Жалба срещу мен - помагайте!

zack

Active Member
Писна ми. Имам сайт, в който са разрешени коментарите. В 3 от тях се споменава малкото име на жена,
и че е секретарка на кмета на града, на който е сайта. Само малкото име. Сега ще ви пусна коментарите.
Та на база тези кометари, дори без да са заверени при нотариус, въпросната жена е пуснала жалба в
прокуратурата срещу мен, че съм накърнявал достойнството й, че съм довел до конфликти в семейството й и т.н.
Един приятел следовател ми се обади и каза да отида да дам показания :( Помагайте какво да пиша, че ще откаче вече!!!!

Нищо нецензурно в коментарите. Нецензурните думи се премахват!
 
Последно редактирано:
1. увери се, че жалбата е срещу теб. Реално ти не си автор на текста а той е на сайта ти. Т.е. някакви потребители са автори на този текст
2. реално това е и тезата ти - ти не си автор на коментарите. Коментарите са писани от трето лице и реално ти можеш да съдействаш, но няма логика да носиш отговорност
3. независимо от всичко задължително се консултирай с адвокат ПРЕДИ да отидеш на разпита


По принцип повечето съвети по такива въпроси не са за отворен форум. Аз ти предлагам да направиш група тук във форума и да я заключиш (ако имаш нужда от съдействие цъкни ми) и да поканиш само юзърите, които се отзоват а не всеки кавал да чете какво се пише

ЕДИТ: незабавно разкарай цитатите, имена и т.н. - аз вече намерих сайта. По същия път всеки може да намери тази дискусия
 
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Ако коментарите не са от теб - даваш данните за хостинга и файловете нека си ровят и да намерят кой ги е писал
 
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Няма защо да се притесняваш толкова. Жалбата не е нещо сериозно, ще се наложи да напишеш обяснения в Районното за какво става въпрос. Кварталният ще те привика колкото да отбие номера, не се притеснявай. :)
 
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Някой знае ли, дали е забранено да предоставям трибуна за изразяване на потребителите?

Все пак според конституцията, всеки е свободен да изразява мнение и да го разпространява
чрез слово – писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин!!!

И пак според закона всеки носи лична отговорност за своите действия и мнение!
 
Колеги, за да бъдете наистина полезни всякакви други обсъждания по темата само в прайвит групата. зак ще пусне линк като я направи.

Само още един публичен съвет: за да избегнете подобни "приключения" помислете за собствената си сигурност - едно прайвъси и хостинг извън нашта мила родна страна може да ви спести доста безсънни нощи
 
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Ей това в провинцията са си ебали майката ей...
злоба братчееее откачалкиии
дребнеят гадните ЕСНАФИИИИИИИИИ
В СОФИЯ СИ ЕБАЛО МАЙКАТА НЕ СЕ ЖИВЕЕ АМА И В МАЛКИТЕ ГРАДЧЕТА ЗА ЧЕП НЕ СТАВА ОТ ТАКИВА...

това е редовния номер да се подаде жалба там за нещо...

Бе да ви пикая ина тоя стаден инстинкт дева кой измисли да живеем на стада дева?
От хишници ли ние страх от ко?
Къщана майка си пупундата с голям дувар ида няма на 5 километра от теб жива утрепка...
кат срешнеш циганин с магаре веднъж годишно да тий кеф да го поздравиш и ракия да го почерпиш...

Да та съди ве коши напраи та осъди на 500 лева на-много
не са твои коментарите и тва е!

ПОДАВАТ ЖАЛБИ СЕЛЯНИТЕ ЗА щяло и нещяло
им еба селско-еснафската душичка бедна.
 
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Баце, споко!!!

