виждат смисъл да седнат и да измислят нещо. Лошото е не в това, че са такива, а че за неуспехите им обикновенно имат и оправдания.

Тук специално сме се събрали и сме в общост, не за да се гледаме и да си ближем раните, а специално, за да сме едно цяло и да сме по-силни в това, което правим. От едно време е било така и така ще остане. Спомням си периода, когато с 4-5 души си писахме тук, за изкарване на пари. Тогава най-честия въпрос беше: "Ама това наистина ли рбаоти така и мога да изкарвам пари от утре" Отговорите и до ден днешен са едни и същи, а въпросите рядко са такива. Повечето вече са много адванс и това ме кара да си мисля, че хората тук не само мислят, но и се развиват. От едно време се пази тук духа на - помогни за да ти се помогне. И благодарение на това, на никой нов или стар потребител не му е отказвана помощ тук. Всеки помага с каквото може, и не след дълго виждам как му се връща, в някои случаи и в пъти повече. Реално Team Working и Networking не са просто термини, това да доказани елементи от всяко едно успяващо общество, било то онлайн или офлайн.

6 години и 9013 потребителя по-късно ние всички тук станахаме сила, която се поддържа и споделя еднакви интереси, които обсъждаме, дискутираме и най-важното - развиваме, за да роди нови възможностти и преспективи. Това, което поддържаме тук не е просто даденост, а нещо живо, което се вижда само тогава когато си част от него. От вън изглежда просто като форум. Дано тук да бях разбран. Самата идея, че сме се събрали с общата цел да си помагаме и споделяме не само ни прави по-добри, но и по-израстнали като хора и мислещи организми. Никой не е по-високо от това. За това, всеки път когато сте някъде навън, с приятели, пред раб. място или почивате, не забравияйте, че сте част от нещо, което реално вие развило и хората виждат това. Не мога да го обесня, но се придобива съвсем друго излъчване, което не се купува. Тя се постига с желание и воля.

Виждал съм какво ли не тук - хора толкова бързо развиващи се, че в един момент родителите му започнаха (на дадния човек тук) да се чудят с какво се занимава дете им, че печели повече от тях взети заедно. Видях как потревител с негавна репутация в момента е от потребителите, които помага на всички, без изгода, и без никакви срити мисли. И още много подобни. Сигурен съм, че ще продължавам да виждам и още много. Просто това тук е като едно голямо семейство.

И ако някой иска помощ, за първа продажба, за първи сайт, за първите посетители. Мисля, че тук ще намери не само помощ, но и повече от това.

Ако това не е надухващо....ако съм дошъл ня някой в повече, нека ме извини. :)
 
От: Една година във форума - тема за новаците тук

Тва се вика Пауар :) (искам и аз теквиз апчета) :D

Иначе Томов наистина е як пример, бахти човека... само добро му желая
 

Горе