Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

KISS

Active Member
Здравейте.

Моля за помощ по един казус, понеже не разбирам много от тези неща.

Защо като прекарам през рутера интернета ми е 25 мегабита даунлоад и 5 ъплоад, а като съм без рутера е 100 и 5 съответно. Ресетнах настройките на рутера към дефаут, но не помага. Да не би да разделя 100-те на 4 по 25 на всеки от 4-те изхода? Това може ли да се оправи?

Това е рутера: http://www.edimax.com/images/Image/manual/Wire/BR-6104K/BR-6104K_M.pdf
 
Последно редактирано:
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

колко пари го зе тоя рутер?
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Май 60 лева беше, ама преди доста години.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

С друг рутер опитвал ли си?
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Вероятно се губят пакетите... Провери дали DSL кабела дали е вкаран напълно и ако това не разреши проблема пробвай да рестартираш рутера с фабрични настройки.
Надявам се това да проработи при теб защото аз в офиса имах сходен проблем и го разреших по-горния начин.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Не трябва да е разположен зад много стени и да има много електромагнитни вълни около него, коледните лампички също оказвали влияние:mrgreen:
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Пъхнати са кабелите, ресетнати са рутер настройките, не е безжичен, става дума за интернет по лан кабел.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Видя ли хардуерното ограничение на ЛАН портовете? - 10/100/1000 ?
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Скоростта я гледам в speedtest.net, към едно и също място, към Сливен, което ми предлага сайта.

Ограничението как да го видя? За портовете на рутера ли става дума? Ей това пише в упътването за скоростта им:
Equipped with four LAN ports (10/100M) and one WAN port (10/100M)
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Доставчика каква макс. скорост ти дава за тази цена, ако плащаш примерно 15 лв скоростта няма как да е 100мб/с
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Приблизително 100 ми е без рутера (директно модема към компа като свържа), но като сложа рутера, тогава става около 25.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

От тука 3 в 1 (тв, нет, телефон) втория пакет, има промоция в момента дават 100 мегабита вместо 50: http://www.blizoo.bg/bundles.html
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

KISS, сложи моля те един друг рутер, за да обясниш емперично на всичките "мрежари-разбирачи" тук в темата, че рутера по подразбиране не трябва да шейпва на 1/4 от капацитета. Доколктоо разбирам от обяснението ти, той просто трябва да прави NATing с DHCP след ресет на настройките по подразбиране. Не вярвам този китайски боклук да е толквоа интелигентен, че да активира Firewall, QoS и Shaping на LAN порт.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Има доста настройки, но не виждам да има някъде думата QoS или Shaping. Има NAT и има DHCP, каквото и да са, активирани са пише. Пробвах да ги спра, но и това не помага. Има и Firewall, то е спряно.
В линка, който дадох с pdf-а се вижда точно какви менюта и настройки има. Ако може някой да ми каже какво да променя, че да не ограничава на 25 мегабита на всеки порт, ще съм му много благодарен :)

От интернет доставчика ми бяха казали на настройки по подразбиране да го ползвам, но не съм им казвал за намалянето на скоростта още.
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Аз обикновено, като има такива проблеми търся сходни в нета и разбирам къде може да е причината, ето примерно тук
 
От: Защо интернета ми е по-бавен през рутер (по кабел)?

Тоест може процесора да е слаб на рутера ли? Ами нали му пише че поддържа 100 мегабита по лан, няма как да успява само 25.
 

Горе