Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

2 в 1 струва 18-19ст., а 3 в 1 струва от 25ст до 30ст. Кое му е по евтиното ? :beer:
 
От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

2 в 1 струва 18-19ст., а 3 в 1 струва от 25ст до 30ст. Кое му е по евтиното ? :beer:

Може да е имало промоция на 3в1 в магазина и да е било пуснато на по-ниска цена, иначе и аз не виждам смисъл, но все пак всичко е възможно. Понякога по-оборотния продукт може да се продава по-евтино и да се печели повече от него.
 
От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

Може да е имало промоция на 3в1 в магазина и да е било пуснато на по-ниска цена, иначе и аз не виждам смисъл, но все пак всичко е възможно. Понякога по-оборотния продукт може да се продава по-евтино и да се печели повече от него.
Да , почти винаги има някъде на промоция , но това е друг въпрос.
В Carrefour бях видял някакво руско 3 в 1 ... на цена от 6 ст. на брой... не ми се мисли какво има в него :D
 
От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

Тц, навсякъде на Якобс и на Нескафе 3 в 1 е по-висока цена. Или държат някаква перменантна промоция на 3 в 1.
Прави впечатление, че и в кафенетата е същото.
 
От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

Тц, навсякъде на Якобс и на Нескафе 3 в 1 е по-висока цена. Или държат някаква перменантна промоция на 3 в 1.
Прави впечатление, че и в кафенетата е същото.

Ами явно защото е по-вървежно и така печелят повече от него.
 
От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

Къде го видя това 2 в 1 по-скъпо от 3 в 1?
 
От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

Сигурно се предла по-малко 2 в 1 та затова, а и за да няма продуктов канибализъм знам ли. Има и 3-ти вариант по-малко предлагане и търсене. Като цяло основно се промотира 3 в 1. Освен търсенето/предлане не се сещам за друг причина.

ПП Може да правят по-голяма икономия от мащаба на 3 в 1 :D
 
От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

Веднъж видях подобен парадокс с едно брашно. Не беше на промоция, а това от 5 килограма излизаше по-скъпо от 5х1 килограм.
 
От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

Веднъж видях подобен парадокс с едно брашно. Не беше на промоция, а това от 5 килограма излизаше по-скъпо от 5х1 килограм.

Понякога това не е парадокс, а е търговски трик!
 
От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

Да се включа и аз "петъчно".
Асоциирайки ника "Radost" и привлекателно сочните устни на поставени на аватара, предположих, че отворилия темата е дама/надявам се млада, а може и да е хубава. Дядо ми казваше: "Чадо, може да е и млада щом е хубава"/.
В контекста на първият пост "Въпросът е ясен :) " ме навява мисълта, че се търси асоциация с нещо човешко, което на никой не е чуждо, и изобщо не става въпрос за Нес кафе.
Имайки в предвид, че когато ситуацията е "3 в 1" винаги могат да те пропуснат и да си "третия" излишен, за това вероятно в "2 в 1" всеки се чувства по комфортно и сигурно.
Та за това вероятно при повечето ситуацията "2 в 1" е по скъпа/по свидна/ така да се каже.
Това е моята логика за темата, до колко е права-незнам, може би авторката ще каже.
Хубава и усмихната петъчна вечер на всички!
 
От: От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

В Метро, Кауфланд, Лидл и като цяло където търся пакети.
Единичното също ми направи впечатление.
Например:
3 в 1: 35 ст.
2 в 1: 40 ст.

Пример и тук, като грамажът на 3в 1 е доста по-голям:

http://roel-98.com/nes-kafe-3-v-1-paketche-18-gr-28-br

http://roel-98.com/nes-kafe-2-v-1-paketche-10-gr-28-br

Ясно, цялата тема е за линк към Книжарници Роел :) :). Мисията е изпълнена :).
 
От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

В 2 в 1 има малко повече кафе от 3 в 1. Разликата е няколко процента от цялото съдържание, но оказва влияние.
 
От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

Явно е някаква несправедливост, ноо ако се замисля, от 3в1 не може да стане 2в1, а от 2в1 може да стане 3в1
Тъй де, за 5стинки разлика толкоз измислих :wink:
 
От: От: Защо 2 в 1 е по-скъпо от 3 в 1?

Ясно, цялата тема е за линк към Книжарници Роел :) :). Мисията е изпълнена :).

Очакваше се, сега чакаме и лимка в другата и тема.
 

Горе