Забранени домейни от Гугъл...

khadoo

Member
Ако напиша в гугъл урл-то на сайта и на първо място не ми излезе самият сайт, а например други по-големи сайтове линкващи към него това какво означава - деиндексация ли? Би трябвало на СЕРП да е на 1ва позиция самият домейн...

Въобще как да разбера, че:

1. Даден домейн е баннат от Г.
2. Даден домейн е деиндексиран от Г.

?!
 
Последно редактирано:
От: От: Гугъл

sandbox :twisted:

Обясни малко де... Какво е сандбокс? И по-важното как се излиза оттам? ;-)

Какви са основните причини за сандбокса освен регистрация в Г преди индекс ? ? ?
 
От: Забранени домейни от Гугъл...

"Пясъчник - Външните признаци, че сайтът е влязъл в Sand box са следните: "млад" уеб-сайт е проиндексиран от Гугъл и го има в кеша на търсачката, обаче не излиза по конкретни и характерни запитвания при малка конкуренция. Смята се, че причината за влизане в пясъчника е много бързото нарастване на беклинковете. Действието на филтъра Sand Box е временно - от 6 месеца до 1 година. Засега не работи с всички езици, не е забелязан да действа в българоезичното уебпространство."

Така че ако са penalties, то по-вероятно да е от другите
 
От: Забранени домейни от Гугъл...

пускаш search за
site:domain.com
ще ти каже кои страници са индексирани ако има такива

ако преди е бил индексиран а сега не...лошо
 
От: Забранени домейни от Гугъл...

Ако напиша в гугъл урл-то на сайта и на първо място не ми излезе самият сайт, а например други по-големи сайтове линкващи към него това какво означава - деиндексация ли? Би трябвало на СЕРП да е на 1ва позиция самият домейн...
Тоеа мже да означава няколко неща:

1. Домейнът е нов и все още не е достигнал първото място.

2. Домейнът е редиректнат/мирър към този, който е на първо място.

3. Гугъл бомбинг (слабо вероятно, но е възможност).

Сендбокс означава, че домейнът го НЯМА в индекса, а не че е на по-слаби позиции.
 
От: От: Забранени домейни от Гугъл...

Тоеа мже да означава няколко неща:

1. Домейнът е нов и все още не е достигнал първото място.

2. Домейнът е редиректнат/мирър към този, който е на първо място.

3. Гугъл бомбинг (слабо вероятно, но е възможност).

Сендбокс означава, че домейнът го НЯМА в индекса, а не че е на по-слаби позиции.
хмм, за сандбокс-а въобще несъм съгласен ...
За второто съм съгласен, но то се проверява много лесно - info:domain.com
 
От: От: От: Забранени домейни от Гугъл...

хмм, за сандбокс-а въобще несъм съгласен ...
Каквото и да говорим, няма как да знаем кой е прав.
 
От: От: От: От: Забранени домейни от Гугъл...

Каквото и да говорим, няма как да знаем кой е прав.
еми по принцип като си в бокса не се ранкваш само за определени думи, но пак може да обираш long tail, поне аз така съм чел.
 
От: Забранени домейни от Гугъл...

Нетсърфър е прав за това за думите, но за известно време ти праща и сайта за зелен хайвер. Пример със СЕО състезанието и колегата с .info домейна, който беше се отчаял че домейна му не го показваше Гугъл, но сега е на 2ро място. Търпение му е майката и ако не си правил някакви Черни магии ще си дойде на мястото всичко :)
 

Горе