Защо официалната власт се моли на Мешарето?

redrum

Well-Known Member
Чета и не мога да разбера.

Москов иска циганските лидери да гарантират сигурността на спешните медици в махалите


Той вече е провел разговор с кмета на Врачеш, след което е стигнал до извода, че местната власт трябва да идентифицира лидерите на мнение или политическите лидери сред ромската общност.

Тези лидери трябва да поемат персонална отговорност на ниво населено място или махала.
Те ще трябва да гарантират, че лекарите при сигнал ще могат да влязат в махалата и ще си свършат работата, без да бъдат бити.
:shock:

В тая държава нали си има органи, които трябва да ни гарантират сигурността. Държавата ни толкова ли е безсилна да се справи с тоя тип хулигански прояви? Нещо не вдявам как може да се иска някакви хора да носят отговорност за постъпките на други хора, нещ ми се чини леко недемокрадично :|
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

Това се случва в районите с феодализиране и гетоизиране на този етнос. Трябва не да се иска съдействие от тези "лидери", а да бъдат отказани от това да "ръководят" района, за да могат останалите да живеят свободно, а не под диктат на местния феодал. Ако има повече престъпност в конкретен район е редно да се засили полицейското присъствие там.
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

Всъщност, цитатът горе е доста неверен, не знам откъде идва. Точните думи са:

"Има кмет и той трябва да гарантира сигурността на екипите. Наистина съм бесен...Това са цигански банди, нека бъде ясно. Не е достатъчно да бъдат осъдени, а някой на местно ниво да гарантира, че екипите ще се прибират от адресите", заяви Москов.

И те очевидно са съвсем различни и съвсем коректни. Москов иска съдействие и отговорност от кмета, а не от някакви незнайни лидери.
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

Всъщност, цитатът горе е доста неверен, не знам откъде идва. Точните думи са:



И те очевидно са съвсем различни и съвсем коректни. Москов иска съдействие и отговорност от кмета, а не от някакви незнайни лидери.

Ами, не е зле да изгледаш интервюто по БТВ. Баш това си казва.
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

"Имах разговор с кмета на Връчеш. Той пое ангажимента да направи среща между него ... и политическите лидери на тази общност във Връчеш. Те да излъчат своите представители, които персонално да гарантират сигурността на лекарите в спешна помощ, когато отиват там да оказват помощ".

Не те знам какво си слушал, но баш това си казва.
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

Ми не те знам какво и как тълкуваш, но очевидно Москов говори с кмета и очаква действия от него. Това с кой ще се среща кмета си е негов ангажимент.
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

А действията по безопасността на трябва ли да са отговорност на МВР-то?

Още по темата:

Недопустимо е български граждани да остават без здравеопазване, каза Исмаилов по повод заявлението на здравния министър Петър Москов, че няма да праща линейки в ромските махали. Депутатът обаче е по-притеснен от това, че министърът нарекъл махалите „ромски". Не трябваше да се каже ромските махали, каза Исмаилов. Трябвало да се каже определени региони.

Доста "реформаторско" мнение г-н Гаджал :clap:
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

10805547_420587138089321_2795625596452084969_n.jpg

:-o ХАХААХ :-o
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

Не се "моли", а просто опитва единствения възможен начин. Най-важното в случая е, че по този начин признават за проблема :p и това е стъпка напред!

Още от началото много ме радва поведението на Москов

ето какво пише във ФБ, жалко, че акаунта му е личен и няма опция за следене
в отговор на: Ромите: Не само ние бием лекари, Москов - извини се!

той пише:

Интересна реакция, аз ги призовавам да медиират процеса по гарантиране на сигурността на екипите на СП, те отговарят че проблема е сложен, трябва комисия и кръгла маса финансирана от ЕС. Също така казват, че на пазара има фалшиви хапчета и касата не финансира всички заболявания.
Още веднъж, да насилието над екипите на СП е недопустимо и да 80% от инцидентите са в циганските махали. В тази връзка дължа отговор на много хора, чието мнение уважавам, които изразяват притесненията си от етнизиране на проблема.Моля за извинение ако част от думите ми са неприемливи за мирогледа Ви и се моля никога да не изпадате в ситуация да избирате между принципите си и Вашата и на вашите близки сигурност. Нямам намерение да ограничавам права, а да осигуря възможността за консумирането им. Ако ми вменявате вина за това, то аз мога да живея с нея, защото вярвам че прикриването на истината не води до решаване на проблемите. Тази диващина трябва да се прекрати и ще направя всичко което зависи от мен за това.

Най-хубавото е, че нарича нещата с истинските имена и не увърта :-o
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

Добре, добре, има градация. И на мен започна да ми допада позицията му, дано не отстъпи от нея. Щом писнаха ДРОМ-ове, БХК-та и прочее сбирщини, значи се работи правилно. Да видим какво ще стане.
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

Замазват очите с тази новина и малките такива покрай нея, а се прикрива по-голямата - че няма лекарства за анкоболни и тежки заболявания.
елементарна манипулация, която се ползва от доста години из българското медийно пространство.
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

За което е виновен Москов, разбира се.
Москов направи следното - осигури безопасността на лекарите точно за два дни, като през това време нито един циганин не умря заради не дошла линейка. Т.е., успеваемост на 100% в тази крачка.
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

За което е виновен Москов, разбира се.
Москов направи следното - осигури безопасността на лекарите точно за два дни, като през това време нито един циганин не умря заради не дошла линейка. Т.е., успеваемост на 100% в тази крачка.
Въпросните атаки всъщност са рядко явление (имаше една калкулация, че вероятността да се случи е около 0.25%). Това, че за два дни нищо трагично не се е случило е нещо нормално и министърът няма повод да си го приписва като заслуга.
Най-вероятно това се прави за да се раздразни обществото и да се отклони вниманието от други по-сериозни и по-реални проблеми.
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

Министърът не си приписва нищо като заслуга по тоя повод. Двете неща изброени от мен са факт - имаме осигурена защита и някаква базова сигурност на лекарите в Спешната помощ, което беше и изходната и начална точка за каквато и да е реформа там - без това нищо не може да се случи. Министърът извървя тази стъпка едва за два дни, без никакви загуби, жертви или каквото и да е.
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

Замазват очите с тази новина и малките такива покрай нея, а се прикрива по-голямата - че няма лекарства за анкоболни и тежки заболявания.
елементарна манипулация, която се ползва от доста години из българското медийно пространство.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

Замазват очите с тази новина и малките такива покрай нея, а се прикрива по-голямата - че няма лекарства за анкоболни и тежки заболявания.
елементарна манипулация, която се ползва от доста години из българското медийно пространство.

Същото щеше да кажеш за всеки министър...жалък си :)
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

Същото щеше да кажеш за всеки министър...жалък си :)

Глупости. Когато комуняго-турците управляват, всичко си е наред. И лекарства има, и сме здрави като бикове деба.
 
От: Защо официалната власт се моли на Мешарето?

Kaкво значение има, когато сега липсват лекарства?
 

Горе