Защо Google е опасен на икономиката?

От: Защо Google е опасен на икономиката?

Колкото повече ухапят толкова повече ще се увеличават. Закъсняло е да, но всички ние сме си виновни. Всичко се прави за повече печалба на гугъл и повече пари за САЩ.
http://money.bg/news/id_871838092

Прави ми впечатление, че все повече се засилват антигугълските настроения в големия офлайн бизнес. Дали не са закъснели?
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

Не е само до печалба. Купих си наскоро един телефон - самсунг с андроид. Мина се около седмица-две и започна да пищи всяка сутрин към 7,30 с предложения за маршрут до работа. Към 18,30 - също, но с предложения за маршрути до вкъщи. При положение, че не съм искал подобна услуга. Нито съм задавал къде живея или къде работя. Голям зор видях, докато го спра и изтрия приложението. Нали се сещаш за какво вмешателство в личния живот става на въпрос. Да не смееш да изневериш... едно време те разнасяше квартала, сега - цял свят...
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

Не богохулствайте срещу Бога на интернет>>GOD of the internet a.k.a Google<<...
Той всичко вижда.....:cry:...
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

Като каза за телефона, аз имам същия проблем с факенбука. Постоянно ми праща съобщения кой кво ми писал кой кво казал, направо ми писна, а не съм се съгласявал на такива неща.
Не е само до печалба. Купих си наскоро един телефон - самсунг с андроид. Мина се около седмица-две и започна да пищи всяка сутрин към 7,30 с предложения за маршрут до работа. Към 18,30 - също, но с предложения за маршрути до вкъщи. При положение, че не съм искал подобна услуга. Нито съм задавал къде живея или къде работя. Голям зор видях, докато го спра и изтрия приложението. Нали се сещаш за какво вмешателство в личния живот става на въпрос. Да не смееш да изневериш... едно време те разнасяше квартала, сега - цял свят...
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

В тази връзка вижте това:

http://www.w3schools.com/html/html5_geolocation.asp

Закова ми маркера в центъра на хола. И това с най-обикновен компютър на 6 години.

Никак не съм изненадан, по-скоро искам да знам как е реализирано технически. Единственото което се сещам е доставчика (голям мобилен оператор :) ) да е въвел координатите на ИП.

Ще ми е интересно да разбера дали и други хора са разкрити с такава точност.
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

Използват Wi-Fi точките за достъп за да те засекат.

Звучи логично. Рутера ми е в хола, а компютъра е в друга стая. Държавна сигурност на Тодор Живков само могат да мечтаят за такъв контрол.

Ще си сложа рутера в тоалетната. :)
А може и камера да инсталирам.
 
От: От: Защо Google е опасен на икономиката?

Звучи логично. Рутера ми е в хола, а компютъра е в друга стая. Държавна сигурност на Тодор Живков само могат да мечтаят за такъв контрол.

Ще си сложа рутера в тоалетната. :)
А може и камера да инсталирам.
Само как ме предизвикваш ... да взема да го направя аз :)
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

Страхуват се: банките, застрахователите, производителите на автомобил. (Аз прочетох статията посочена по-горе.)

Това, че се страхуват е добре. Индикатор е, че Google върви в правилната посока.

На времето така са се страхували от тъкачните машини - ръчните тъкачи си изгубиха работата:

Лудитите са социално движение от 19-ти век на английските производители на текстил, които протестират, често унищожавайки механизирани тъкачни станове, обявявайки се срещу промените, предизвикани от промишлената революция. Лудитите смятат, че тези промени ги оставят без работа и променят начина им на живот. Движението е кръстено на генерал Нед Лъд или крал Лъд, митична фигура, която, като Робин Худ се е смятало, че живее в Шеруудската гора.[1]

Това, че много хора ще си изгубят работата не е нещо лошо (банкерите, продавачите на застраховки, шофьорите на таксита). По този начин ще бъдат принудени да вършат нещо по-полезно (така както производителите на текстил бяха принудени да се преквалифицират и да работят нещо, от което има повече полза).

След като навлязат масово автомобилите без шофьор много хора ще откажат да притежават автомобил - ще бъде по-евтино да си "хванеш такси" (което не калкулира в цената заплата за шофьор!). Така няма да се прахосват купища ресурси (в днешно време автомобилите стоят паркирани през повечето време - това е огромно прахосване на ресурси).

