Забраняват торент тракерите със закон

rak

Active Member
Торент тракерите ще бъдат преследвани от закона, въпреки факта, че не държат физически файловете на сървърите си. Ще бъдат подвеждани под отговорност не само сайтовете, предлагащи торенти, но и потребителите, които ги изтеглят. Това ще се случи, ако народното събрание приеме предложението на правителството.
Източник
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

То има и международни тракери :) Така, че ако тръгнат всеки домашен РС да го конфискуват за авторски права ще стане интересно :)
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Той бе одобрен от кабинета миналата сряда. Тогава министърът на културата Петър Стоянович отказа да обясни какво предвижда договорът и как ще се отрази в България.

Пак действат подмолно.. нормално - школовката на дс. Интересно как така министър отказва да обясни какъв е този договор, все едно си върши лична негова работа която не засяга никой друг, иключителна наглост!!
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Държат се все едно България им е бащиния и хората дето са ги сложили там нямат право да знаят какви игри въртят....
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Това е повече от тъпо, не напразно в една песен се пее НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Нищо ново под слънцето... Прочетете тук
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Това е написано на началната страница на Замунда.
По повод разпростаняваните журналистически свободни съчинения във връзка с "Договора от Пекин" искаме да уведомим нашите потребители, че този договор е вече одобрен от Съвета на Европа през м. Юни 2013 г, което напълно гарантира липсата на ангажименти, които биха довели до промяна в законодателните норми с цел прилагане на наказателни мерки срещу частни лица извършващи нарушения на авторски права с некомерсиална цел и за лични нужди. В тази категория лица попадат и потребителите на торент тракерите. Такова е и становището на Министерство на Културата, заявено от Георги Дамянов, ръководител на Дирекция "Авторски Права" на МК.

Начина по който тази новина е представена в някои медии определено лъха на мераци за натягане на пружината на общественото недоволство и е насочена към най-активната и чувствителна част от обществото - младите и интелигентни хора. А кой има интерес от това е лесно да се сетите. Не им вярвайте, приятели и никога не забравяйте, че живеете в държава членка на ЕС, който категорично отхвърли ACTA, заради далеч по-беззъби от разпространяваните в днешните медии рестрикции! Желаем Ви приятно и спокойно споделяне!
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Някой пак си прави ташак с вас, ама бързате да палите като балканче на баир:)


Собственика на АРЕНАБГ:
"Младото и активно общество е много чувствително на тема интернет споделяне. Някой много серизно се опива да разклати тези хора и да напълнят площадите", заяви Гешев.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Чисто мутренска провокация, до евро вота ще наблюдаваме всякакви простотии на мутри, физкултурници и всякаква паплач.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Съсела ще активизира цялата си мощ, вече почна с флашки , компромати. Ще има още. Въпреки че представлението БСП-АБВ е малко като лошото и доброто ченге , първанката ще обере недоволните от гадния съсел , за да не се отдръпнат към Герб.
 
А бе в социалните мрежи всеки мисли, че е някаква спекулация? На мен ми намирисва също на някакъв глупав PR, който да стресне торентите. Дано някой представител от тях се включи да хвърли малко повече светлина. Ако има де, защото то не знам да се подвизава някой с такъв сайт тук. :)
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Няма да гледаме филми

Какъв е проблемът да си платиш и да гледаш? Или някои трябва даром да ти дава всичко? Аз пък съм за пълната забрана на всякакви видове торент сайтове. Разкъсайте ме сега :p
 
От: От: Забраняват торент тракерите със закон

Какъв е проблемът да си платиш и да гледаш? Или някои трябва даром да ти дава всичко? Аз пък съм за пълната забрана на всякакви видове торент сайтове. Разкъсайте ме сега :p
Що за тъп въпрос. Проблемът е, че тук не се предлага услуга от ранга на Нетфликс и Хулу. Ако пуснат легална Замунда за 5 лв. на месец, при която няма нужда да теглиш филмите и сериалите, а всичко е достъпно онлайн, повечето хора изобщо няма да се занимават с торенти.
 
Какъв е проблемът да си платиш и да гледаш? Или някои трябва даром да ти дава всичко? Аз пък съм за пълната забрана на всякакви видове торент сайтове. Разкъсайте ме сега :p

Аз пък гледам всичко, което излиза на кино. Не съм гледал филм на компютър от има няма 2-3 години. :) Ааа, само с Вълкът от Уол Стриит съгреших. :) Но там 3 часа в кино ще ми дойде повече. :) А на Хобита 2-ра част ми идваше да си прегриза вените и то още в началото. :)

Ако филма си струва - кино задължително. Но за Хобит и подобни, за мен лично си е набутвация. Все пак трябва някой да им изглежда шедьовъра, било то и от торент свален. :)
 

Горе