Защо според вас не работи този бизнес модел в България

GeorgeG

Active Member
Скоро бях на гости в Щатите и там запазването на час за каквото и да е, от зъболекар до масаж и козметик се прави от външна платформа и там този бизнес е много сериозно развит. В България единствения сайт който намерих е http://zapazi.bg/ и като гледам от 2013 е стартиран, общо има 20 потребителя от които 1 активен.

Та, защо не работи този модел на запазване на час онлайн в България според вас? И втори въпрос, вие бихте ли ползвали такава услуга, ако я има и е добре разработена?
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Мой приятел и бивш колега държи сайта който си посочил. Слабо е наистина. Хората просто още не са свикнали да ползват такава услуга. Далече сме от Запада :)
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Защото пича от Булбанк, който го направи, отказа да ми го продаде на мен :D

Иначе, напротив, близо сме, това може да работи и тук и то страхотно.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Защото пича от Булбанк, който го направи, отказа да ми го продаде на мен :D


Хаха 100% няма да го продаде Васко, особено ако не си заслужава предложената сума :)
Помня когато го започна проектчето на какво приличаше.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Стана ми интересно, сайта е направен добре, има доста функции и плановете са адски евтини. За това ми е интересно, защо не е потръгнал.

@RealMoney приятеля ти правил ли е някакви опити за маркетинг или просто е направил сайта и се е надявал, че хората ще го намерят?
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Това е на един "веб мастър" сайта.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Стана ми интересно, сайта е направен добре, има доста функции и плановете са адски евтини. За това ми е интересно, защо не е потръгнал.

@RealMoney приятеля ти правил ли е някакви опити за маркетинг или просто е направил сайта и се е надявал, че хората ще го намерят?

Преди въобще не изглеждаше така, сега доста неща е понаправил. Съмнявам се да е правил активни маркетингови кампании. По-скоро се надяваше сайта да стане популярен от само себе си... И фб рекламата заряза 2014 още - https://www.facebook.com/zapazi.bg/
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Това е на един "веб мастър" сайта.

Този същия се е занимавал с уеб и има опит повече отколкото пъти ти си си пускал компа през последните 5-10 години ;)
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Този същия се е занимавал с уеб и има опит повече отколкото пъти ти си си пускал компа през последните 5-10 години ;)

Ма ко прикааш:
http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?p=666885&highlight=#666885
http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?p=665940&highlight=#665940
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

И на този бизнес ще му дойеде времето в БГ, в Англия си запазват и масажисти, фризьори, маникюр и всевъзможни глупусти..... даже едни напоследък дръпнаха доста и се ребрандираха.

Кифлите ще си умират да си цъкат на Йфония и да си букват час за прическа.... :D, ще има яко кинти, ама май не ми е много вдъхновяващо - поне за мен
 
От: От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Хаха 100% няма да го продаде Васко, особено ако не си заслужава предложената сума :)
Помня когато го започна проектчето на какво приличаше.

Е, той го беше обявил за продажба, той си беше обявил сумата. Като му се обадих да го купя вика - абе не, аз реших друго :lol:
Иначе ме е яд, честно казано, защото този сайт изглежда на 60-70% от това, които аз лично мислех да имам в моя такъв сайт и като го видях директно реших да го купувам. Ма нейсе..
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Според мен подобни услуги имат място на нашия пазар, просто трябва малко време да се развият и популяризират, аз с удоволствие бих ги ползвал.
Запазваш, отиваш и си вършиш работата без да чакаш - доста удобно.
При нас "новите" неща идват с леко забавяне, пък и "опашката" се е превърнала в нещо като традиция, не се ли наредиш да си почакаш не си е работа :D :D
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

ами щото на практика не се получават нещата.
Една приятелка всеки път като ходи на лекар уж си запазваше точен час и пак си висеше пред кабинета по половин час.

А за зъболекар да не говорим, при моя зъболекар уж всеки път и всички сме със запазени часове, и все се чака..

Първо трябва самите кабинети да си наложат някакъв принцип, да си спазват часовете и чак тогава може да се случи някакво развитие, ама не виждам в близките години да се случи това
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Не, тук проблемът си е в самия пич, не че на нещо не му е дошло времето. Сайтът е чудесен, но бизнес моделът отзад е сбъркан, и това личи и от плановете му.
Питай го дали не е размислил, и дали не го продава пак. :wink:
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България


Сайта е направен добре. Това, което не е добре, е UI. Или с други думи, личи си, че го е правил програмист, а не дизайнер.

Но не това е идеята не темата. :) Ще се радвам да насочим разговора по-скоро към услугата.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Та, защо не работи този модел на запазване на час онлайн в България според вас?

Заради манталитета ни. И "европейците" си имат трески за дялане, ама ние - цели греди.
Ето ги, майсторски описани от великия Чудомир - цък.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Добре де, нека да разгледаме следната ситуация. Запазваш час, тръгваш и по пътя срещаш една приятелка с която искаш да си побъбриш поне час.

Запазването на час е добро за по-организирани хора, каквито са американците. Тук нещата са доста по-хаотични.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Не, тук проблемът си е в самия пич, не че на нещо не му е дошло времето. Сайтът е чудесен, но бизнес моделът отзад е сбъркан, и това личи и от плановете му.
Питай го дали не е размислил, и дали не го продава пак. :wink:

http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=126718
Сайта е продаден, питай новия собственик.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Още му е рано на тоя бизнес модел, защото хората в БГ все още имат прекалено много свободно време, а и растоянията не са толкова големи като в един лондон например, тука ако нямам смарт телефон с 10 апликаци, няма как да си платиш сметките и да си свършиш определена работа, сигурно цяла седмица ще ти отнем...

Също така от значение е и размера на населението, - в София има ли 1 800 000, лондон е 10 милиона, и това е от значение, за манталитета няма да говоря
 

Горе