Ей така се работи

rak

Active Member
Как да не се дразни човек, преди няколко месеца писах на сума ти производители на стикери на едро, да направим дропшипинг за стикери за стена, защото заради един скапан афилейт останах с един сайт и два блога за стикери, абсолютно безполезни. Отвсякъде - мрън, мрън, ние така не можем да работим, нямаме каталози, много скъпо струва да се направят, дъра бъра. Ей на, днес получавам писмо от майната си, испански производител, къде ме е намерил, господ знае, ама човека дава предложение:
-----------
Dear Sirs,
We saw your nice and professional website.
BRICO is a Spanish Company leader in Europe manufacturing Stickers and 3d
Wall decor. Please see our attached catalogs.
I think that would be interesting to colaborate between both Companies.
Our stickers are of a special high quality. It have two plastics, a first
removable vinyl where the motive is printed and cutted, plus a second transparent vinyl
for transfering it easily on the wall.

I am sending you as well our catalog of Maxi Stencils, to decorate Wall but using paint.


We could offer you the best net prices from a minimun of 12 pieces per model.
-------------
Ем то хубаво, ама каталозите им бая скъпички за нашия пазар и да се захвана с тях няма да има полза, чисто ще съм на загуба. Ще има и големи транспортни разходи. Така че, предложение има, ама не откъдето трябва...
 
От: Ей така се работи

Какви са тези стикери? Да не става въпрос за тапети?
 
От: Ей така се работи

Стикери за стени, за коли, такива. Предлагат ми и шаблони, с които да се правят декорации върху стена с боя.
 
От: Ей така се работи

Много неграмотно написано писмо. Чак мирише на измама, заради грешките.
 
От: Ей така се работи

Може и измама да е, но имат доста добри каталози, може и да нямат във фирмата човек с добър английски. Всичко е възможно. Аз нямам намерение да правя бизнес с тях, защото просто няма как да реализирам продажби на испанска стока тука - цена висока, транспортни разходи високи, кой ще ми ги купи тия стикери. Сайтовете ги затривам и това е, още малко ще им изтекат домейните и айде чао на бизнеса със стикерите...
 
От: Ей така се работи

Много неграмотно написано писмо. Чак мирише на измама, заради грешките.

Испанците са много зле с езиците. Говорят само испански и евентуално каталунски и това е. Така че писмото е дори на супер ниво.
 
От: От: Ей така се работи

Ами как се работи - някой произвежда нещо, търси начин да го пласира, а тука искаш да продаваш нещо, питаш производителите, те не щат и да чуят...
 
От: Ей така се работи

Ами ако нашите предлагаха стоката на същите цени, като испанските фирми, може би щяха да се навият на дропшипинг :) там е истината.
 
От: Ей така се работи

Ами ако нашите предлагаха стоката на същите цени, като испанските фирми, може би щяха да се навият на дропшипинг :) там е истината.

Да, за съжаление, скъпо им излиза да правят единични бройки. На испанците им са доста старички моделите, нямат нищо свястно. В китайските магазини има много по-красиви на една трета от цената, която дават испанците. Не знам какво е качеството, но и за испанското предложение не мога да знам дали няма да купят стикерите от алибаба ком и да ми ги изпратят :) Абе както и да е, просто исках да кажа с тази тема, че в бг дропшипингът е трудна работа, да не говорим пък за кризата и свития пазар. Сега като се замисля, испанците сигурно са търсили стикери за стени на различни езици с транслатора на гугъл и са изкарали някой от мойте блогове за стикери и така са стигнали до мен, иначе нямам обяснение.
 
От: От: Ей така се работи

дай пример с последния случай :)
Примера е точно със стикерите..Точно до нас, на две крачки е голям производител на всякакви рекламни материали, ходих да говоря там, не става, искали да видят един стикер, как е направен, та да направят същия и други такива. Явно се опитваха да си ме изпратят по-бързо. Пробвах да пиша на някои производители, които намерих в нета - или отговор няма или отговарят, че не могат да работят по този начин. Всъщност, напълно ги разбирам - то едва ли ще завалят някакви продажби чак толкова мащабни, че да си струва да се занимават с мене. Пуснах темата, защото се изненадах, че получих предложение от производител на стикери, макар и от майната си...Между другото, блоговете ми за стикери са вече отдавна изоставени, единия се крепи още на четвърта страница, ама скоро ще ги затрия и трите.
 
От: Ей така се работи

Спрете вече с тази криза! Колко години още ще я използвате?

утре пак мини през магазините "всичко за левче" и направи поредния ЯК ШОПИНГ (нали така е модерно?) със всякакви китайски дрънкалки
и после пак се вайкай, че български производители не могат да се конкурират със жълтурковците.

Да, немога - немогат да свалят толкова качеството.

Примера е точно със стикерите..Точно до нас, на две крачки е голям производител на всякакви рекламни материали, ходих да говоря там, не става, искали да видят един стикер, как е направен, та да направят същия и други такива. Явно се опитваха да си ме изпратят по-бързо. Пробвах да пиша на някои производители, които намерих в нета - или отговор няма или отговарят, че не могат да работят по този начин. Всъщност, напълно ги разбирам - то едва ли ще завалят някакви продажби чак толкова мащабни, че да си струва да се занимават с мене. Пуснах темата, защото се изненадах, че получих предложение от производител на стикери, макар и от майната си...Между другото, блоговете ми за стикери са вече отдавна изоставени, единия се крепи още на четвърта страница, ама скоро ще ги затрия и трите.

Който търси - намира.
 
От: Ей така се работи

Спрете вече с тази криза! Колко години още ще я използвате?

утре пак мини през магазините "всичко за левче" и направи поредния ЯК ШОПИНГ (нали така е модерно?) със всякакви китайски дрънкалки
и после пак се вайкай, че български производители не могат да се конкурират със жълтурковците.

Да, немога - немогат да свалят толкова качеството.
Криза има, особено в малките градове - ела тук да видиш - всеки се оплаква - съкратени, уволнени, работят с месеци и пари не вземат...Ужас. За първи път виждам опразнени магазини по центъра - навремето пазарувахме с купони и си вземахме заплатите в милиони заради инфлацията, ама магазините си работеха, ресторантите също, а сега - ресторантите фалираха...това ако не е криза, не знам кое.
 
От: Ей така се работи

Криза има, особено в малките градове - ела тук да видиш - всеки се оплаква - съкратени, уволнени, работят с месеци и пари не вземат...Ужас. За първи път виждам опразнени магазини по центъра - навремето пазарувахме с купони и си вземахме заплатите в милиони заради инфлацията, ама магазините си работеха, ресторантите също, а сега - ресторантите фалираха...това ако не е криза, не знам кое.

Кризата мина...сега е времето ние да подкрепим българските производители да си стъпят на краката и да наемат още хора.
 
  • Like
Реакции: Alf
От: Ей така се работи

Аз бих ги подкрепил с удоволствие, но на пазара освен гащи и чорапи друго българско няма.
 
От: Ей така се работи

Кризата мина...сега е времето ние да подкрепим българските производители да си стъпят на краката и да наемат още хора.

Това го написа от 99% китайския си компютър.

Всеки български производител произвеждащ нещо читаво и търсено го изнася. А някой вносител внася същото от Китай, за да го купим ние.
 

Горе