Защита против дублиране на съдържание (за артикъл директории)

mlazarov

Active Member
Здравей, обмислям направата на инструмент за защита против дублиране на съдържание в артикъл директории.

Става дума за плъгин, който ще се инсталира на wordpress блоговете и ще следи при добавяне на статия дали тя е уникална или се припокрива в голям % се други публикувани съдържания, съответно ще предуреждава собственика на директорията, че статията вече е пускана другаде.

Въпроса ми е дали има интерес към подобен продукт и колко бихте платили за използването му?
 
От: Защита против дублиране на съдържание (за артикъл директории)

Звучи доста добре. Хубаво ще е да работи и за бг директории. Относно цената - зависи от продукта и търсенето.
 
От: Защита против дублиране на съдържание (за артикъл директории)

Инструмента би спестил време,но ето 2 негатива още от сега:
1. WP - не всички го ползват.
2. Трябва директорията да е много оборотна, да има десетки добавяния на ден за да има смисъл от този инструмент. При условие че се пускат по 5 статии на седмица в една директория, то една ръчна проверка с Адвего Плагатиус отнема само още няколко минути при модерацията, така че един платен инструмент би бил неизгоден.
 
От: Защита против дублиране на съдържание (за артикъл директории)

Напълно съм съгласен с irgy. Ако ще правиш нещо ОК но едва ли ще изкараш пари от него и то за BG. по-dобре се преориентирай :)
 
Не става дума за правене на пари, а за избиване на хостинг+домемей - напълно наясно съм, че от 20 директории в бг няма как да направя избиване на труда за подобно нещо ;)е
Обмислям нещо от сорта на 5-6лв на година.

Отделно не е фиксирано да е само за wordpress - ще има API интерфейс, през който всякакви сървиси да могат да се обръщат.
 
От: Защита против дублиране на съдържание (за артикъл директории)

Спечели ме като клиент :)
 

Горе