Застраховани ли сте?

Имате ли застраховка?

  • Да - Живот

    Votes: 4 16.0%
  • Да - Имущество

    Votes: 6 24.0%
  • Не

    Votes: 10 40.0%
  • Не! И не мисля,че е нужно да плащам излищни пари!

    Votes: 6 24.0%

  • Общо гласове
    25
От: Застраховани ли сте?

Заебете тия простотии с застраховките. Плащаш едни пари и когато се налага да си ползваш услугите за които си плащал се получават филми всеки път.
 
От: Застраховани ли сте?

На база каско и застраховка на имущество. Каското ме въртяха в доверен сервиз и накрая колата беше по зле отколкото когато им я закарах (след лек удар отзад). Накрая си я закарах на моя майстор и ми я оправи и си платих като поп за ремонта в доверения сервиз. За застраховка на имущество, братовчед ми си беше застраховал къщата и след някаква буря и наводнение в къщата (покрива нещо беше пострадал при бурята) не му платиха нищо. В застаховката си пише, че се покриват и природни бедствия и т.н.. Като имате излишни пари за застраховка си ги събирайте в банката и като стане белята си ги ползвайте.
 
От: Застраховани ли сте?

И аз знам за случаи, при които не изплащат застраховките, въпреки че трябва. Тук в България явно не са това, което трябва да бъдат, не си заслужава.
 
Re: От: Застраховани ли сте?

Заебете тия простотии с застраховките. Плащаш едни пари и когато се налага да си ползваш услугите за които си плащал се получават филми всеки път.

Глупости говориш. Веднъж ми се е налагало да ми плащат и платиха като попове. Дано да не се налага пак да се случва.
 
Аз имам само на колата и на апартамента, но това е всичко. За живо, не знам още. Имам приятели, които работят като брокери и казват, че един добре печелещ техен клиент си е застраховал всичко - коли, къща, семейството и друго имущество. Погледнато на годишна база не е много, но му е спокойно. И след 4-5 години плътно използване на услугите не смее да ги прекрати, защото това било няй-тъпото нещо на света. Да се откажеш и да ти се случи. А толкова години - нищо за сега и му пожелавам да е все така - безинцидентно.

Мисля, че си има нужда от всякакъв вид застраховка. Българинът още няма този навик да го прави, а реално не знам до колко и финансовата част го спира. :)
 
От: Re: Застраховани ли сте?

Българинът още няма този навик да го прави, а реално не знам до колко и финансовата част го спира. :)
Застрахователите тук са мутри и мошеници, ето това спира повечето хора - несигурността. Защото дори да си застрахован, не знаеш дали въобще ще ти се плати нещо, ако се наложи.
 
От: Застраховани ли сте?

Имам застраховка "Живот" + критични болести + няколко други полици, но не защото имам необходимост, а защото реших че 40 лева на месец, не са кой знае колко.
Какво ме накара да го направя? Условията в БГ държавни болници, парите, които се полагат на болния на ден...
Надявам се да не ми се налага да разбирам дали са мошенници :)
 
От: Застраховани ли сте?

Нямам нужда от застраховка. Ако ми се случи нещо, аз (ако съм останал жив) или близките ми ще бъдат съсипани и хич няма да им е до киснене по офиси за молене за пари от тези, дето трябва да ти ги дадат по принцип или пък в най-лошия случай до съдебни разправии като се има предвид доколко функционира съдебната ни система. Намирам плащането на застраховка за хвърляне на пари на вятъра. Ако искам да съм спокоен, по-разумно е да вложа пари буквално в сигурността на себе си или имуществото си, а не да го давам на някакви си. Ако искам да нямам проблеми с жилището си, просто ще трябва да си държа пари на страна за евентуални ремонти. За колата важи същото. Ако толкова се страхувам за живота си или за конкретно свое имущество, най-сигурно е наемането на охрана.
 
От: Re: Застраховани ли сте?

Застрахователите тук са мутри и мошеници, ето това спира повечето хора - несигурността. Защото дори да си застрахован, не знаеш дали въобще ще ти се плати нещо, ако се наложи.

Направо си го каза :) Ако се тегли кредит от банка, задължително се прави застраховка живот, но знам случаи, в които са почивали хора и застрахователите са носили вода от 10 планини, само за да не изплатят ипотеката
 
От: Застраховани ли сте?

Хаха, с цялото ми уважение но по негативни коментари за застаховки не бях чел и да не се препоръчва това направо е смехотворни.

Има едно важно правило:
Когато ти гори дома, не можеш си купиш застраховка!

