Започвам нов проект с Opencart, нуждая се от съвет

ewmniki

New Member
Здравейте,
Имам много опит с woocommerce, но от както разглеждам форума започнах да обмислям стартирането на новият си интернет магазин с opencart.
Инсталирах 3.0.2.0 за проба малко да си поиграя, но сякаш за сега е трудно да се намерят отговори на въпроси свързани с тази версия, като например бг превод и да направя продуктите в две колони като се влиза от мобилно в категориите (това са дреболии разбира се).

С коя версия ще ми препоръчате да започна и коя тема да избера (магазина ще бъде за електроника).

Поздрави!
 
Започни с версия 1.5.6.4
Едно си баба знае, едно си баба бае ... Друго си да започнеш нов проект с нещо, което end of life преди 4 години и половина (април 2014). Между другото същото го казах преди 3 години, когато в друга тема пак даваше същия акъл да не се започва на 2.

По темата карай си вуу като си му свикнал и не слушай форумните "гурута", които са като коне с капаци понеже разбират само от едно нещо.
Имам проекти на двете системи. Като си работил с WP+WOO в опънкарта ще ти се струва всичко се прави през гъза (то си е така де).

Предварително отговарям на коментари от рода магазин се прави на система за магазин, а не на блог цмс с плъгин. Бабини деветини.
Единственият ботълнек в един олнайн магазин не е броя на листнатите продукти (милиони), а броя на поръчките които може да поеме едновременно.

Ако все пак решиш да се забъркваш с опънкарт карай на 3-та версия, казвам ти го като програмист. Там най накрая има нормален темплейт енджин.
Предварително отговарям на коментари от рода, ама то няма модули. Не се връзвай на настройвачите, които без готов модул нищо не могат да направят.
 
Последно редактирано:
3.0.2.0 е излезнал преди 3 месеца, в момента все още се работи активно по отстраняване на бъгове на последната версия. Ако не ти е спешно, изчакай да пуснат 3.0.3 или 3.1, не знам какъв номер ще му сложат.
 
Едно си баба знае, едно си баба бае ... Друго си да започнеш нов проект с нещо, което end of life преди 4 години и половина (април 2014). Между другото същото го казах преди 3 години, когато в друга тема пак даваше същия акъл да не се започва на 2.

По темата карай си вуу като си му свикнал и не слушай форумните "гурута", които са като коне с капаци понеже разбират само от едно нещо.
Имам проекти на двете системи. Като си работил с WP+WOO в опънкарта ще ти се струва всичко се прави през гъза (то си е така де).

Предварително отговарям на коментари от рода магазин се прави на система за магазин, а не на блог цмс с плъгин. Бабини деветини.
Единственият ботълнек в един олнайн магазин не е броя на листнатите продукти (милиони), а броя на поръчките които може да поеме едновременно.

Ако все пак решиш да се забъркваш с опънкарт карай на 3-та версия, казвам ти го като програмист. Там най накрая има нормален темплейт енджин.
Предварително отговарям на коментари от рода, ама то няма модули. Не се връзвай на настройвачите, които без готов модул нищо не могат да направят.

Благодаря ти за съвета, накрая ще си остана на woocommerce. Единствената причина да искам да премина към opencart е че темите са наистина responsive за разлика от wordpress. Но пък както каза с новата платформа всичко ще ми е странно доста дълго време, така или иначе аз обичам да работя с по 20 продукта на сайт а не с 1000. Още се колебая какво решение да взема, opencart определено разполага с по- добри теми...
 
Аз от Джумла минах на ОС, да ти кажа ударих греда. То вината си е в мен, че познанията ми са куци, но не го разбирам и това си е. Виж на Джумлата бях свикнал с всичко ама тук....
:)
 
Джумла и Уърдпрес не са направени за магазини.Трябват допълнителни плъгини абе куца работа.
 

Горе