Защо страниците, които Гугъл ми индексирва намаляват ден след ден?

Дискусията в 'Оптимизация за Търсачки' стартирана от lowriderzzz, Февру 1, 2018.

1. lowriderzzz

lowriderzzz Well-Known Member

Рег.:
    Септ 1, 2007
    Съобщения:
    1,114
    Харесвания:
    53
    Точки:
    48
    Място:
    Bulgaria, Varna
    Малко след началото на януари наприх глупостта да сменя структурата на сайта и да добава пермалинк /%category%/ преди всеки пост.

Следмица след тов се усетих, че нещо не е наред като видях органичния трафик в Г. да намалява поетапно ден след ден.

Залових се за работа и през следващите няколко дена започнах да опрам вътрешните линкове, и да правя редиректи за беклинковете. Събмитнах и нов sitemap_index.xml файл.

Няколко дена след събмитването показа 347 URL-a изпратяни и 63 индексирани. Помислих си че му трябва още време и обхождане, за да индексира и останалите. Само че сега става обратното. Първо бяха 63, на следващия ден мисля, че бяха 60 индексираните, онзи ден бяха 52, вчера 50, днеска гледам са 45.

Вече повече от седмица, няма промяна в органичния трафик - то направо няма почти никакъв трафик.

Какво става идея си нямам. Мисех, че след като оправя вътрешните линкове и направя 301 редиректи на грешните беклинкове, които ми намира, поне за 1 седмица ще индексира постовете и после ще ми върне позциите. Ама явно не е така. Не знам трябва ли да правя още нещо и какво...

2. Илиян

Илиян Active Member

Рег.:
    Март 8, 2017
    Съобщения:
    147
    Харесвания:
    59
    Точки:
    28
    Ако си слагал сертификат на сайта и вече е с https, ще трябва да го добавиш наново в webmaster.

lowriderzzz харесва това.
  3. lowriderzzz

lowriderzzz Well-Known Member

Рег.:
    Септ 1, 2007
    Съобщения:
    1,114
    Харесвания:
    53
    Точки:
    48
    Място:
    Bulgaria, Varna
    Имам го и със HTTPS в Гугъл конзолата. Същия резултат.
    *днеска вместо 45 индексирани обаче виждам че са 48 . Разлика в трафика обаче няма

4. mystvd

mystvd Member

Рег.:
    Апр 16, 2009
    Съобщения:
    77
    Харесвания:
    2
    Точки:
    8
    Място:
    Видин
    Здравейте колеги ще ползвам темата на колегата дано няма нищо против.
    Колега може ли малко повече инфо защото и аз забелязвам има еди си колко страници изпратени а се индексират по-малко.

Благодаря предварително

5. Беджев Стил

Беджев Стил Well-Known Member

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,643
    Харесвания:
    231
    Точки:
    63
  6. mystvd

mystvd Member

Рег.:
    Апр 16, 2009
    Съобщения:
    77
    Харесвания:
    2
    Точки:
    8
    Място:
    Видин
    Колега може ти прозвучи тъпо но незнам как :(

7. hatre

hatre Active Member

Рег.:
    Юли 12, 2011
    Съобщения:
    742
    Харесвания:
    44
    Точки:
    28
    Може би трябва да чакаш. Аз като сменям винаги редиректвам стари към нови, но не гледам кога ги индексира, мисля че за няколко седмици ми ги вижда всички и пак се класират като старите. Най-много съм променял 50-70 урл-та и всичко си е наред, не се вглъбявам.

8. mystvd

mystvd Member

Рег.:
    Апр 16, 2009
    Съобщения:
    77
    Харесвания:
    2
    Точки:
    8
    Място:
    Видин
    Здравейте вчера направих повторно изпращане на sitemap резултата е както преди.
    И може ли малко помощ защо има изпратени 1271 а се Индексирани 639.

9. Беджев Стил

Беджев Стил Well-Known Member

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,643
    Харесвания:
    231
    Точки:
    63

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice