Защо така?

ppyordanov

New Member
Доста уърдпрески темплейти са бъгави, но и при двата, които в момента ползвам, има идентичен проблем (който междувпрочем съм забелязвал и по други сайтове) : фонът на началната страница е тип-топ, когато обаче се дисплейва само отделна публикация или категория (каквото и да е, с изключение на индекса) , бекграундът се накъсва (2) или дори липсва (1) :

(1)
attachment.php


(2)
attachment.php


Нещо не ми се връзва, цсс-а и пейдж елементите се зареждат от едно и също място, като остават непроменени, а накрая има разминавания?

пс: шотовете са с много ниско качество, нагледно - xtrafun/info, muzikapesni/com
 

Прикачени файлове

  • xtrafun.info.jpg
    xtrafun.info.jpg
    17.2 KB · Преглеждания: 75
  • muzikapesni.jpg
    muzikapesni.jpg
    39.1 KB · Преглеждания: 73
Последно редактирано:
От: Защо така?

В зеления сайт са различни класовете на "Home" бутона... Не ми се занимава да гледам и в синия, предполагам пак е поради мързела на уеб мастъра да си прегледа кода и да чака лесното и балъците във форума....
 
От: Защо така?

Прав си за класовете на бутоните, но според мен не става въпрос за това дали бутона, е активен или не а за фона отзад, който в случая с muzikapesni е сложен на :

Код:
#page {
    background: url(images/main-bg.jpg) no-repeat center top;
}
И в двата случая си присъства:
Код:
<div id="page">
Можеш да пробваш да промениш css-то като му зададеш пълния адрес на картинката ... други идеи нямам.
 

Горе