Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

Krumov

Well-Known Member
Магазин на PrestaShop™ 1.4.1.0 , PR4, добри позиции в гугъл. Имам желание да обновя системата на версия 1.5.6 или 1.6 ако излезе до края на годината. Въпроса ми е как това ще се отрази на PR и позициите в гугъл?

Като се има предвит, че изцяло ще премахна продуктите от настоящия магазин и ще въвеждат отново на новата версия на платформата. Буквално нова инсталация на същия домейн.
 
От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

Живо ме интересува и мен, макар че за WordPress! Но идеята е същата, само че не е магазин!????
По принцип казват един редирект на всеки пост/страница докато се индексира новия сайт и навлезе като хората в серпа и няма проблем, НО ДАЛИ Е ТАКА!!!!?????
Защото проба грешка, нещо не е удобно!:(
 
От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

Няма ли възможност за експорт и импорт на базата данни? Мисля, че няма да е проблем да си превхъвлите нещата.
 
От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

1.4.1.0 и 1.5+ не се погаждат нещо таблиците им.

А разните там XML, CSV правил съм 5-6 опита и все става мазало
 
От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

еее кофти..недомислена работа от страна на разработчиците. Дано някой има решение, което да те улесни. Успех!
 
От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

Ако не се променят УРЛ адресите и съдържанието на тях не мисля, че ще има кой знае какви загуби. За пр няма какво да се тревожиш, ама ако смениш адресите и не направиш правилен редирект от старите към новите страници ще има загуби в серпа. Индекса предполагам ще запази и пр и позициите на които излизаш.

Аз не бих барал нещо, което работи, ако нямах основателна причина за това. Ако целта е само по новата версия, няма смисъл...
 
От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

Аз не бих барал нещо, което работи, ако нямах основателна причина за това. Ако целта е само по новата версия, няма смисъл...

И аз не бих, но прекалено много хора ми обясняват колко дърт изглеждал дизайна на сайта:lol: а и доста ще се омажат нещата, защото плъгините, които ползвам няма да сработят с последната версия на WordPress-a! Ще видим какво ще се случи 8)
 
От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

И аз не бих, но прекалено много хора ми обясняват колко дърт изглеждал дизайна на сайта:lol: а и доста ще се омажат нещата, защото плъгините, които ползвам няма да сработят с последната версия на WordPress-a! Ще видим какво ще се случи 8)



За WordPress-a е малко по друга работата... Повечето са секюрити ъпдейти и ако не обновяваш редовно може да стане инфекция. Плъгините и те се ъпдейтват към актуалните версии, може и гладко да минат нещата, знае ли човек... а може и яко да се омажат.:) Запазваш един бек ъп и почваш да мажеш:) Ако стане стане, ако не, връщаш от бек-ъпа и мислиш варианти.
 
аз бих ъпдеитвал другия форум ъпдейтна като си ъпдейтна и урлата от обикновенни showthread.php?t= до такива с думички (няма да им казвам сео урл понеже не смятам че са сео) не ги видях да губят позиции там където давата форума се засичат (но урлатат като се сменят вътре от вбюлетина старите редиректват автоматик към новите...)


загуба на позиции е възможна при разлики в дизайна как протича линк джуса по страниците (представете си скачени съдове - гимназиални физика мисля че беше така протича) но й обратното е валидно по добре направенета структура / скулптиране може да вдигне сайта нагоре...

Големите всички ъпдейтват и си сменят дизайните - отчитайте фактора че не ъпдейтван сайт може да изглежда зарязан ... от кога не сте виждали сайт да се ранква със така наречения олдскул флат дизайн :) (сеилс сайтовете от една страничка от едно време те си имат много и унилане контен и блоднат шарен ама изчезнаха)


в случая на Крумов имам специална забележка - да не види рязък скок в минутите :) новата преста е капризна към базата поне от наблюденията ми :) направо си е made for ssd :)
 
От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

Ако не се променят УРЛ адресите и съдържанието на тях не мисля, че ще има кой знае какви загуби. За пр няма какво да се тревожиш, ама ако смениш адресите и не направиш правилен редирект от старите към новите страници ще има загуби в серпа. Индекса предполагам ще запази и пр и позициите на които излизаш.

Аз не бих барал нещо, което работи, ако нямах основателна причина за това. Ако целта е само по новата версия, няма смисъл...

Не само по новата версия е целта 1.4.1 е доста стара версия и вече се задъхва. Чупят се разни модули, забива, бавно зарежда. Дизайна не ме бърка толкова, но поне малко ремонт има нужда магазина.
 
Re: От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

За WordPress-a е малко по друга работата... Повечето са секюрити ъпдейти и ако не обновяваш редовно може да стане инфекция. Плъгините и те се ъпдейтват към актуалните версии, може и гладко да минат нещата, знае ли човек... а може и яко да се омажат.:) Запазваш един бек ъп и почваш да мажеш:) Ако стане стане, ако не, връщаш от бек-ъпа и мислиш варианти.

Много рядко е ставало омазване а имам доста опит - винаги първо съм ъпдейтвал плъгините после урдпреса... ако е имало проблем с плъгин просто триеш даден плъгин от плъгин директорията (спира да работи) и мислиш замесник (винаги е имало ) или дебъгваш наличния ако няма ъпдейт...
 
От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

BTW, @Krumov, преди да започна всеки пост се канех като послепис да вметна, че се надявам да ми простиш как се нанесох в темата ти:oops: и все забравям накрая:|!
Прощавай :wink: :beer:
 
От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

Не само по новата версия е целта 1.4.1 е доста стара версия и вече се задъхва. Чупят се разни модули, забива, бавно зарежда. Дизайна не ме бърка толкова, но поне малко ремонт има нужда магазина.


Ясно, ама тая ръчна операция с миграцията ми се вижда голяма хамалогия, ако имаш 1000 продукта не мога да те мисля:) Не може да не са предвидили нещо от PrestaShop, добре ли проучи въпроса? Това ще е ужас някакъв...
 
От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

Ясно, ама тая ръчна операция с миграцията ми се вижда голяма хамалогия, ако имаш 1000 продукта не мога да те мисля:) Не може да не са предвидили нещо от PrestaShop, добре ли проучи въпроса? Това ще е ужас някакъв...

О, досадно е до смърт :) Има разни XML, CSV import/export на преста, но няколкто ми опита за подобни трансфери са завървали с тотално омазняване на сайта. 500-600 продукта за 3-4 дни се качват. И си на 100% сигурен, че са качени ОК
 
Re: От: Загуба на пейдж ранк и позиции в гугъл при надстройка на система.

О, досадно е до смърт :) Има разни XML, CSV import/export на преста, но няколкто ми опита за подобни трансфери са завървали с тотално омазняване на сайта. 500-600 продукта за 3-4 дни се качват. И си на 100% сигурен, че са качени ОК

Инсталираш си локано един xamp ли беше нещо подобно (апач пхп mysql) за уиндоус качваш магазина и си ръчкачш експортите локано...

Другата опция - търсичш човек за мигарацията - девелопмънт фирмите или някой фрилансър от форума могат да помогнат

При фирмите ще получиш договори алабала ама ще струва повече при фрилансъра както дойде
 

Горе