Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Според мен това ще сработи, а този вид търговия не е добре да спира, защото почти всичко се върти около Фейсбук вече и пазара ще остане много осакатен.
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Не всеки новопостъпил е дошъл да мами. Задължителен вечен бан при доказана кражба трябва да е наказанието за провинилите се, но превантивните мерки по скоро спират пазара и ограничават хората , които са по нови в форума. Спирането пък изцяло на търговията с страници/профили , като знам колко хора се занимават с това е просто ужасна идея и доста крайна.
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Ти и Блинки сте хората които решават нещата и сте в правото си,но това ограничение със сигурност ще доведе до отлив.Познавам доста хора от форума,като част от тях нямат голямо количество постове,но пък са невероятни хора с които се работи лесно,бързо и коректно!Но лично аз комуникирам с тях на private а не в самия пост....Успех и се надявам да няма толкова много измами,защото някак си не хубаво!Предприемач е част от ежедневието ми и съм срещнал много стойностни хора тук!
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Моята статистика сочи че 90% от българите и като цяло населението на балканите иска да забогатее бързо. За това и се пълнят еврофутболи и казина, европейците са по-осъзнати в това отношение и техните букмейкърски пунктове се посещават предимно от емигранти.

А младоците със или без забраната ще продължават да бъдат мамени, съжалявам само че тези продажби са смъкнали ренюмето на форума.

Искаме да се оправи България, а на практика няма никаква реална икономика (произвеждане на нещо, което може да се пипне...без парите, разбира се). Гледам как сина ми се събира с разни приятели и слушам, че вместо за мацета, си говорят за програми за по-лесно копаене на биткойни, системи за лайкване на снимки и други простотии. И после защо земеделската земя пустеела, но същевременно не я даваме за продан на чужденците. 12 - 13 годишни се бутат да учат за програмисти, защото искат да бачкат само пред компютъра и да знаят всички пинизи в областта. Но така е по цял свят! Попаднах на годишната класация на милиардерите за тази година - в първата десетка няма нито един от реалния сектор. Всички са станали милиардери, правейки виртуални фирми - Фейсбук, Амазон, Гугъл и т.н. Като прибавим и финансовия, консултантския и застрохователните бизнеси ....какво ни остана? Всички цъкат пред компютрите и няма кой един хляб да замеси. :lol:
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Този тип търговия от зародиш е фалшива. По един или друг начин се генерират лайкове , които после се продават ? Същото е като купуването и продаването на гласове по време на избори. Подкрепям спирането или поне ограничаването и.
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Всички цъкат пред компютрите и няма кой един хляб да замеси.
Не виждаш ли нишата - купувай земя, защото скоро хляба ще струва доста повече... :)
Колкото до забраната на търговия с фен страници тук - все едно да затриете темите за сео-то и всичко около него. Не е това начинът да се борите с измамниците...
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Този тип търговия от зародиш е фалшива. По един или друг начин се генерират лайкове , които после се продават ? Същото е като купуването и продаването на гласове по време на избори. Подкрепям спирането или поне ограничаването и.

Без да съм специалист попаднах на доста информация как бързо се правят много приятели във Фейсбук. Не ми стана ясно какво се печели от това? Да не говорим, че ми се вижда пълна глупост и аз лично нямам Фейсбук профил и съм последния, който би се съгласил, че тази php програмка струва над 100 милиарда долара. Пари да ми дават не бих я взел! Но хората са лесно манипулируеми и май вече изобщо не смеят да мислят самостоятелно и чакат на разни смешни програми да има казват кое е правилно и кое не. Много ми липсва анархията....ама наистина много.:lol::D
 
Re: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

тя е под 100 поста само за нови забраната и ще се раздават двуседмични банове на тези с по малко за защита от това да ги измамят
така жертвите трудно ще паднат в капана на измамник който си е поиграл да ги има 100 поста (масовта жертва е новак)

а измамниците който регистрират нови никове след всеки удар няма да имат достъп до пазара...

Оптимист съм че ще сработи и няма да се налагат по тежки мерки :twisted:

а след 100 поста ако не са станали корави незнам къде могат да го научат...
 
От: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Не виждаш ли нишата - купувай земя, защото скоро хляба ще струва доста повече... :)
Колкото до забраната на търговия с фен страници тук - все едно да затриете темите за сео-то и всичко около него. Не е това начинът да се борите с измамниците...
Ако имах достатъчно пари щях да купувам, но те все за нищо не ми стигат, за жалост. За Сео-то си прав. Там има друга шашма - не може един монополист като Гугъл да налага някакви измислени и тайни правила и да принуждава хората да ходят на ръце, само и само да се класират при него. Аз лично пиша текстове с уникално съдържание и в този ред на мисли, ще направя една черна прогноза - все по-малко значение ще се отдава на качествените статии. Хората определено ги мързи да четат повече от 3 реда. Вероятно и търсачките ще почнат да индексират само по снимки или други симптоми. Псувайте ме, но ми запомнете думите - съвсем скоро професията копирайтър ще замине в небитието.....или поне нейната част, свързана с писането. Сигурен съм на 1000 процента и това го доказват най-новите социалки, където се набляга на снимки. Една гола снимка прави трафик десетки хиляди, а брилянтна статия си стои девствена. :lol::mad:
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Ако имах достатъчно пари щях да купувам, но те все за нищо не ми стигат, за жалост. За Сео-то си прав. Там има друга шашма - не може един монополист като Гугъл да налага някакви измислени и тайни правила и да принуждава хората да ходят на ръце, само и само да се класират при него. Аз лично пиша текстове с уникално съдържание и в този ред на мисли, ще направя една черна прогноза - все по-малко значение ще се отдава на качествените статии. Хората определено ги мързи да четат повече от 3 реда. Вероятно и търсачките ще почнат да индексират само по снимки или други симптоми. Псувайте ме, но ми запомнете думите - съвсем скоро професията копирайтър ще замине в небитието.....или поне нейната част, свързана с писането. Сигурен съм на 1000 процента и това го доказват най-новите социалки, където се набляга на снимки. Една гола снимка прави трафик десетки хиляди, а брилянтна статия си стои девствена.
Има логика в това, което казваш, въпреки, че според google се залага изцяло на качественото съдържание... :)
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Има логика в това, което казваш, въпреки, че според google се залага изцяло на качественото съдържание... :)