Отказът от притежаване на автомобили ще доведе до това, че много хора, които сега са заети в автомобилостроенето също ще си изгубят работата - ще бъдат принудени да работят нещо друго.

Човешките потребности са неограничени, така че не очаквам "работните места да свършат".

Проблемът е, че този процес може да стане твърде бързо (за кратко време много хора да си "изгубят работата") и едновременно много хора да се окажат в ситуация "без работа". Това може да доведе до криза, която политиците само могат да направят по-лоша и продължителна чрез неадекватни социалистически закони.
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

Съгласен съм, Хепи, от индустриалната (тук ИТ) революция - само ползи. Проблемът (и разликата) е, че в случая си имаме работа с монопол, а не с пазар, в който да влезеш свободно.
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

Като каза за телефона, аз имам същия проблем с факенбука. Постоянно ми праща съобщения кой кво ми писал кой кво казал, направо ми писна, а не съм се съгласявал на такива неща.

Изпрати смс с текст "STOP" на номера, от който получаваш съобщенията за фейсбука. 32665 ли беше, или някакъв друг, не помня.

Геолокацията действа точно само ако точките са достатъчно гъсто. На мен в София ми дава с точност дори квартала, а в провинцията имам "грешка" към 100 км.
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

Благодаря, ще пробвам.
Изпрати смс с текст "STOP" на номера, от който получаваш съобщенията за фейсбука. 32665 ли беше, или някакъв друг, не помня.

Геолокацията действа точно само ако точките са достатъчно гъсто. На мен в София ми дава с точност дори квартала, а в провинцията имам "грешка" към 100 км.
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

Геолокацията работи точно там, където има много рутери и преди това е имало устройства с WiFi, GPS и Андроид (шпионския софтуер на Google, който събира идентификационните номера на рутерите и ги съпоставя с GPS координатите). При мен например работи зловещо точно - позна с десетина метра грешка къде се намирам.

А спирането на известия си мисля, че трябва да може да става и през уеб интерфейса на Фейсбук, не виждам защо трябва да се набутваш с SMS.

Би било чудесно, ако Google успешно успее да се конкурира с монополистите (които са си купили закони) в областта на автомобилостроенето и финансите (банки, застрахователи). Но се съмнявам да има сериозно подобрение (в областта на застраховките и банкирането), докато не бъде прочистено законодателството.

С безпилотните автомобили е по-сложно... Там трябва промяна на законите за да стане ясно кой точно лежи в затвора когато някой безпилотен автомобил катастрофира. Ако производителят носи отговорност или се напишат закони въвеждащи отказващи застраховки* не виждам бъдеще.

* Отказваща застраховка е такава застраховка, която собствениците и/или производителите трябва да плащат, която отказва потребителите да ползват такива автомобили (ще е по-изгодно да се плаща на шофьор + неотказваща застраховка вместо отказваща застраховка).

Застрахователната мафия вероятно ще реши да си купи закони, които да задължават собствениците и/или производителите да плащат достатъчно висока застраховка за да може застрахователната мафия да печели много пари (но не твърде голяма за да бъде отказваща - ще бъде малко по-изгодно да се ползват безпилотни автомобили отколкото автомобили със шофьори - тоест застраховката ще бъде в размер малко по-малък от заплатата на шофьора).

Повече за четене:
Етатизъм
Крони капитализъм
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

СМС-ът за спиране е безплатен, аз тогава през фейсбука не можах да се ориентирам откъде би трябвало да се спират - тъй или иначе не бяха направила нищо, че да ми пращат известия за фейсбука.
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

Когато и взимат телефона те питат дали да ти пращат спам по телефона. Който не внимава не отказва получаването на спам (известия за активност).
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

И, аз нищо не съм правил просто започна да ми праща смс, и то като луд. Пишеш под някой пост който се коментира доста и като полудее по много смс в минута.
СМС-ът за спиране е безплатен, аз тогава през фейсбука не можах да се ориентирам откъде би трябвало да се спират - тъй или иначе не бяха направила нищо, че да ми пращат известия за фейсбука.
 
От: Защо Google е опасен на икономиката?

madmax3 , опитах се да се регна за тази игра, която ти е в подписа, доста хора от групата във фейсбука пробваха и успяха, само аз не можах. Все ми дава Невалидно потребителско име или парола. И още двама човека имат същия проблем.
 

Горе