Зациклих на със и без www

madgooglebot

Well-Known Member
Как да направя така че, сайт да се индексира по един и същ начин от търсачките със изписване и без на www.
Нещо с 301 редирект четох..ама толкова и разбрах :) В .htaccess ли се пише нещо, къде ли.
Много ще се радвам да ме светнете как се прави това :)
 
От: Зациклих на със и без www

има много по темата

Код:
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^tvoiadomein\.com$ [NC]
   RewriteRule ^(.*)$ http://www.tvoiadomein.com/$1 [L,R=301]

това ще направи само с www. да се зарежда сайта
BTW:
До като съм писал po_taka отговорил
 
Последно редактирано:
От: Зациклих на със и без www

Супер! Мерси много :)
Ще го тествам още утре.

ПС; .htaccess-a само на главната нали, понеже има още няколко в други директории, или навсякъде трябва да е така
 
От: Зациклих на със и без www

Да, в главната. Правилата описани в този .htaccess важат за поддиректориите на тази директория в която са описани. Когато в друга директория имаш такъв файл, то правилата съответно се отнасят за самата нея и поддиректориите и и т.н. Обикновенно в главната директория се поставят основните правила (както е показано по-горе) а в поддиректориите се поставят такива като ограничаване на достъп до тях (поне в повечето случаи).
 
От: Зациклих на със и без www

.htaccess определя поведението на броузера.

Google Webmaster Tools определя поведението на googlebot. Направи си акаунт ако нямаш и му задай как искаш да ти индескира сайта.

Желателно е да приложиш и двата метода - .htaccess + GWT
 
От: Зациклих на със и без www

.htaccess определя поведението на броузера.
Hypertext access (.htaccess) се ползва на ниво сървър работещ с Apache. След като/ако има такъв файл поставен в директория на този уеб сървър се изпълняват условията от него.
 
От: Зациклих на със и без www

Чудесни пояснения, точно като за мен :)
Мерси на всички! Бачка вече "Perfect. Your website with or without www redirects to the same page."

А това специални инструкции за другият бот ли са?

# correct urls for yahoo bot
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\..+$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !/$
RewriteRule (.*) %{REQUEST_URI}/ [R=301,L]

Ако е така, тогава и за яндекс ли трябва да се прави?
 
От: Зациклих на със и без www

А някакъв друг начин сещате ли се, тъй-като тези инструкции явно са в конфликт с "mod rewrite rules", които са в .htaccess-a и някои функции на системата спират да работят.
 
От: Зациклих на със и без www

Хех как хубаво почнахме..а са как ме наби да се връщам в първи клас :D

Няма, нищо не става с тоя .htaccess Твърдо е обладан от рулс на синдикат системата.
Без инструкция с .htaccess-a няма ли начин?
 
.htaccess directives provide directory-level configuration without requiring access to Apache’s main server cofiguration file (httpd.conf). However, due to performance and security concerns, the main configuration file should always be used for server directives whenever possible.

опитай да вникнеш в това точно, има го в линк който дадох по-горе
 
От: Зациклих на със и без www

Брех..щото явно трябва много малко акъл за това :D
Кат сме свикнали на цпанело да гледаме само кат на администрачка на базите..е така и колкото и под носа да ми виси това "пренасочване" няма кой да влеза да види за кво иде реч вътре аджеба :D

Мерси много! Сега е ОК
 
Реално погледнато тази функция на cpanel прави точно това което е написано още във второто мнение.
Добавя правилата в .htaccess файла, нищо повече.
 
От: Зациклих на със и без www

Възможно е.. Но каквато и да е намеса от мен в директно в .htaccess-a спираше някои функции на системата (пробвах 7-8 пъти най-различни едити) В самият файл има поне 30 реда код на системата syndicat, явно има конфликт когато се пипа директно вътре и няма когато пък корекцията прави сървъра...Нямам идея, аз cpanel ползвам само заради базите, а пък в аксеса - съвсем не пипам, но сега бачка добре - пренасочва и работят функциите.
 

Горе