Застраховките са едно от фундаментланите нещата за истинския бизнес, без тях се излагате на огромен риск. А ако сте алчни за печалба и не плащате си е ваш проблем. Чудно ми е изгори ви склада със стоките и какво ще говрите после.

В БГ има добри застрахователи и никой не ви бие през ръцете да избирате тях, има и западни застрахователи, като условията и премиите ще бъдат почти едни и същи.
 
Последно редактирано:
От: Застраховани ли сте?

Българина е свикнал също да чука на дърво и да си каже това няма да се случи на мен.. Вчера бях на лекция и гледах ужасяващи статистики за катастрофите в последните години. Също голямото заметресение,което "разтресе" града ми,уви чак сега хората тук се сещат да се застраховат ..
 
От: Застраховани ли сте?

[video=youtube;Jq6it7Zv538]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Jq6it7Zv538[/video]

:D :D :D :D :D
 
Re: От: Re: Застраховани ли сте?

Застрахователите тук са мутри и мошеници, ето това спира повечето хора - несигурността. Защото дори да си застрахован, не знаеш дали въобще ще ти се плати нещо, ако се наложи.
Не искам да те сдухвам, но доста бизнеси са водени от "бизнесмени", ако ме разбираш правилно. :)

Мен ме дразни момента с голямото циганен около плащането на щети. За сега са ми ги плащали, но се чака, 100 000 документи, не знам си какво и просия е като цяло. За това съм и леко негативно настроен. Няма го момента да кажеш "случи ми се случка" и те да направят всичко възможно да ти помогнат. Малко си е тегаво в това отношение. ;) Извратено е тук понятието застраховане и самата некоректност го прави такова. Ти си плащаш месеци, години и накрая ти се случва инцидент и хоп....ама то не знам си какво и не знам си защо ти се обяснява, вместо да ти се помогне.

Докато това не се изчисти като практика и аз не мисля да предприемам нещо. Сори, но ми се наложи веднъж (не бях виновен в ПТП - леко де) и ме бавеха с месеци за някакви смешни пари. А преди това бях донор години наред. Не искам за здравето ми да прилагат същите методи. Както се вика там е до секунди време за решаване на финансови въпроси. ;)
 
От: Застраховани ли сте?

Гласувах с не.

Офтопик:
Само срещу "идиоти" и други които казват какво трябва да правя.
(усещам ги, както Уесли Снайпс вампове :twisted: )
 
От: Застраховани ли сте?

Мой приятел обърна колата по покрив, яко заоора на един завой в града. След месец колата бе бракувана и взе повече от застраховката си.

Има различни случаи и затова има различни документи. Не случайно в САЩ дават луди пари срещу застрахователни измамни, явно нашите искат се предпазят.
 
Последно редактирано:
Re: От: Застраховани ли сте?

Мой приятел обърна колата по покрив, яко заоора на един завой в града. След месец колата бе бракувана и взе повече от застраховката си.

Има различни случаи и затова има различни документи. Не случайно в САЩ дават луди пари срещу застрахователни измамни, явно нашите искат се предпазят.
Тук съм много съгласен с теб. Лошото е, че гледат на тях да им е ОК, не на клиента, което пак е някакво оправдание след като ще изплащаш, но не е морално. И то никак.

Имам един приятел, който му открадната БМВ-то (много ги крадат тия коли, както и Аудитата). Той звънна каза, че му е открадната и те му казаха, че всичко е ОК само да уведоми брокера си, но не му казаха, че това трябва да се случи в 3-дневен срок. Нали, той тук си е виновен, защото е блял, но поне можеха по-голяма помощ да му укажат. И в момента йок кола, йок пари. Пичът е с няколко хилядарки назад.

Разбирам, че се опитват да се предпазят, но на мен като потребител ми се явява малко гадна постъпка. Друг е въпроса колко щяха да го мотат ако бяха тръгнали да му я изплащат. И такива случаи знам. ;)
 
От: Застраховани ли сте?

Идеята на застраховането е спокойствието и сигурността, точно като брака и ходенето на работа. Всички тези неща действат като панацея в съзнанието и се получава някаква безумна илюзия за нещо сигурно. И много хора намират сигурност в тези неща, обаче при мен нещо не се получава. Не мога да си "купя" спокойствието, т.е. купуването на застраховка не ми дава спокойствието и сигурността, от които имам нужда. Купувам само туристическа здравна + опция за зъболекар, първо защото е задължителна и второ ако трябва да ползваш техните болници работата става дебела.
 
От: Застраховани ли сте?

Като имате бизнеси и солидни материални активи, тогава пак не плащайте! После що сме на това дередже, БГ всички мисля да се скатат някой леф и да не го дадът, на запад всичко живо застрахова ама ..... бе и тук ще дойде акъла!
 

Горе