Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

значи ние не можем да назнчим посредник понеже всичко трябва да е осчетоводено иначе някой ще се опита да навреди на форума и ще ни гледаш във вечерните новини който целят да оплюят интернет... как форум Предприемач посредничи при едва ли не тъмни сделки незаконно (веднъж сме били вестникарско заглавие за теми за продажба на профили - "Продават ни като добитък във фейсбук" първа страница че даже бяха питали колев дали е законно така си продаваш фейснук профила)

за да посредничим НИЕ и да е направено правилно трябва:

Лице лице Б (продавача) дава страницата за временен мениджмънт при нас А (купувача) изпраща пари на фирмата, отчиме приход издававме му фактура прехвъля ме му страницата , след това Изпращаме служебна бележка на лице Б по офлайн поща в два екземпляра (лице Б ги разписва запазва си единия екземпляр да го приложи към даначната си деклация през следващата година) другия екземпляр ни го изпраща по офлайн поща /куриер / носи ни го в офиса) след което му пускаме парите като одържаме и внасяме 10% данък при източника... и си пишем счетоводен разход в нашето счетоводство....

дори да го правим чисто алтуристично (само за фактуриране, бакови такси, писма / куриери, и данъци както е по закон да удържаме пари) и труда по посредничеството да е изцяло безплатен пак излиза по скъпо от западна ескроу услуга или тази руската на уебмъни и ще става в пъти по бавно трансфера....

аз съм написал 2 такива ескроуа който рекламираме безплатно с це не съм чул някой да ги ползва....

не калкулирам че ние носим целия риск - от недоволни клиенти.... тоест ако някой е недоволен от купената страница (ниска активност) да мрънка да му върнем парите по ЗЕТ или ще се оплаче на КЗП демек само един такъв на 100 да реши да ни го изиграе този номер ще сме вътрешно защото сме искали да ви помогнем отделно че някоя глоба може да отнесем затова - затова не мерси... а ако калкулираме и такива рискове ще стане съвсем скъпо

някой потребител на форума може да посредничи на добра воля ако иска за негов си риск само не ни намесвайте нас...



KeaMe - неудобно е виждаш колкото по високо е мизата толкова по болезнено ще се гори с бан ако излъжеш и по трундо ще се достига ниво за измаме - целата е да го направим икономически незигодно да се лъже с фейсбук страници

освобождавам пазара за сайт посредни който иска да се занимава по горната схема и смята че може да си го направи печелившо
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Дам, за съжаление законно уредено трудно може да се направи, а неофициално, ако някой реши да се нагърби ще трябва да поеме голям риск и отговорност. Това явно отпада като вариант. Благодаря за разяснението, coolice.
 
От: Re: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

хайде на 200 поста да вдигнем нивото на трудност след дпоследните събития... дето пак не е ясно кой е прав кой е крив http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=38478&p=555714&viewfull=1#post555714

ВЪПРЕКИ ЧЕ ИЗМАМАТА НЕ Е СТАНАЛА ТУК ЦЕЛТА Е ДА ЗАТРУДНИМ И ПРОДАЖБАТА НА КРАДЕНО ПРИ НАС

Отделно да ви накарам някой да си направи сайт за търговия със фейсбук страници и там да си играе да верифицира продавачи и купувачи и да ги пази от измами

тази секция седи тук и е само за улеснение на тръстед потребителите остналите не искам да търгуват
coolice , добре е и да редатираш първия си пост, където все още пише, че ограничеието е 100 поста :)
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Стига бе хора,до вчера беше 100 поста сега е вече 200 поста...Постовете няма да оправят нещата,утре може да ги направите и на 500,което според мен не е редно...Измами със 50,100 или 500 поста винаги са възможни,но просто го разберете.Съжалявам,но това е истината..
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Стига бе хора,до вчера беше 100 поста сега е вече 200 поста...Постовете няма да оправят нещата,утре може да ги направите и на 500,което според мен не е редно...Измами със 50,100 или 500 поста винаги са възможни,но просто го разберете.Съжалявам,но това е истината..

Вдига се цената която трябва да плати този който реши да мами, изгаря с акаунт който се прави трудно - винаги в даден момент става нерентабилно, ако може да напишеш по 100 тина коментара на ден политически постове в нюз сайтовете с по едно изречение и да вземеш 10-30 лв за деня сигурни пари, а тук трябва да натрупваш коментари със седмици без да се набиваш за да вземеш страница с 15к на цена 60лв 100 лв (най масовия тип продукт) като може и да не я вземеш... накрая си намираш друго занимание...


Темата показва как взимаме всички мерки да ви опазим, не смятам да се нагърбим да поемам риска и отговорността да верифицираме всички сделки (написах по горе каква трябва да е процедурата и че ще ви струва по-скъпо от ескроу услуга само да си покрие таксите ако останалото да е безплатно ама не искате да ползвате ескроу услги въпреки че ги рекламирам безплатно нито да търгувате на живо в най лошия случай ако сте от разлини крайща на България струва малко повече от ескроу...)

Ако тези мерки не дават резултати тази тръговия ще бъде спряна, мен лично ми писна от теми в Предприемач ме измамиха, сделките със фейсбук страници представляват около 10 процета (248 теми от 2800 общо всички теми в пазара който водим активни... същевременно тези 10 процента слагат петно върху всичко друго...

fbstranici.com е свободен за регистрация някой да си го регне един аукцион скрипт и да се нагърби с цялата отговорност по верификация на сделките, нямаме нищо против
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

coolice , пак да те подсетя - добре е и да редатираш първия си пост, където все още пише, че ограничеието е 100 поста, а не 200 - тия дето ги касае май, май няма да прочетат цялата тема, а само първото ти мнение :)
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Двеста поста ми се струват прекалено много. Потребител съм на форума от години и като гледам постовете ми, ще ми трябват още толкова, а не желая да пиша безмислен спам. Нали затова има itrader във форума, който се трупа чрез успешни сделки?
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Явно не са много, щом хора от един месец във форума вече имат над 250 мнения. Явно това е пътят, за да имаш пълни права в "Пазара" - безсмислени мнения във всяка втора тема, емотикончета, аху-иху, пък тоя itrader кучетата го яли...

