Животозастраховане

Force

Active Member
Какво мислите за животозастраховането? От скоро се замислям дали да се застраховам, но не съм работил с нито една от основните застрахователи и нямам впечатления. Алианц ми изглеждат най-надеждни. На 20 години съм. А и ми направи впечатление, че във предприемачески форум няма нито една тема за животозастраховките. Колегите с повече опит могат да споделят. Към кои фирми можем да се насочим? Със застрахователен агент или някой брокер на евролайф е по-добре да се консултираме?
 
От: Животозастраховане

По принцип има 2 типа застраховки живот - рискови и спестовни. Рискова има смисъл да си направиш ако си глава на семейство и от твоя доход е важен за домакинството. Не е лошо застрахователната сума да е около 1-2 годишни заплати, ще трябва да платиш под 200 лв (ако се осигуряваш на максималния доход). При спестовната на края на периода ако си още жив си вадиш парите с някаква доходност, която е толкова безсмислена, че направо няма смисъл :) Аз на твоите години ако се бях замислял за тия работи вероятно щях да слагам в някой взаимен фонд.
 
От: Животозастраховане

Насочил съм се към спестовните застраховки за период от 20 години. Месечната сума, която мога да отделя е 100лв. В края на периода сумата ще се изплаща като рента, а не на куп, за да се избегне облагането с данъци. Въпроса ми по-скоро е кои компании са най-надеждни? Ако се разровите в търсачката, има стотици теми за измамени клиенти...
 
От: Животозастраховане

Да вметна, че при животозастраховането, облагаемия ти месечен доход се намаля със сумата на застраховката, което си е вид бонус.
 
От: Животозастраховане

Така е, но това правило не важи за мен - управител на ООД, който получава приходи под формата на дивиденти.
 

Горе