Ти за какво се притесняваш. Хахахаха, нас по няколко пъти в месеца ни заплашва с какво ли не. Хейтъри и кретени колкото искаш тук. Дай си лабаво и не се коси толкова. Тази мърла първо не може да е срещу теб, защото коментара не е твой, а чужд. Жабла се подава към сайта, и по-конкретно към потребителя, ако се знае кой е. Тая май май не е обеснила много добре за какво иде реч, щом ти звъни някакво дърво да те превиква. А той поне наясно ли е за какво става дума или всеки уж отчита дейност, за да може да сии заслужи парите. Все едно да те призуват за това, че някой от входа ти е застрелял друг, заради една кокошка, а ти си бил примерно на море. И тия яко са злета

Така ето как може да оперираш:

- ако хостваш тук няма да може да парадираш с чуждата юриздикция.

- можеш да съдействаш или ти, или хостинг компанията, за да хванат този жесток престъпник.

- да го играеш невменяем, като тях. не си знаел, просто сега го виждаш това.

- да го играеш контра - да пуснеш жалба срещу нея за клевета, при положение, че не си ти човека, за който се отнася това.

- да им се изръсиш с няколко костюмара да ти правят разпит.

- да поясниш, че не е назована с двете имена, както и че името е често срещано и всичко е съвпадение, все пак не е казано Никола едикой си...с ЕГН....

- да го изтриеш и да кажеш да го докаже.

Но чуй се с някой минал по този път. Някой адвокат може би или някой, който знаеш, че е минал през глупостите на хорската простотия - някой с подобен случай. Не се притеснявай толкова, ако си с средно интилигентни хора е ясно, че са те викнали, за да видят какво реално е станало, защото мърлата е пристигнала със счупена глава (нали е имало семейни проблеми) и разтреперени ръце. Аз на такава не бих се доверил. Даже и да ми каже, че 2 + 2 = 4. Такива изглеждат трагично и нереални.

И определено никой няма да се занимава с нея. Освен ако не е много близка и с тамощната администрация. :) Просто и те трябва да покажат, че вършат работа. Толкова несериозно звучи всичко, че чак се чудя как се е стигнало до телефонно привикване.
 
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Абе на мен 3- 5 пъти месечно ми звънят че им пуснали телефоните на обяви за курви...
то фирми , жени ученички...
една преди три дена ми звъня пак
в гдбоп била ма и казали че не било пуснато инфо достатъчно ли ко беше...
колко пъти са ми викали писма да им пиша обяснения съм получавал разни такива са ме викали да ходя редовно е това...

колко са писали пуснали си сайта нещо и някой ги оплюл да съм триел че не било вярно ... ма найш ли га ши изтрия... да ма накрат бе

Верно нали като преценя че нещо не е човешко трия сега пуснали на някое дете телефона че мърка свирки по 20 лева и и пада батерията от смс-си и обаждания да я порят...

Или там сега нещо нереално като са ги обиждали в коментари резвам.
Иначе нека се карат да става панаира са трупа контент :)

Ама тея селските номера със жалбите помалките градчета много ме дразнят.
 
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Това винаги ми е било много интересно.

Ако се гавриш с някой на малко име или на форумен никнейм и онзи олигофрен подаде жалба срещу теб и те привикат куките на основата на какво ще бъде като ти дори не го познаваш, а дори и да го познаваш ти си го споменал само с ника, малко име или фамилия.

Ако кажеш че Сергей или че Станишев е педераст, това значи ли че всички Сергеевци или всички Станишевци ще те съдят или само руския педал.

Същото се отнася и ако заплашиш или Сергей или Станишев и ония се оплаче как ще докаже че заплахата е отправена към него.

Явно тук трябва да се изкаже адвокат или милиционер с доказан опит, а иначе още малко по темата :

Плашат майката на Бербатов с отвличане

Майката на Димитър Бербатов е била заплашена в интернет, че ще я отвлекат и ще поискат откуп от богатия й син, съобщи bTV.
"В случая съм малко притеснена и затова подадох необходимата жалба. Не бих казала, че се чувствам толкова заплашена, колкото че е нещо, което ми беше неприятно и трябва да се реагира по някакъв начин", обясни Маргарита Бербатова.

