Е-Магазин / продажби

Alinka

Member
Здравейте,
от 2011 стартирах е-магазин за персонализирани подаръци (направен с голямо желание) но продажбите и до днес са незначителни. Според мен и според мнение на клиенти магазина е с изчистен дизайн (на гугъл не му пука за това) лесна навигация и т.н. В търсене на решение на проблема попаднах тук. Приемам всякакви коментари, съвети и критика.


Благодаря Ви предварително за мненията.
 
Последно редактирано:
От: Е-Магазин / продажби

Предполагам, че идеята ти е да увеличиш продажбите.
Като начало мисля, че избора на име на магазина ти е много неправилно аз едва го прочитам пък ако съм доволен как да го намеря отново абсурд :Х
Отделно не знам на какви цени си ги намираш продуктите, но в магазина ми се струват скъпи :

В Пловдив точно до вкъщи има студио в което ще ми ги изработят същите за 9лв бройката! А при теб допълнително доставка и пр.

Добре е да се замислиш какви са ти маркетинговите канали, за да имаш поръчки трябва хората да влизат в сайта ти.
 
Последно редактирано:
От: Е-Магазин / продажби

Ами като за 2 мин преглед цените не са ти конкурентни. Магазина е добре направен, но продукт с цена 21 лв + доставка при цена 4-5 лв във голяма верига магазини разпространена в цялата страна....

А да и името също както каза колегата аз си вързах езика на фльонга до като го разчета
 
От: Е-Магазин / продажби

Предполагам сте забелязали, че цената е за двата броя чаши. Не знам за Пловдив но тук цените са даже по високи (черния кант оскъпява малко)
 
От: Е-Магазин / продажби

Не са само чашите.

Имаш артикул с цена 20+лв който аз едва продавам на 9-12 лв
 
От: Е-Магазин / продажби

http://www.mondeshkakeepsakes.com/bg/products/category77/product608.html

Имай предивт и друго нишата е зверски конкурентна. Има хора с магазини разботещи без фирми и не им дреме. Подбиват се цени смъртоносно. Продавалник колко и да го плюят доста колеги от форума е златан мина за много хора. Там се предлгата стоки с надценка от 1-2 лв. Познавам хора с по над 60-70 пратки дневно
 
От: Е-Магазин / продажби

Еми цените са много високи, като се има предвит, че таргетовата група е българската.
 
От: Е-Магазин / продажби

Аз също не харесвам продавалник наложи се да поръчам от там веднъж с уговорката да е доставка с Еконт и преглед преди плащане... Нищо общо със снимката пълен боклук. Мога да твърдя, че съм разгледала почти всички подобни сайтове според мен са с лош дизайн никакво описание на продуктите (нещо което според мен е важно) снимките под всякаква критика примерно чаша със снимка е направен монтаж на PS то е очевидно само не разбирам клиентите как се вързват да пазаруват от такива сайтове. Те няма как да гарантират, че ще поучиш това, което виждаш просто защото не е сниман реален продукт а е монтаж. За всичко съм изработила мостра,за да гарантирам качество и не разбирам какво се случва.
 
От: Е-Магазин / продажби

Аз също не харесвам продавалник наложи се да поръчам от там веднъж с уговорката да е доставка с Еконт и преглед преди плащане... Нищо общо със снимката пълен боклук. Мога да твърдя, че съм разгледала почти всички подобни сайтове според мен са с лош дизайн никакво описание на продуктите (нещо което според мен е важно) снимките под всякаква критика примерно чаша със снимка е направен монтаж на PS то е очевидно само не разбирам клиентите как се вързват да пазаруват от такива сайтове. Те няма как да гарантират, че ще поучиш това, което виждаш просто защото не е сниман реален продукт а е монтаж. За всичко съм изработила мостра,за да гарантирам качество и не разбирам какво се случва.

Това е очевидно, като се има и напредвид името на сайта, което едва прочитам, както един колега отгоре написа.
Намали цените, чети как се оптимизира за google, добавяй сайта в социални мрежи, поддържай фейсбуук групата активна и набирай нови хора дали чрез реклама на групата, дали по друг начин, сама трябва да ти идват тези неща, ако ли не - щом за 2 години не си намерила как да продаваш, отказвай се, търговията не е за всеки, била то и онлайн. 2 години какво чака?
 
От: Е-Магазин / продажби

Аз също не харесвам продавалник наложи се да поръчам от там веднъж с уговорката да е доставка с Еконт и преглед преди плащане... Нищо общо със снимката пълен боклук. Мога да твърдя, че съм разгледала почти всички подобни сайтове според мен са с лош дизайн никакво описание на продуктите (нещо което според мен е важно) снимките под всякаква критика примерно чаша със снимка е направен монтаж на PS то е очевидно само не разбирам клиентите как се вързват да пазаруват от такива сайтове. Те няма как да гарантират, че ще поучиш това, което виждаш просто защото не е сниман реален продукт а е монтаж. За всичко съм изработила мостра,за да гарантирам качество и не разбирам какво се случва.


Последното нещо коеот гледа българина е дизайна на магазина. Има магазини на безплатан платформи с базовата си тема правещи сериозни продажби. А Продавалник харесва ли ни или не по-важното е, че работи
 
От: От: Е-Магазин / продажби

Относно името всичко което желаех беше заето.
Исках да избягам от стандарта подарък изписан във всевъзможни безумни варианти. Заложих на името защото вече се знаеше от предишния ми сайт (трудно е но ако се запомни няма да се забрави) а ... е ясно какво е. Това е за името.
 
Последно редактирано:
От: От: Е-Магазин / продажби

Относно името всичко което желаех беше заето.
Исках да избягам от стандарта подарък изписан във всевъзможни безумни варианти. Заложих на името защото вече се знаеше от предишния ми сайт (трудно е но ако се запомни няма да се забрави) а keepsakes е ясно какво е. Това е за името.

Такъв магазин за подаръци трябва да му се наливат ЛУДИ ПАРИ за реклама, PPC и други канали, банер реклама, директна реклама, въобще мноооого пари, че да заработи. Няма друг начин, дори и SEO няма да ти помогне с такъв магазин. Социални канали + PPC adwords, + много пари и след 2-3 месеца може и да се запомни, стига да му се смени името и да се вземе .bg домейн с кратко име на БЪЛГАРСКИ, не на английски.
 
От: Е-Магазин / продажби

Магазина е доста добре направен, намен ми харесва, освен домейна. Но няма да го коментирам.
Има потенциял. Насочи се към популяризирането му в правилните таргет групи. Сайтове с дамска публика, арт и тнт.
След като са подараци може да се кооперираш и с цветарски магазин. Задължително наблегни на гест блогинг и социалните мрежи фб г+ и пинт.
Създаи общество около сайта.

Иначе лесния вариянт на колегата ReminD
 
От: Е-Магазин / продажби

Относно цените, за да Ви убедя, че не са надути същите ключодържатели като моите в unikalni podaraci.com са на доста по високи цени даже с гравирането а и като гледам сайта не се актуализира защото има неща изчерпани отдавна при вносителите (то е ясно, че в София всички зареждаме от едни и същи места)
 

Горе