Залезът на капитализма

harkon

New Member
Изложение върху световната икономическа криза на Ричард Улф.
Професорът по икономика Ричард Улф се връща назад в историята на САЩ, за да открие корените на днешната икономическа криза. Изключително забавен и с ясни думи ще ни разясни причините за задлъжняването на американския народ и за спекулациите на фондовите пазари.
Има ли изход от кризата и какъв би могъл да бъде той?
Всичко това ще разберем от филма "Залезът на капитализма".

[video=youtube;97cZmKl5Hd0]http://www.youtube.com/watch?v=97cZmKl5Hd0&list=PL12AD3469227DE7A3&index=1&feature=plpp_video[/video]
 
От: Залезът на капитализма

Ако си изгледал филма, кажи каква според автора е алтернативата на капитализма?
 
От: Залезът на капитализма

Ако си изгледал филма, кажи каква според автора е алтернативата на капитализма?

Преди малко го видях. Сега го гледам. :)
 
От: Залезът на капитализма

Ако си изгледал филма, кажи каква според автора е алтернативата на капитализма?

Как каква? КОМПОТизъм!
 
От: Залезът на капитализма

Мани, тая криза ще я преживеем, не е дошло времето да падне още... следващата обаче ще бъде много по-скоро и много по-голяма.
Та при нея няма да му се размине...
ако все пак стане, следващата ще е още по скоро и още по силна...
Няма как да оцелее подобен строй.
Така че ида не падне сега...
те интервалите са все по-кратки и бурята е все по-силна...
 
От: Залезът на капитализма

След втората голяма депресия най-вероятно ще дойде и Третата Световна Война.

Харконе, сподели мнение после за филмчето дали си заслужава да се изгледа.

И ако не си чел тази книжка, метни и един поглед:

122479z.jpg

http://star05.net/infusions/booklib/book.php?book_id=199


Особено интересна е частта за Силвио Гезел, човекът който е открил лек срещу капиталистическата експлоатация чрез нещото наречено "свободни пари".
 
От: Залезът на капитализма

Харконе, сподели мнение после за филмчето дали си заслужава да се изгледа.

Гледах го целия. Очаквах да предложи алтернатива в последната част на видеото, но останах малко разочарован, че такава липсваше.
На лихвата също е наблегнал, като инструмент на собствениците на корпорации да печелят на гърба на работниците си. Нещата, които споделя, са верни, но това не са проблеми, които не съм слушал или чел другаде.
 
Последно редактирано:
От: Залезът на капитализма

Че кой ви излъга за понятието капитализъм - то в най-добрия случай е идиология, както комунизъм, демокрация, фашизъм, диктат и т.н. има само един строй от край време и той е само 1 - дикатата на силните и богатите, замаскиран с всяки социални експеримерни, последния е ЕС, така че системата ще си отмине, но в същината няма има промени, те пак ще си бъдат кукловодите.

Едиснствната основна причина е самата фин. система - лихва и частичен резерв, всичко друго е политчески проблем, който покварва икономиката - а се покварва поради човешки факор, който бива чудесно манипулиран и ще продължава - чичко ви Ротшийлдс навремето преди 300 години е положил основата, от тогава до сега колко строя се изредиха и са по могъщи от всякога.

Ако искате да разберете истината и същността, следете винаги парите
 
От: Залезът на капитализма

Само в едно грешиш. Основата е положена много преди тия 300 години :)
 
От: Залезът на капитализма

Ех добре де, ако трябва сме честни по времето на римско търсим. А от по съвремения свят, всичко започва с първите банки в Европа ще почнем с Медичи, после през Амстедамската банка, която почва с хартийените пари и преминем през първата централна банка в средата на 17 в Стокхолм. Чича ви Ротшилдс по късно иде, а ако трябва сме съвсем точни всичко почва от рицарите тамплиери. Яко уроци по история :D

Но като цяло преди от пантивека има един пич с бухалка и мускули дето не му се бачка и експолатира този дето бачка, така че за какво си говорим
 
От: Залезът на капитализма

Ето и какво става като системта се поквари,

Всички прилики и събития, който този филм асоцийрате с България от 97 насам, не са случайни, това което чака и гърция, ако не им дойде акъла и резнат статутуквото

[video=youtube;lqEaMT9zC9M]http://www.youtube.com/watch?v=lqEaMT9zC9M[/video]
 
От: Залезът на капитализма

Мани, тая криза ще я преживеем, не е дошло времето да падне още... следващата обаче ще бъде много по-скоро и много по-голяма.
Та при нея няма да му се размине...
ако все пак стане, следващата ще е още по скоро и още по силна...
Няма как да оцелее подобен строй.
Така че ида не падне сега...
те интервалите са все по-кратки и бурята е все по-силна...

лелле ти си бил скрит поет бе
музата ти идва след като те поебат мангалос и селянакис даровит си не може да се отрече!
Пускай по=често да те ебат белким некои бисери прочетем ние сосиалистите от измислен капиталиситескиулчиндолскикенефос като теб!
 
От: Залезът на капитализма

С цялото ми уважение към този професор, но филма и идеите в него ми се струват една голяма глупост. Капитализъм, комунизъм, фашизъм, са просто идеологии за пред масите с които се замаскира едно просто човешко качество - алчността, алчност за пари и за власт.
Единственото което можем да направаим е "да следваме тренда" - веднъж сме монархисти, след това комунисти, после капиталисти, след време кой знае .....
Честно и справедливо ли е?
*ба ли го !
Можем ли да направим нещо ?
Съмнявам се.
Пиян ли съм?
Със сигурност ! :beer:
 
От: Залезът на капитализма

Още един жертва на измама - Харконе първо ги гледай и после ги пускай.
Тоя е жив кумунист а накрая като заговори и а Маркс вече бях убеден че му бяга центровката.
Отдавна съм предубеден към такива гурута - Винаги е една и съща чорба използване на подбрани факти за да подсилят тезата - премълчаването на други и тн.

А тоя толкова слаб че накрая даже не успях със сигурност да разбера за какво се бори и какво всъщност предлага.
 
От: Залезът на капитализма

Още един жертва на измама - Харконе първо ги гледай и после ги пускай.
Тоя е жив кумунист а накрая като заговори и а Маркс вече бях убеден че му бяга центровката.
Отдавна съм предубеден към такива гурута - Винаги е една и съща чорба използване на подбрани факти за да подсилят тезата - премълчаването на други и тн.

А тоя толкова слаб че накрая даже не успях със сигурност да разбера за какво се бори и какво всъщност предлага.

Няма измама. Нищо не се предлага. Обсъжда се икономическата действителност в USA от WW2 до наши дни.
 
От: Залезът на капитализма

Има измама загубих половин час без да науча нищо ново - и после що съм скептичен към всякакви семинари и други подобни.

Тия в залата трябва добре да са им платили като гледам накрая как ръкопляскаха от кеф че свърши.
 
От: Залезът на капитализма

Има измама загубих половин час без да науча нищо ново - и после що съм скептичен към всякакви семинари и други подобни.

Да съм писал, че давам линк към нови идеи за стари комунисти? :mrgreen:
Напротив, по-горе споменах, че тези проблеми съм ги слушал и преди.
 
От: Залезът на капитализма

Добре, че не го гледах :lol:
 
От: Залезът на капитализма

Добре, че не го гледах :lol:

Гледай го, гледай го. Тези проблеми, с които ние сме запознати, за теб вероятно са нови. :p
 
От: Залезът на капитализма

Изгледах само първата част. В момента, в който чичкото каза, че японците са вече 23 г. в икономическа депресия, ме загуби за слушател.
 

Горе