Разбира се, че има логика и ние сме доказателството. Изнервяме се от неточни резултати при търсене, от измислени сайтове защото искаме да достигнем до информация/отговор на/по въпрос бързо, лесно и да получим отговор конкретно. Ако не става така просто биеш хикса и сменяш търсенето или отваряш следващият сайт.

Има и другото - имаш ли проблем и намериш обемна, подробна и полезна статия, колкото и да е дълга четеш. Въпросът тук вече е как е написана. Ако е наистина качествена, тоест полезна, помага ти в достигането на решение, то не мисля, че ще остане "девствена". Вярно, няма да вкара толкова трафик в краткосрочен план на този сайт, но в дългосрочен е много по ценна.

Относно решението - и конкретно и общо все е ок. Това е форум, а форумите имат навика да се крепят на обмяната на информация. Ако беше само алъш вериш щеше да е сайт за обяви. От километри си личи когато някой не само иска да прави бизнес тук, но и има и желанието да е полезен, също както личи като дойде някой и гони само постове за да отключи опции. Да, може да навъртят 100 поста в името на целта, но колко от вас ще ги подминат без да ги шамаросат с червено ако започнат да спамят?

А те грейнат ли в червено, не 100, а и 1100 да са отвъртели все си мисля, че ще се замисли отсрещната страна преди да се довери.
 
От: Re: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за вс

Да,съгласен съм с теб!Но кажи ми когато аз нямам 100 поста как да пусна страничка за продажба.Примера за останалите форуми е образен,защото ние няма как да достигнем тях,все пак сме главно БГ общество и сме много малко!Но това според мен не е начина,смятам че има и други начина с които да се ограничат тези измами!
Нали за това е форума -да се пише в него??
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Без да съм специалист попаднах на доста информация как бързо се правят много приятели във Фейсбук. Не ми стана ясно какво се печели от това? Да не говорим, че ми се вижда пълна глупост и аз лично нямам Фейсбук профил и съм последния, който би се съгласил, че тази php програмка струва над 100 милиарда долара. Пари да ми дават не бих я взел! Но хората са лесно манипулируеми и май вече изобщо не смеят да мислят самостоятелно и чакат на разни смешни програми да има казват кое е правилно и кое не. Много ми липсва анархията....ама наистина много.:lol::D

Аз също се чудя, каква е идеята да си купиш подобно нещо ?
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Според мен не са чак толкова важни броя на постовете.Един от сайтовете ми бе закупен за 1600 лв от потребител с 2 мнения.

Важно е първо парите да се превеждат, а след това прехвърляне на каквото и да било.

Има много съвестни потребители с под 20-30 мнения, та дори с по няколко поста, стари потребители, които обичат просто да четат, и рядко се включват в дискусия.
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Много хора четат, но все по-малко пишат във форума.
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Според мен не са чак толкова важни броя на постовете.Един от сайтовете ми бе закупен за 1600 лв от потребител с 2 мнения.

Важно е първо парите да се превеждат, а след това прехвърляне на каквото и да било.

Има много съвестни потребители с под 20-30 мнения, та дори с по няколко поста, стари потребители, които обичат просто да четат, и рядко се включват в дискусия.

Ми да си вземат вестник като им се чете
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Тц тц, утепахте бизнеса с лайкджакинга, сега както рийча във Фейсбук е трагичен, масово ще почнат да се продават страници за жълти стотинки :) иначе социалките са си много добър начин да си докараш трафик и съответно да спечелиш от това. Това с качествените статии може да е играло роля, когато имаше тройно по-малко сайтове, сега все по-малко се набляга на уникалното съдържание. Даже забелязвам тенденцията с копи-пейст, народа го мързи да работи, а пък много хора се скръндзят да плащат за качествена работа :twisted:
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Това с качествените статии може да е играло роля, когато имаше тройно по-малко сайтове, сега все по-малко се набляга на уникалното съдържание. Даже забелязвам тенденцията с копи-пейст, народа го мързи да работи, а пък много хора се скръндзят да плащат за качествена работа :twisted:

Това с копи-пейста го правят и много сериозни новинарски и спортни сайтове. Понякога е смешно и жалко, защото една новина, с фактическа грешка от първоизточника се разпространява и от другите, без да се проверят фактите. Например - вечните трансфери на Бербатов, за които и той дори не е чувал. :lol:
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Правят го, щот са с висок ПР и имат рекламодатели с дебели банкови сметки и не ги бърка за чичо Гошо. Блиц особено копират масово и то без да цитират източник и без да слагат линкове. Това е българското мислене, няма да цитириам, че ще ми краднат клиентите/читателите...смешници
 
От: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Ми да си вземат вестник като им се чете

Като пуснеш някой за продажба в някой вестник хората ще започнат да си купуват вестници за да четат.Има хора които влизат тук само с цел покупка и нужно ли е да пишат в самата тема,като могат да пишат на лични?Не си въобще прав!
 

Горе