Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Статус
Not open for further replies.

Sky

Well-Known Member
Наскоро написах един неудобен за някои хора пост и сега щели да ме съдят, и се чудя да трия ли поста или да се съдим.
Поста е в личния ми блог и никак не ми се иска да трия нищо там.
http://uphero.biz/sigurnosta-na-vashite-danni-v-balgarskite-onlajn-magazini-i-po-tochno-www-nex-bg/
Ето линк към поста.
Дайте съвет как да постъпя - човешки и да изтрия поста макар отсрещната страна да се държат нагло и арогантно или да го оставя и да се съдим?
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

този сайт не е ли на един с маймунка аватар от форума?
музилм или нещо от сорта?

Ако са оправили проблема, можеш да махнеш имената на магазина и да напишеш че са си взели урок и са го оправили и да запазиш поста си, да не се занимавате с караници и да предупредиш потребителите за какво да внимават.
Всичко това са ти плюсове за всички, а това със съденето... и двамата сте млади и не вярвам да ви се занимава с глупости? Пишете си лично най добре на лс.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Абе как ще триеш !!!!!

Аз лично четох статията и много ми хареса а освен това мисля че си прав.

Няма да триеш нищо.
Има си конституция която ти защитава правото ан свободно мнение и правото да го исказваш.

Особено ако както казваш са нагли и арогантни. Няма да триеш! Ще дадеш лош пример. И други ще тръгнат да искат да се трият други постове.

Ако бяха дошли да говорят с теб, нормално , да обеснят че са оправили проблема и етц. Да го свалиш или да напишеш продължение примерно.

Ама каквото повикало такова ....
 
От: От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Е за какво ще те съдят даже пари трябва да ти дадат,че си им показал уязвимост на страницата
Уронвал съм им "престижа"

този сайт не е ли на един с маймунка аватар от форума?
музилм или нещо от сорта?
Същия - http://www.predpriemach.com/member.php?u=9427
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Абе как ще триеш !!!!!

Аз лично четох статията и много ми хареса а освен това мисля че си прав.

Няма да триеш нищо.
Има си конституция която ти защитава правото ан свободно мнение и правото да го исказваш.

Особено ако както казваш са нагли и арогантни. Няма да триеш! Ще дадеш лош пример. И други ще тръгнат да искат да се трият други постове.

Ако бяха дошли да говорят с теб, нормално , да обеснят че са оправили проблема и етц. Да го свалиш или да напишеш продължение примерно.

Ама каквото повикало такова ....
Тея и те ме плашеха с съд ама се загубиха нещо - http://uphero.biz/podigravkata-na-ueb-mastarite-elegance-bg-sas-shopix-bg/

Бе даже и да ме осъдят, качвам блога нейде в чужбина и поста ще си стои вовеки веков
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

нека ти платят за да изтриеш поста
по-добре така отколкото с години да се влачите по съдилища и сума ти пари

разбира се ако изберат второто, ние ще се погрижим да ги разберат всички във бранша
ти само кажи ако започнат дело
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Току що го тествах оправили са си го,вече не действа,така,че статията ти става безполезна според мен де, ама ти си знаеш
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Току що го тествах оправили са си го,вече не действа,така,че статията ти става безполезна според мен де, ама ти си знаеш
То оставаше и да не са го оправили....
You must spread some Reputation around before giving it to uphero again.

Аз и друг път съм ти казвал че много ти харесвам блога, много е вдъхновяващ. Тъка че смело !
Мерси
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Ей, ама така бързо и толкова много, рядко излизам извън кожата си!

Дълго време мълча по теми свързани с този смолянски младеж, който си мисли че е хванал господа за шлифера като ръга фейсбук страници и кво ли не.
Дайте сега малко сериозно и по темата:
Първо извъртяха тука некви си обяви за магазина с неадекватни обяснения и условия. Супер смехория и излагация. Второ не може, не бива и не трябва когато ти и наборчето ти 88 или '89 беше не помня, сте забучили фирмата си 3 дни преди да си пуснеш обявата тук с колосалната вноска на капитал от 2 по 10лв лева да си позволяваш начин и тон на разговор какъвто единият тук често показва и демонстрира. Ако оставим в страни, че нито знаят с кой говорят, нито нищо, което предполага да покажеш малко уважение и такт, но не би. Щото не е като да си игральон с Х5-ца, ама да скимтиш като смениш ремък....

И така по казуса! Аз не бих пипнал нищо по текста и публикацията! За това, което ти показа се плащат пари, при това много, а не се съди. Да давам ли пример колко компании плащат за откриване на пропуски по системите им? Супер заинтригуван съм на какво основание ще заведат иск?! Ние сме от световната галфониада първенци, а той ни помогна да не се излагаме като кифладжии и за тва искаме да го осъдим. От къде на къде ще ни спира да си ороним престижа сами?!

Подобни заплахи за съд са не само смешни, но и крайно нелепи. Въпреки това, дори за това е нужен капацитет да го осмислиш, които явно е под нужните нива.

И за да не съм голословен и да кажете, че на чужд гръб и 100 тояги са малко ще ви кажа случка от преди няколко месеца. Свърза се с мен някакъв си началник от един голям доставчик на интернет в София, който по същият начин ме плашеше със съд за публикация в мой сайт и това, че са си продали клиентската база. Разбира се върнах на човека отговор, защо е формулирано така, принскрийнове от ф-ри, с чуждото име вече на другата компания и пожелание за успех в иска. Минаха вече 10 месеца и нищо.

