Защо не успяха магазините във фейсбук ?

От: Защо не успяха магазините във фейсбук ?

Как по точно разбра, че магазините не успяха да се наложат във фейсбук?
 
От: Защо не успяха магазините във фейсбук ?

Ами все още си има реклами на стоки във самият фейсбук на стоки маратонки и подобни, само че голяма част от тях не са интегрирани а само имат картинки, но не и цени.
 
От: Защо не успяха магазините във фейсбук ?

:) Приятно ми е да гледам как двама души не могат да се разберат, кой за какво говори.

@JohnieBGN, има платформи които позволяват да вградиш във Facebook страницата си функционалност тип онлайн магазин с категории, продукти с цени и т.н.

@Беджев.... нямам идея защо. Като цяло в България нещата се случват бавно. Един ден, когато генетичния материал се промени а с него и манталитета на хората, може и да има раздвижване. До тогава, хората ще искат да отворят пратката преди да я платят.
 
От: Защо не успяха магазините във фейсбук ?

Аз ми е пределно ясно че има платформи за вграждане, а ти колко български магазина видя вградени?
 
От: Защо не успяха магазините във фейсбук ?

И аз не знам един такъв магазин... явно българите които ползват ФейсБоклук го приемат главно за споделяне на котенца...
При тъпите американци как е?
 
От: Защо не успяха магазините във фейсбук ?

Аз имам такъв магазин, но няма ефект върху продажбите. Правен чрез приложение на Шопмания.
 
От: Защо не успяха магазините във фейсбук ?

То реално няма смисъл да се нагърбваш с допълнителни разходи за интеграция, по добрият вариант е да рекламираш там със средствата или да привличаш, защото има и риск да ти затворят от фейсбука самият магазин ако продаваш реплики и подобни.
 
От: Защо не успяха магазините във фейсбук ?

@abakadaba какво имаш в предвид с това да се промени генетичния материал?
Българина е лъган толкова много, че няма начин това да се промени скро, ,,око да види ръка да пипне ,, така сме свикнали:)
И аз имах на времето магазин с приложението на шопмания във фейса и никаква файда, даже и от платена реклама пак там нямаше никаква полза.
 
От: Защо не успяха магазините във фейсбук ?

Такива магазини можеше да има при по-старите опции на фейса, когато като публикуваш нещо и го виждаха всички фенове/приятели. И имаше хронология по подразбиране. Сега не е точно така и то точно с цел да се дават повече пари за реклама. А така се обезсмисля инвестицията в такъв магазин, защото се заробваш за винаги да даваш пари на фейса.
 
От: Защо не успяха магазините във фейсбук ?

На мен такъв магазин ми изглежда несериозно. Едва ли бих си поръчал от фейсбук. Хората искат да има сайт, да е популярен и легален, а на фейсбук нямат много доверие.
 
От: Защо не успяха магазините във фейсбук ?

Аз мога да говоря само за магазини на Opencart, имам модули които интегрират целия магазин в фб странцата има варианти да листнеш всички стоки и да избираш дали да отскача до сайта за довършване на поръчката или всичко да става в фб.
И аз като колегата Крумов не съм забелязал някакъв особен интерес към таба с магазина. Иначе се индиксира добре.
Не съм изследвал на какво се дължи....
Може да е въпрос на ниша, култура на потребителя, доверие, и етц,

Иначе има добри практики за продажби на ръчно изработени бижута, дрехи втора ръка, и етц.
 

Горе