Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

parvan90

Member
Ако съм объркал мястото на темата, извинявам се предварително - моля не започвайте веднага да ме хулите!

Относно въпроса ми - защо Гугъл не ме открива по ключови думи? Когато напиша site:aksesoarbg.com , ми показва много индексирани страници , мисля че всички , но по ключовите думи които съм задал въобще не ме открива, дори на 50-та страница , защо така? Задал съм 7 ключови думи - часовници, бижута , аксесоари , колиета , гривни , комплекти , безплатна доставка.
Моля помогнете , отворен съм за всякакви мнения и предложения!

Благодаря предварително!
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

1. Думите, които си избрал са прекалено общи и има голяма конкуренция. Пробвай нещо по-конкретно - мъжки часовници, дамски аксесоари, модни аксесоари и нещо от този род.
2. Нямаш почти никакви линкове.
3. Някои от вътрешните ти страници с продукти не се индексират - проблем.
4. Сайта е грозен и има нужда от тунинговане. Менютата се чупят при ховър. Бутоните и дизайна имат нужда от редактиране.

Бая работа те чака. Запретвай ръкавите и почвай :)
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

Добре, за линковете не мога да си обясня - от няколко дни се занимавам основно с това линк билдинг, къде ли не слагах линкове- по социални мрежи, по сайтове за обяви , къде ли не , защо така се получава, че почти нямам линкове? А можеш ли да ми дадеш жокер, защо не се индексират някой от вътрешните ми страници?
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

4. Сайта е грозен и има нужда от тунинговане.
Бая работа те чака. Запретвай ръкавите и почвай :)

Абсолютно съгласен. Защото:

Относно въпроса ми - защо Гугъл не ме открива по ключови думи? Когато напиша site:aksesoarbg.com , ми показва много индексирани страници , мисля че всички , но по ключовите думи които съм задал въобще не ме открива, дори на 50-та страница , защо така? Задал съм 7 ключови думи - часовници, бижута , аксесоари , колиета , гривни , комплекти , безплатна доставка.
Моля помогнете , отворен съм за всякакви мнения и предложения!

Благодаря предварително!

Отварям началната страница и поглеждам метата.... това title, keywords, description за нищо ги нямаш, трябва основно пренаписване, с така написани мета пак е интересно, че въобще ти показва сайта. Както ги използваш в момента няма смисъл - все едно е дали си с тях или без тях.
После отварям произволен продукт да погледна и какво виждам? Няма заглавие, няма нищо. Заглавието - "Безплатна доставка О13" и някъде в ляво се мъдри едно малко надписче "Обици", което с лупа трябва да го видиш. И отново пълна скръб при тайтъл, кейуордс, дескрипшън. Да не говорим, че няма никакъв текст на страницата на продукта, като се изключи само едно изречение, което не върши никаква работа.

А, и също така - научи се да пишеш правилно, ако ти пишеш сайта, ако ти не пишеш в сайта, то накарай, този който пише да почне да пише правилно или го разкарай и си наеми някой грамотен, че това оказва много голямо влияние, а сайта ти е пълен с правописни грешки.

С една дума - трябва наново да почваш да го правиш. Но този път го направи както трябва, като гледам как си се справил досега - малко ме съмнява да успееш, така, че може би ще трябва да наемаш някой да ти оправи грешките и да ти направи сайта както си трябва!

Успех!
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

И като си слагал линкове на кое място си в класациите в гугъл????
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

Това е проблема, по ключови думи въобще ме няма в класацията или поне не мога да се намеря, разбирам , че сайта ми е едва от няколко дни но все пак поне някъде трябва да ме има.
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

Това е проблема, по ключови думи въобще ме няма в класацията или поне не мога да се намеря, разбирам , че сайта ми е едва от няколко дни но все пак поне някъде трябва да ме има.

Мисля, че ти обясних защо никога никъде няма да те има при така направен сайт! Допълнително ако разбираш подтекст, ReminD ти е подсказал нещичко ;) .
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

Това е проблема, по ключови думи въобще ме няма в класацията или поне не мога да се намеря, разбирам , че сайта ми е едва от няколко дни но все пак поне някъде трябва да ме има.

