Заплати, заплати..

testkiwi

Well-Known Member
Привет, искам да разбера какви са нагласите според предприемачите относно заплатите (нето) на няколко вида it специалисти. Ще съм Ви много благодарен. Става дума за кадърни с опит, а не за учещи се.

Отговорете примерно така (чисто пари стартово):

Full stack developer - 3000
Front-end developer - 2500
.net developer - 3500
QA - 1500
System administrator - 2200

Това са примерно моите цифри, според Вас какви са справедливите заплати?

Благодаря.
 
Full stack developer - 3000-4000
Front-end developer - 2000-3000
.net developer - технически неграмотни и объркани хора за тях 200 лв без удръжките
QA - 1500
System administrator - 3000-5000
 
Дефинирай опитни, че някои мислят senior се става за 3 години, други за 10.

Това което аз разбирам под кадърни цифрите са:

Full stack developer - 4000
Front-end developer - 3000
.net developer - 4000
QA - 2000
System administrator - 4000
 
Под опитни разбирам поне 1-2 години реално работа някъде, не завършил софтуни вчера.

Добре, горе-долу съм в посочените граници.
Голям проблем са офисите, 7 бона за 200 кв. не мърдат в стъклените сгради, за кепитъл форт дори не говоря :Д
 
1-2 години не са опитни кадри. За толкова "опитни" намали заплатите, които виждаш в темата между 30 и 50%.
Винаги ще има тарикати да искат повече, но за толкова малко стаж повече не заслужават. Най-много за тези 2 години да са им избили тъпотиите от софтуни.
 
Full stack developer - 3000
Front-end developer - 2000
.net developer - не мога да отговоря
QA - 1800
System administrator - 3000
 
Какво казва моя приятел Айнщайн: "Всичко е относително". Към тия цифри добави 15 години опит трябва да умножаваш с коефициент 2, 3 или 4 :)

това е за жени кво ще кажете за ц/ц++
2lncy04.jpg
 
Голям проблем са офисите, 7 бона за 200 кв. не мърдат в стъклените сгради, за кепитъл форт дори не говоря :Д

В Capital Fort всички етажи за заети вече, но отзад се строи Sky Fort, който ще бъде доста по-висок. За там нещо може да мислиш :)
 
Какво общо има c/c++ с проичването на @traki :). Явно иска да наеме хора с тези профили, така че колко взимат с-тата и дваварите го боли фара.

Защо не пробваш BSR? Наскоро пуснаха BSR2 така че може да имат места (намира се зад Sky City).
 
Какво общо има c/c++ с проичването на @traki :). Явно иска да наеме хора с тези профили, така че колко взимат с-тата и дваварите го боли фара.

Защо не пробваш BSR? Наскоро пуснаха BSR2 така че може да имат места (намира се зад Sky City).
Харесал съм си една дето се казва Vertigo, 12.5 евро излиза на квадрат без ддс
 
Вертиго-то не е лошо, много добре изглежда, но е на много криво място и няма транспорт до там. Трябва да да даваш някой лев отгоре хората да пълнят резервоарите и да идват с коли :)

Иначе преди 2-3 години същата беше и цената в ESTE-то до Интерпред, което си е топ локация и има метро.
 
Привет, искам да разбера какви са нагласите според предприемачите относно заплатите (нето) на няколко вида it специалисти. Ще съм Ви много благодарен. Става дума за кадърни с опит, а не за учещи се.

Отговорете примерно така (чисто пари стартово):

Full stack developer - 3000
Front-end developer - 2500
.net developer - 3500
QA - 1500
System administrator - 2200

Това са примерно моите цифри, според Вас какви са справедливите заплати?

Благодаря.
Имаше наистина един калкулатор, който се въртеше във фейса. Това са може би цени на IT специалисти с джуниъри или мидъл левъл. Според мен трябва да има рейндж, който да описва нивото на познания и разбира се годините опит. Но горе долу - това са. Може би бих сложил 2000 за QA и 2800 за системен. И пак казва, това е в случай, че са с 2- години опит. :) Поне по мои наблюдения.
 

Горе