Тя разбира, че я плашат с отвличане от форум в интернет. Наред със заплахата следват нецензурни думи за нейната личност и цялото й семейство.
Регионално звено "Борба с организираната престъпност" разкрива IP адреса, от който е отправена заплахата и така стигат до човека, написал съобщението. Пред разследващите полицаи той казал, че се е шегувал.

Случаят обаче е предаден на прокуратурата, а майката на Бербатов смята, че и у нас трябва да има осъдени за подобно насилие.
 
Последно редактирано:
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Родната "полиция" нищо няма да стори. Преди време бях пуснал жалба за парична измама - доказателства имах, всичко беше добре, докато следователят занимаващ се с интернет престъпността не ме попита какво е ip adress и дали не мога сам да открия престъпника...
Най-много да те разпитат един, два пъти и това ще е.
 
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Абе вокането ще е, за да направят справка, това е повече от явно. Само не знам защо е тази паника. Заплахите тук в БГ са нещо повече от нормално явление и се очудвам ако някой не е имал подобни терзания. Много се чудя какво се е случило. дай ни инфо какво е станало, че на мен лично ми е много интересно. :)

Дано всичко да е минало добре за теб де. Само се надявам да нямаш проблеми от личностен характер с тази изтрещяла лелка. Тези са най опасни, от нямане какво се чуди на кой да хейтне. А щом е имала проблеми (и то в семейно естество), значи не е бил далеч от истината потребителя, изказал се по неен адрес.
 
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Слагай текста, че сайта не носи отговорност за мненията публикувани на него. Хоствай в чужбина и сложи прайвъси.
 
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Като даваш показания не коментираш нищо. Казваш само, че не си автор на коментарите и не знаеш кой е техният автор. Абсолютно нищо друго няма значение. Ако искаш да дадеш урок на жената, която е пуснала жалба срещу теб завеждаш гражданско дело за клевета или нещо подобно и гарантирано го печелиш. Това е добър метод за даване на урок, тъй като жалби до прокуратурата има право да пуска всеки, но ако в тях има лъжи после се носи пълната отговорност.
 
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Еби я тая ненормалната ве кви жалби кви пет лева. Нищо немогат да ти направят 120%. Аз имам приятел следовател и от време на време ходя като поемно лице като хващат някой. Хващат го с 50 стека цигари без бандерол в колата и му правят обиск в тях, и намират незаконна ловна пушка, и после прокурора казва че няма достатъчно доказателства, че пушката е негова. Ти си се закосил, за някъв коментар в интернет. 1000% че нищо неможе да ти направи таз и 1500 жалби да напише тва е недоказуемо. Да го духат хейтърите.
 
От: От: Жалба срещу мен - помагайте!

Абе, баце какво стана с историята и тази мърла? Дай малко инфо, че на мен ми я много интересно какво е станало.

Да го духат хейтърите.

Потвърждавам, те го правят най-добре. :)
 
От: Жалба срещу мен - помагайте!

Да вдигна една стара тема, че днес ми пристигна призовката. :)
Утре ще ходя да гледам какви точно са обвиненията и доказателствата. Не знам дали си заслужава изобщо толкова внимание, ама...

P.S. Засега имам само призовка, с която ми съобщават, че трябва да отида да си получа другата призовка. Знам за какво става въпрос, но черно-на-бяло нямам описано за кой сайт и/или публикация става въпрос. Имам няколко варианта пред мен, но утре ще се консултирам с адвокат за по-сигурно.
1. трето лице, което да потвърди фактите (най-вероятно няма да го направи) и така 'клеветата' да стане истина и да отпадне наказателната ми отговорност;
2. да го представя като художествен текст;
2.5. и без това отдолу съм писал, че всяка прилика с действителни лица и събития е напълно случайна;
3. да поискам да отпадне по давност, тъй като статията е от 2012. Тук ще отиде топката в негови ръце, да докаже, че е разбрал за съществуването на статията в последните 6 месеца, но трябва да погледна 'доказателствата'. Ако разпечатката е преди ре-дизайна - ще мине номера, ако ли не... точка 2.
 
Последно редактирано:

Горе