Двеста поста ми се струват прекалено много. Потребител съм на форума от години и като гледам постовете ми, ще ми трябват още толкова, а не желая да пиша безмислен спам. Нали затова има itrader във форума, който се трупа чрез успешни сделки?
 
Re: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Значи няма да мога да си продам страницата....

ами в твоя случай целта е да не те излъжат теб например като обявата се вижда само от такива с 200 поста ако някой се реши да го направи ще изгори с 200 постов акаунт... целата е да го направя по лесно и доходно някой да пише пише политически коментари по новинарските сайтове вместо да прави постове да краде странициа

пп а за всичко сте си виновни сами понеже не правите сделки на живо и не ползвате ескоу

неприятно но 10 процента от темите (колкото са темите за страници) правят почти 100% от проблемите в пазара за последните 6 месеца и слагат черно петно на целия пазар като място за измами...
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Напълно подкрепям забраната до 200 поста макар ,че продавам страници и нямам 200 поста но това е начина измамите да се сведат до 0 . Повечето постове ще дадат време на продавача както и на купувача да натрупа опит във форума и да се "ошлайфат".
Не знам но наистина трябва да си много неграмотен за да дадеш страница преди да си получил парите на човек който няма мнения или репутация във форума .
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Съгласявам се с мнението на sporter. Макар че ми се довериха не малко хора, а бях с рег. едва от няколко дена, но ставаше въпрос за дребни суми и всичко беше точно.
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Здравейте от мен, регнах се уж да продавам, но се оказва, че първо ще трябва малко да поучаствам във форума. Иначе на бързо око ми хареса, ще има полза от съдържанието тук.
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Сега с това орязване рийча доста народ ще нахлуе във форума с надеждата да продава. :lol:
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Съгласен съм! Могат да те измамят за каквито и да е продажби... дайте да ги спрем всички, а?
Аз лично пуснах един пост за продаване на страница и един потребител ми е пратил линк към този пост. Ползвал съм форума доста пъти. Дали е било за продаване или купуване няма значение, но винаги съм намирал човек и след това си пишем на лично или в скайп, а не разни романи из самия пост (каквото ще стане и това)
Нямам много мнения из форума или репутация, но не смятам че заради това трябва да бъда блокиран... вие сте точно като работодателите, искате стаж ама от къде като не ни пускате ?
 
блокажа е само са фейсбук страници - защото са непроследими като се разменят - и скачат от фейбук акаунт във фейсбук акаунт без даже мейли да се пращат за уведомление, един изманик може да си регне колкото иска акаунти с имена изглеждащи истински от телефонния указател например.... и да върти страници през пет акаунта и да ги обединява докато накрая я спре някъде

измами може да има за всичко въпроса е че оставят следи затова се случват много рядко... фактите са че в последните 6 месеца няма измама в пазара не свързана с фейсбук страници... в последната година е един случай да се продават неплатение статии човека мами хора по сайтовете за обяви да му пишат статии и после ги продаваше тук все е едно той е автор ( в Предпиемач няма измама и няма как да го хванем освен ако автор не си познае статията на някой сайт и не се оплаче на купувача той да каже кой е продавача), за последните две години, имаме един случай на ексчейндж за 28 долара, това за статиите и всичко останало е за фейсбук страници....


Не може пазара на фейсбук страници със 191 теми от 2200+ други теми Пазара за последните 6 месеца да слага петно на целия пазар на Предприемач....5 измами да слагат черно петно на целия пазар като измамно място... Ограничението е тръгнало от стандартното и на всяка измам е горе долу дублирано в последните месеци и ще бъде дублирано докато не убием измамите или търговията - ако сега на 200 поста се случи измама ще станат 400, след това 800 - 1600


целта ние да накараме някой да си направи сайт пазар за страници (даже ви дадох идея за домейн) ако иска да си поеме негативите и позитивите (ако има такива) на тази търговия а това тук да остане като спомагателно средсво само за старите потребители с много постове ако искат да разхвълят някоя страница на бързо пред други стари потребители... и е последна стъпка преди търговията със страници да бъде напълно спряна...

На предриемач тази търговия не носи никакви позитиви носи негативи и разваля 2000 имиджа на други теми....

ПП в повечето случай измамените сами са си виновни понеже не им се дават 20-30 евро за ескроу при всяка сделка като не може да ви накараме да ползвате ескроу или да търгувате с рискови активи на живо само ще слагаме ограничения докато я убием тази тъговия...

ППП Високото ограничение означава че и ако някой реши да продава крадени на друго място страници ще изгори със стабилен акаунт с постове като го хванем... и ще дублира нивото за вход в този пазар...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

И 500 поста да ги направите няма да сгрешите :) за толкова никой измамник няма да се труди :) виж 200 са постижими за 1-2 седмици :) и то с безсмислици ...
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Нямам много мнения из форума или репутация, но не смятам че заради това трябва да бъда блокиран... вие сте точно като работодателите, искате стаж ама от къде като не ни пускате ?
А ти искаш само да ходиш на работа, да се разписваш в присъствената книга, и да получаваш заплата. Без да работиш.
 

Горе