Защита на .bg домейн след налична търговска марка

Georgi

Active Member
Имам .bg домейн закупен без основание, просто защото ми харесваше. Случайно погледнах, че има регистрирана търговска марка от някакви хора. Възможно ли е да се създаде основание за домейна след като вече я има марката?

Т.е. да се готвя ли да прежаля домейна?
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

При евентуален арбитраж е по-вероятно да ти го вземат. Ще им е по-трудно ако си го защитиш, например да си създадеш фирма с името на домейна и да промениш след това основанието на домейна. Или да пробваш да си регистрираш ТМ с името на домейна + .бг.
 
Последно редактирано:
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

Мдаа, и аз мисля че домейна ще отпътува. Поне ще имам време да си направя редиректа като хората и да им го предложа за 150 EUR (вместо да плащата 100 + 30 EUR за арбитриране и годишна такса без ДДС)
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

преди да регна бг домейни гледам за марки фирми и т.н
жалко че ще ти вземат домейна ,но се бори не го давай поне засега
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

Ако си регистрирал домейна преди да е имало търговска марка пак ли може да ти го вземат? В такъв случай не би трябвало да е възможно.
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

А те въобще тръгнали ли са да претендират?
Виж първо дали развиват дейност и каква точно, ти развий домейна в съвсем различна. Не се отказвай, дори и да си го потърсят, кажи че работиш по него и че си хвърлил доста усилия и средства. Това ако изобщо ти се занимава де...
И странно че някой е тръгнал да регистрира марка, а не е купил домейна!? Има ли още такива?!
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

Ако е закупен преди рег.на търговска марка - твой е. Ако е обратното, при евентуална претенция от тяхна страна - техен е. За домейните .бг е така. За останалите - не
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

zarrini - говориш глупости. :)
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

Възможно е, но бъди конкретен!
Ако се закуча и подам заявка за регистрация на марка съдържаща думата от домейна, но в друг клас от вече регистрираната и означава че гаранциално ще ми отнемат домейна ли?
Ако си изпадал в подобна ситуация разбирам, но ако не си...
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

...разбирам...

Интересно, разбираш значи ;).
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

Ако купиш orbit.bg и е сайт за дъвки, имат право да го вземат. Ако orbit.bg е сайт за запознанства на разведени от малцинствата, не могат да го пипнат.
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

Ако купиш orbit.bg и е сайт за дъвки, имат право да го вземат. Ако orbit.bg е сайт за запознанства на разведени от малцинствата, не могат да го пипнат.

Не съм съгласен. В регистъра имат малко завъртяни условия за ползване и могат да вземат домейна, независимо от тематиката му. Условието за това е да има пълно съвпадение на запазената марка и на регистрирания домейн. И също така запазената марка трябва да е регистрирана преди покупката на домейна. Разбира се, тук не става въпрос само за запазена марка, а важи въобще за всичко, даже някой може да има никому неизвестна фирма, която случайно да съвпада с домейна и да е регистрирана преди покупката на домейна - тогава има право да го оспори и по всяка вероятност да спечели арбитража. За това покупката на домейн .bg трябва да става само с основание за защита.
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

Домейна е регистриран СЛЕД като те са регистрирали търговската марка. По принцип те се занимават с офлайн бизнес и не знам дали ще си поискат домейна, но ми е ясно че ако го поискат ще си го вземат. Затова съм предприел необходимите действия за правилното пренасочване.

Въпроса беше дали може създаване на основание да реши проблема, но след като погледнах общите условия на Регистър-а явно не може.

Здраве да е. Понеже си подбирам внимателно битките в които да участвам, тази не е от онези които си струват :)
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

ако си го защитиш както трябва, и при евентуален арбитраж предоставиш добро становище - няма да имаш ядове. Спечелих домко и стандарт без проблем.
 
От: Защита на .bg домейн след налична търговска марка

ако е дума която е за широка употреба например sun - слънце никой не може да ти го вземе ако ще да е регнал преди 20 години фирма с това име, но е орбит.бг примерно както колегата горе дава пример ти го взимат от воле :)
 

Горе