Защо Google мрази един от сайтовете ми?

nikosa1986

Active Member
Здравейте, приятели. Имам доста интересен казус на един от сайтовете, които оптимизирам. За първи път ми се случва сайт да не мърда въобще (или съвсем малко) по ключови фрази, които търсим. Става дума за сайта от подписа ми - Kristalhotel-bg.com. Изключително непонятно ми е как сайтове като Trigrad-zora.com са преди него, като всеки може да провери показателите им, дори и Horlog.bg.

Сайтът беше под атака скоро, беше хакнат, от там някои неща трябваше да се оправят, страници изчезнаха, възстановявахме ги и т.н., но въпреки това каквито и линкове да се слагат (бюджетът е ограничен все пак), движение няма. За първи път откакто се занимавам със SEO ми се случва това, какво ли не опитвах и не знам на какво се дължи.

Ако някой може да помогне, ще съм му задължен и ще му помогна по някакъв начин.

Поздрави и благодаря предварително!
 
Не знам кой си наел да прави seo-то на Kristalhotel-bg.com, ама който и да е - да вземеш веднага да го уволниш, защото не разбира абсолютно нищо от seo.
 
Не знам кой си наел да прави seo-то на Kristalhotel-bg.com, ама който и да е - да вземеш веднага да го уволниш, защото не разбира абсолютно нищо от seo.

А вместо да хейтваш би ли дал някаква насока или? Иначе следващите стъпки, които ще се предприемат, ще са:

- Описание на контактите с микродата за LocalBusiness
- Добавяне на релации me за социалните мрежи
- Добавяне на нови публикации за блога
 
А вместо да хейтваш би ли дал някаква насока или?

Да, бих дал някаква насока, срещу адекватно заплащане. Иначе този, който прави seo-то на сайта при положение, че взема пари, макар да не си разбира от работата, аз що да го правя безплатно? После с моите безплатни съвети той да класира сайта и да вземе пари за това? Е, няма да стане така.
 
Принципно си прав, спор няма, всъщност аз оптимизирам сайта, ако има значение в случая. Идеята е, че във форума си помагаме взаимно, както и аз съм правил с много потребители тук, но ако не желаеш, нищо не мога да ти кажа, в правото си си, жив и здрав :)
 
Да, бих дал някаква насока, срещу адекватно заплащане. Иначе този, който прави seo-то на сайта при положение, че взема пари, макар да не си разбира от работата, аз що да го правя безплатно? После с моите безплатни съвети той да класира сайта и да вземе пари за това? Е, няма да стане така.
Колко пара струва тая насока ? :D
Към автора зарежи гоогле , никой не го разбира и си прави каквото иска. Вложи енергия в Фейбук - промоции , реклами , правилен таргет и ще имаш клиенти. След това ако хората са доволни сами ще доведат и приятели.
 
BurnX, прави си напълно , но всяка такава кампания трябва да има здрава основа, а това е сайтът.
Всеки средно интелигентен клиент ще търси сайта, когато има някаква кампания във фейсбук.
 
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http://kristalhotel-bg.com/&tab=mobile

това е някакъв мобилен и десктоп кошмар.
претрупан, излишни неща на първа страница и т.н.
снимките няма да коментирам, че ще кажеш, че се заяждам :)

Не, знам, че не се, лошото е, че не разбирам от компресия на снимки и т.н., уж WP Smush ползвам, но нещо не е както трябва. А относно претрупаната първа страница - мисля, че има всичко необходимо за клиентите, но ми е любопитно да чуя и други мнения.

Колко пара струва тая насока ? :D
Към автора зарежи гоогле , никой не го разбира и си прави каквото иска. Вложи енергия в Фейбук - промоции , реклами , правилен таргет и ще имаш клиенти. След това ако хората са доволни сами ще доведат и приятели.

И това е така, но досега от всички сайтове, които съм оптимизирал с бюджет, само този прави някакви мизерии, но е и единственият, в който не съм участвал в линк билдинга от самото начало. Да не говорим, че няколко месеца беше с някаква безплатна тема и реално направих нов, понеже старият беше невъзможен за SEO...Имайки предвид, че не съм програмист все пак, затова може да има пропуски от тази гледна точка.

Лошото в случая е, че бюджетът не позволява да ползвам дори моя програмист, понеже за никакви пари никой не работи :D
 
nikosa1986 - е, нямах представа, че ти оптимизираш сайта, мислех, че е твой сайта и си наел някой. След като го правиш, то трябва да знаеш, че си допуснал сериозни, недопустими грешки в оптимизирането. Някой от тях Беджев ти ги каза. А това, че собственика на сайта нямал бюджет не е оправдание, това е бизнес: или поемаш нещата и плащаш от собствения си джоб като договаряш някакви дивиденти или не го правиш.