Ами като те няма никъде как искаш да те намират в google?
Щом те няма, значи няма да имаш трафик, съвсем нормално е.
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

Имай напредвид, че сайта ти е на 30 дена (сега погледнах кога е регистриран). И това е от значение. Нормално е в началото да не може да се класираш по думите които си написал (по тия думи даже няма и да успееш). Заложи на по дълги фрази (а не на точни думи). Примерно "купи подарък". Моя сайт е на първо място (като изключим хората които си плащат за реклама отляво и двете най горе). Не съм специалист по оптимизация и т.н. и въпреки това по още доста двойни думи съм на първо място. Просто си помисли какво биха търсили в google твоите евентуални бъдещи клиенти (примерно ти като искаш да си купиш часовник за теб си, ще търсиш "часовник" или ще търсиш "мъжки часовник с каишка" примерно). След като решиш как би искал да те намират оптимизирай по тези 2/3/4/5 думи. Също не се отказвай ако в продължение на 5-6 месеца имаш само 1-2 поръчки. То ако става всичко отведнъж, всички щяха да го правят. Пусни си нещата за продавани и в други сайтове (освен твоя). Така по една ключова дума съм заел цялата първа страница (позиции от 1 до 5) а от 6 до 10 е сайт от типа аукро в който аз съм на съответните позиции пак с същия артикул.
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

Това е проблема, по ключови думи въобще ме няма в класацията или поне не мога да се намеря, разбирам , че сайта ми е едва от няколко дни но все пак поне някъде трябва да ме има.

Ама ти искаш направо на олипийския стадион да се появиш и да си във финалната група от осем човека!
А не смяташ ли, че има още много участници? Тях къде ги слагаш?
Първо махленски/училищни състезания. После градски, след това окръжни. Чак след това, като се докажеш, се ходи на национални...
И доколкото разбирам от колегите, се опитваш по джапанки да бягаш сто метра гладко.

На нов сайт гошо дава сериозен бонус. Но ако технически е неграмотно направен, няма шанс. И 10 000 връзки да туриш - все тая. Връзките от други сайтове идват на ред, чак когато си се обул в читави маратонки.
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

Не не искам направо на олимпииския стадион , а поне по ключова дума да ме открива ако трябва и на последната страница , но да знам, че ме открива .
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

Кое да те открива?!?!?!? Той гугъл те е индексирал, просто не иска да те отразява да те сложи дори в топ 100 LOL
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

Хайде малко по-спокойно става ли?! Не мисля, че тоя форум е едни да се показват колко са велики и можещи и да набиват в главите на други колко не разбират, а за да си помагат хората.
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

Като за начало оправи онпейдж SEO-то, проблемите споменати от колегите. След като всичко онпейдж е добре оптимизирано, тогава преминаваш към линк билдинга и изграждане на присъствие в интернет.

Оправи онпейдж и тогава пак пиши тук за свъвети относно линкбилдинг.
 
От: Защо Гугъл не ме открива по ключови думи?

Здравей Първан, по принцип и аз съм нов в тази област, но ще ти дам един съвет - гледай какво правят конкурентите в този бизнес. Това, което ми прави на мен впечатление е липсата на адекватни заглавия на странците - примерно страница дамски часовници излиза "Дамски часовници: Часовници, бижута и т.н", което доколкото виждам е дискрипшъна на сайта ти като цяло. Важно е отделните страници да си имат точни заглавия и отделно от това да вкараш текст с присъствие на ключовите ти думи. както казаха и другите - по тези думи, които си избрал доста трудно ще се покаже сайта ти, при положение, че са супер конкурентни и общи, пробвай фрази. Линковете ти ще ги отчете след доста време, на мен ми ги показа 3-4 седмици след събмита. Използвай и различни инструменти от Гугъл като начало - Analytics и Webamster Tools, за да видиш както става със сайта ти. Но най-вече поразрови се из форума и чети - това е най важното. Едва ли някой наготово ще тръгне да обяснява стъпка по стъпка какво точно да направиш

Успех!
 

Горе