Преди 3 години изтипосаха фирмата и единият ми магазин на 1ва страница във вестник. Изсипаха сума ти помия и какво? Съд? Не, и до сега. И защо? Защото нищо не беше вярно.

Нека пробват да те съдят. Интересно за какво? Аз на твое място бих се придържал към изначалното - искаше да им помогнеш, да им покажеш техен проблем и да предпазиш беззащитният БГ потребител. Аз така разбрах публикацията ти и съм радостен, че ти изкочи като един кибер Батман и ме спаси. Сигурен съм, че не съм единствен.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Според мен само се опитват да те спашат, ако все пак заведът дело 100% ще го загубят.

пп. ама са бахти смешниците вместо да признаят грешката и да ти кажат мерси, те плашат. Мутренска му работа!
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Не съм оставал с лошо впечатление от михлюзина, поръчвал съм му и дребни услуги. Всичко винаги е било много точно, но малко са се изсилили в случая :)

Аз даже бих бил благодарен, ако някой открие уязвимост из мои скриптове, вместо да направи някоя мизерия. По тая логика Майкрософт трябва се съдят с половината планета.

Да те бяха помолили да драснеш два реда когато го фикснат, че никой не е защитен от грешки, но са взели своевременни мерки защото клиентите им са на първо мясято и се грижат за системите си, но вече всичко е наред, бла-бла и etc...

Просто няма лошо да си прознае грешка.

пп: продължавам да твърдя, че поне визуано магазина им изглежда много добре, макар включително и автора на темата да не е съгласен...

Дръж си на своето щом им се занимава. То така лесно да се дава акъл де, когато не ти се пише на гъза, ама май няма какво толкова да стане освен да си загубят времето(и твоето).

ппп: сега системата ако беше на джаба сигурно нямаше да с стига до подобни неща, ама пустото му пхп... :/
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Значи, ти им показваш грешка, която, ако беше станало нещо и да изпищят клиенти, просото щяха да заминат на кино и се държат нагло и аругантно заслужават да стои поста, че и да се разпострани!! Редното беше да ти благодарят, та както казаха и колега да си платят (да те почерпят) за услугата, която си им направил! НЕ ГО МАХАЙ, нямат основание да те съдят, а дори и да го направят 101% ще загубят и после ще можеш ти да заведеш дело, което вече ще спечелиш! ;) Успех и не се давай на смешници
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Е нали бехте общност тука (кой го беше казал...) Щехте да си помагате и прочие, а вече се налазихте :D

Пратете си по 2 лс-та и сгъвайте цирка. Херото може да остави примера (че нали е поучителен) и да махне името на сайта. Все пак ако не е било умишлено, не виждам защо ще вреди на съфорумец...то са дай да си дебнеме сайтовете за дупки и да пишеме по блоговете :D Това ли е героизмът всъщност?!!
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

То ако всички тръгнат да се съдят представете си само каква лапалума ше има за адвокатите:shock:, примерно собственик на онлайн магазин съди всички свой бивши или настоящи клиенти постнали лоши коментари за магазина му по форуми, нали е безумно това, какво значи уронва престижа,всеки има право да говори и пише каквото си иска нали за това има свобода на словото уж:).

Най-добрата тактика в случая е да се благодари и да се помоли автора да премахне поста си и да се коментира, че магазина ще отстрани проблема възможно в най-кратки срокове също така да се извини на клиентите си,че са били застрашени личните им данни или са били ощетени по какъвто и да било начин, това е запазване на престижа,а не да се реагира грубо и с заплаха за съд.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Е нали бехте общност тука (кой го беше казал...) Щехте да си помагате и прочие, а вече се налазихте :D

Пратете си по 2 лс-та и сгъвайте цирка. Херото може да остави примера (че нали е поучителен) и да махне името на сайта. Все пак ако не е било умишлено, не виждам защо ще вреди на съфорумец...то са дай да си дебнеме сайтовете за дупки и да пишеме по блоговете :D Това ли е героизмът всъщност?!!

Може би, но при друг подход. Да се плашим със съд, а да си коментираме общности?! Мнеее, няма как.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Колегата михлюзин да вземе пример от shopix.bg, които елегантно се извиняват
и дори ти благодарят за случката
с бутоните идиот1, идиот2. Отдавна не се бях хилил така, както когато прочетох статията ти.:)
Та с две думи, така трябва - достойно да се излиза от положение, а не чрез заплахи.

И този лаф също ми хареса и развесели: Uphero = новият сибер Батман :clap:

Че кой съди Батман? :)
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

нека ти платят за да изтриеш поста
по-добре така отколкото с години да се влачите по съдилища и сума ти пари

разбира се ако изберат второто, ние ще се погрижим да ги разберат всички във бранша
ти само кажи ако започнат дело

Що за глупост ! Да си платят за да махнеш не удобна рецензия ? В крайна сметка блога за изнудване ли е или показва някаква обективност ?
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

ляляляля, е те щото са предположили, че правилната тактика е да му вземат страха.... изхождайки от начинът му на писане...бая бая лош е :D Но за мен лично в случая не е прав, всеки може да открие и 2 и 200 в нета, но не всеки може да стърпи героизмът си - викат му мъдрост дъртаците :lol:
 
Статус
Not open for further replies.

Горе