BurnX - който не разбира от оптимизиране и не може да класира сайт, Гугъл му е виновен. Имаше една приказка, за киселото грозде, помниш ли я?
 
гугъл е в застой и аз от 1 месец не съм видял да мърда нито една ключова дума дори не се появява в топ 100 за супер качествени линкове.. чакаме.
 
nikosa1986 - е, нямах представа, че ти оптимизираш сайта, мислех, че е твой сайта и си наел някой. След като го правиш, то трябва да знаеш, че си допуснал сериозни, недопустими грешки в оптимизирането. Някой от тях Беджев ти ги каза. А това, че собственика на сайта нямал бюджет не е оправдание, това е бизнес: или поемаш нещата и плащаш от собствения си джоб като договаряш някакви дивиденти или не го правиш.

BurnX - който не разбира от оптимизиране и не може да класира сайт, Гугъл му е виновен. Имаше една приказка, за киселото грозде, помниш ли я?

Странник, факт е, че има допуснати грешки, чак недопустими не бих казал, проблемът беше, че сайтът от самото си начало беше ОГРОМНА каша. Ако ти кажа колко много неща са оправени по него...факт е също, че и хакерската атака свали сайта малко, беше набрал скорост тогава впрочем. Сега са добавени защити и повторна такава атака няма да се случи, но...станалото - станало.

За бюджета - също си прав, грешката си беше в мен, не прецених ситуацията, тоест я подцених :( Той сайтът ще се класира, ще взема по-скъпи и авторитетни линкове, не е като да нямам много източници и то на промоционални цени, но въпреки това е странно, трябваше да има ефект вече. Освен скоростта на зареждане, повечето основни показатели според Majestic и Moz са мноого в полза на този сайт, в сравнение с конкуренцията, но...
 
nikosa1986 - е, нямах представа, че ти оптимизираш сайта, мислех, че е твой сайта и си наел някой. След като го правиш, то трябва да знаеш, че си допуснал сериозни, недопустими грешки в оптимизирането. Някой от тях Беджев ти ги каза. А това, че собственика на сайта нямал бюджет не е оправдание, това е бизнес: или поемаш нещата и плащаш от собствения си джоб като договаряш някакви дивиденти или не го правиш.

BurnX - който не разбира от оптимизиране и не може да класира сайт, Гугъл му е виновен. Имаше една приказка, за киселото грозде, помниш ли я?

Айде да не припомням какъв сайт беше пуснал за продажба преди време в форума с 100 уникални дневни за някакви хиляди. Дето на гоогле спийд теста светеше в червено и ти обясняваше как скоростта на зареждане нямала значение за класирането. Та да се пишеш за специалист и да искаш пари за нещо дето и грам идея си нямаш е гавра.
 
  • Like
Реакции: Sky
Ооо, Бърни - този сайт в момента струва минимум 10 000 лв., по-евтино няма да го дам, а в близкото бъдеще ще го продам за шестцифрена сума.
 
Ооо, Бърни - този сайт в момента струва минимум 10 000 лв., по-евтино няма да го дам, а в близкото бъдеще ще го продам за шестцифрена сума.
Едно време струваше 5-6 хиляди , а имаше 100 посещения дневно и зареждаше за над 4 секунди..... :D След като искаш пари за съветите се , редно е да запознаеш клиентелата със постиженията си в сферата на сео. Дай сайта или други които си правил/оптимизирал , кажи колко посещения прави, колко са от гоогле - тогава човека може и да ти се довери. В момента си въздух под налягане , пък искаш пари за насоки - не става така.
 
Странник, факт е, че има допуснати грешки...

За бюджета - също си прав, грешката си беше в мен, не прецених ситуацията, тоест я подцених

Понеже си призна част от грешките, тогава ще ти кажа едно от нещата, които не е наред, за да не помислиш, че се заяждам - онпейдж оптимизацията.
 
Бърни - аз сайтове не оптимизирам. Имал съм много предложения, но отказвам да го правя, не ми се занимава с това. На някой помагам безплатно, други ги пренасочвам към партньорите, с които работя и резултатите не закъсняват. На този етап предпочитам да съм посредник, отколкото директно да се захвана да правя каквото и да е.
 
Бърни - аз сайтове не оптимизирам. Имал съм много предложения, но отказвам да го правя, не ми се занимава с това. На някой помагам безплатно, други ги пренасочвам към партньорите, с които работя и резултатите не закъсняват. На този етап предпочитам да съм посредник, отколкото директно да се захвана да правя каквото и да е.
А по горе написа , че искаш пари за насоки и защо да го правиш безплатно? Сега пък си помагал безплатно ....ама иначе не оптимизираш, защото не ти се занимава. Тоест нямаш идея от СЕО, но си готов да вземеш пари за насоки. Манджа с грозде стана и то кисело....
 

Горе